Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél éves a kisfiam és még...

Másfél éves a kisfiam és még nem mond szavakat sem,ez baj ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagy ritkán baba, papa,de nem tudatosan mondja ezeket

Egy valamit mond tudatosan a buszra azt mondja ba ha meglátja az utcán.

Egyébként nagyon okos értelmes mindent megért,és mindent elmagyaraz amit szeretne.

Kell ezzel orvoshoz fordulni ?

Mivel segitehetek hogy beinduljon a beszedfejlődés ?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.



#beszéd #Nem akar beszélni
2022. szept. 29. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Amúgy erre van a védőnő.

2022. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem beszél, még nem jelenti, hogy a nyelvi fejlődés a fejében nem úgy áll, ahogy kéne. Én kb. 3 éves koromig egy mukkot nem szóltam, de amikor megszólaltam, folyékonyan elmeséltem mamámnak az egy évvel korábbi nyaralást, azóta meg főleg bepótoltam a kimondott szavak számát. Ilyen is van.
2022. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1.5 évesen? Orvoshoz?


Majd ha 3.5 évesen se beszél,akkor. Nem most.


Ne siettesd!

2022. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Most lepontoznak, de én mindig azt mondom, ha kétséged van érdemes szakembert felkeresni. Ez ebben az esetben logopédus, semmi esetre sem orvos. Én nem tartom ezt lemaradásnak de lehet tud mutatni, olyan feladatokat amik beindítják a dolgot. Aggódni nem kell azért :)
2022. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1.5 éves még nem megy logopédushoz... esetleg fejlődésneurológus írhat ki tsmt tornát.

Nekünk is ő írta ki,ingyen volt, 1 évig csináltuk. Sokat segített.


Amúgy meg: sok forgás, hintázás, mászás. Ez a legjobb fejlesztés.

2022. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baj. Az én lányom 3 éves kora után kezdett beszélni, de szavai voltak másfél évesen: baba, papa, kaka és ezeket értette is. Amúgy sni-s, beszédfogyatékos, már 5 éves, nem beszél helyesen és a beszédértése is rossz. Nem ijesztgetni akarlak. De én is rengeteget hallottam, hogy nem baj ha 3 éves kora után beszél, meg ilyen történetek. De igen, baj, könnyen lehet, hogy baj, meg olyan is van akinél nem baj. És ezt nem lehet tudni egy másfél évesnél. 2 évesen kell tudni 20 szót, de olyan is jó, mint amit írtál, hogy ba, de akkor azt mindig arra használja, hogy busz.
2022. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kb ennyi idős fiam sem igazán beszél, pár hangutánzó szót csak. A gyermekorvos beijesztett, hogy baj lehet, elküldött fejlődési neurológiára, onnan meg az orvos a pedagógiai szakszolgálara felülvizsgálatra. Ott kiderült, semmi baja nincsen, korához képest fejlett beszédben is, nem kell még ennél többet tudnia. 2,5 évesen kell fiúknál beindulni a beszédnek.
2022. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 Beindulni nem baj ha két és fél évesen indul be a beszéd, de ez egy folyamat, ami hosszú ideig tart. Valamilyen jelzést vagy a legegszerübb szavakat azért tudnia kell másfél évesen is. De nem nagy dolgok, pl, ha rendszeresen úgy hív téged, hogy ma, az már oké.
2022. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem , hogy utana vegul beindult jobban a beszed vagy mi hogy alakult nalatok? Remelem jol vagytok
2023. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia.

Igen azóta beindult

Mint a gép úgy beszél már

Igazi dumagép 😅

2023. okt. 16. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!