Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A születendő gyermek az anyja...

A születendő gyermek az anyja vezetéknevét kapja, akkor az apànak milyen jogai vannak? Apasàgi nyilatkozat kell?

Figyelt kérdés

Ahogy fentebb is írtam a pici az anya vezetéknevét kapnà egyéb okok miatt. De együtt fogunk élni, illetve a gyermek is az övé.

Ilyenkor mik a jogai? Vagy ilyenkor ha történik valami a gyerek is örököl? Stb?

Ilyenkor ha tesz apasàgi nyilatkozatot, hogy valóban ő az apa az megoldás?



2022. szept. 27. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok házasok, elbattsogtok az anyakönyv vezetőhöz. Ő kiállítvegy ugynevezett apasági nyilatkozatot.

Itt apuka vállalja, hogy ő a gyerek apja.

Nem kötelező apuka nevét kapnia, kaphatja anyukáet is, vagy kind a kettőét. Annyi, ha lesz 2.gyerek ugyan azon apától, ő is csak ugyan azt a nevet kaphatja mint az első gyerek.

Apának teljes apai joga lesz. (Igen örökölhet utána, apának a beleegyezése is kell mindenbe.

Anyakönyvi kivonaton apa neve is szerepel.


Ennek hiányában, anya nevét kapja, de anya egyedülállo lesz. Apa semmijen joggal nem lesz ellátva, az anyakönyvi kivonaton apa neve üresen lesz.

2022. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Ezt mikor kell elintézni? A gyermek születése után?

2022. szept. 27. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Előtte.
2022. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő anno, max a 36.hétig.

Végül mi a 30.hét fele csinaltattuk meg.


Szülés másnapján anyakönyveznek, így a kórházba mar mindenképp kell vinni.


1#

2022. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon kellemetlen lehet, ha koraszülött lesz és még ez után kell rohangálni. Ne halogassátok.
2022. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk férjem családjában volt hasonló. A gyerek rövid ideig az anyja nevét kapta meg, de utána elintézték nem sokkal hogy az apja nevét viselje. Nyilván célszerűbb ezt még a születés elött elintézni.
2022. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!