Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett vállalnál eggyel több gyereket ahhoz képest, mint amennyi van?

Figyelt kérdés
2022. szept. 24. 20:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
2 van, nem tudnának olyat ajánlani amiért vállalnék többet!!
2022. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kéne még sok pénz :D Jobban mondva, ha lenne valami fix passzív bevételem, lakás kiadva vagy nem tudom, talán akkor.


Amúgy 2 gyermekünk van, 3-at szerettünk volna, de egyszerűen nem fér bele, egyrészt, mert csak 2 gyerekszoba van és nem hiszem, hogy valaha tovább tudunk költözni, másrészt nem engedhetjük meg, hogy tovább ne dolgozzak.

2022. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Ha az első kettő kezelhető lenne a neveléssel és nem teljesen életképtelen. Akkor szívesen még +3-at is.
2022. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Anyagi - és első sorban itt a lakhatásra gondolok - feltételek javulása. A mostani házunk két gyereknek mondhatni ideális, hárommal viszont már kicsi lenne.


Állandó, akár velünk lakó fix segítség a gyerekek körül. Szeretem a gyerekeimet, de munka és háztartás mellett még minőségi és tartalmas időt is tölteni velük egyszerűen kimerítő, ebbe még egy plusz gyereket bevállalni, hát nem tudom, szerintem nekem itt van az energiáim határa. Ez valahol összefügg amúgy az anyagi feltételekkel, mert ha lenne bejárónő heti 2-3x, aki rendben tartja a házat vagy neadjisten nekem nem kéne napi 9 órát (igen, az ebédszünet sajnos munkaidőn kívül számolódik) az irodában töltenem, hanem elég lenne csak a részmunkaidő vagy valami, akkor már sokkal kevésbé érezném magam leterheltnek és talán nagyobb kedvvel állnék bele az újabb gyerek kérdésébe.


A világ gazdasági és politikai irányának változásai. Az, hogy most úgy tűnik, jön egy harmadik világháború, hogy a politika a világon egyre inkább a drasztikus nácizmus irányába megy el, hogy egyre kevésbé érzem magunkat, a megszokott életünket biztonságban, az kicsit sem hozza meg a kedvem a gyerekvállaláshoz. Még elköltözni sincs értelme, mert máshova is begyűrűznek ezek a problémák, nem tudsz mindentől elhatárolódni, cserébe még az a kevés segítség, amit a család közelsége jelent, is elúszik, plusz a gyerekeket idegen nyelvi környezetbe dobni csak úgy, az nekem kicsit sem egy csábító lehetőség, még ha egyébként gyerektelenként már lehet, hogy rég valahol Új Zélandon vagy valami hasonlóan messzi helyen élném a mindennapjaimat. A környezetvédelemről meg az élhető bolygóról a jövőben már szót sem ejtek. Nem vagyok egy zöld meg újrahasznosítás-mániás valaki, de azért az tényleg aggasztó, amilyen irányba a bolygó egészsége halad.

2022. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

2 van. Nincs az az isten, hogy bevállaljak mégegyet.

Pénz van. Hely lenne.

De az én testem ennyire lett limitalva. 2 fele is nehéz szakadnom, 3fele lehetetlen lenne.

2022. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kébe válsztanom a karrier és a család között. Az lenne a legnagyobb segítség.
2022. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 babyboom567 ***** válasza:
88%
Semmit nem tudnál mondani, hogy több gyereket vállaljak.
2022. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Egy van, egy is marad.

Ha megnyerném a lottó 5öst, akkor sem szülnék még egyet. Max örökbefogadnék.

2022. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
Most várom a 4.et de több már biztos hogy nem lesz . Megöregedtem alaposan mellettük és 27 vagyok 😀😀
2022. szept. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha az első nem lenne autista, akkor lenne testvére. Így nem lesz.
2022. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!