Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Észrevettétek azt, ami ebben...

Észrevettétek azt, ami ebben a kategóriában folyik?

Figyelt kérdés

Mindegy, mekkora hülyeséget mondasz, csak ellentmondj a kérdezőnek.

Nem egyszer tapasztaltam, hogy nagy port kavaró kérdéseknél, amikor x idő múlva felteszik a kérdést máshogy, már teljesen másféle válaszok születnek, annak megfelelően, hogy földbe lehessen döngölni a kérdezőt.

Írok pár példát:


1. Kérdés lényege: Nem szeretném szoptatni a babámat.

Válaszok 95%-a: Akkor minek szültél gyereket, ha nem vagy hajlandó megadni a babádnak a legjobbat? (Egy csomó indulat mellett)


2. Kérdés lényege: Mi a véleményetek arról, ha valaki önszántából nem szoptat?

Válaszok 95%-a: Semmi közöd hozzá, minek szólsz bele? (Csomó indulat mellett)


Ugyanez a császár vs természetes szülés kérdésekkel is. Ha a kérdező a császárt pártolja, földbe döngölik. Ha a természetes szülést, szintén földbe döngölik.


Szintén láttam olyan kérdéseket, hogy adjunk e cukrot a gyereknek.

Ha a kérdező cukorpárti, akkor jönnek az idegbeteg válaszok, hogy nem kéne, csúnya és nyomorult lesz a gyerek.

Épp láttam egy ezzel ellenkező kérdést, ott jelenleg is megy a harc, hogy a válaszolók bebizonyítsák, hogy a cukor egészséges, és adni kéne a gyereknek.


Miért van ez?


2022. okt. 3. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én is észrevettem, de nem tudom az okát. Valahogy mindig rossz a kérdés feltevője. Pár éve már sajnos "gyakorifüggő" vagyok, érezhetően másabb stílusú válaszok érkeznek, mint anno.
2022. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Mert ide a hónapok/évek óta otthon levő anyukák írnak. Itt adják ki a mindennapi feszkót. Otthon a gyerekbe nem köthet bele, nem alázhatja. A férjét szintén nem. Tehát marad egy anonim oldal, ahol bárkit le lehet oltani következmények nélkül 🤗
2022. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ezek általában különböző emberek (na jó, néha nem), szerintem mindenki azokra a kérdésekre ugrik, amik ellentétesek az elveikkel, plusz sokan itt vezetik le a feszkot, egy babás Facebook csoportban pl ennyire ritkán beszélnek ordenáré módon, bár ott is szoktak indulatok lenni, de azért névvel jóval kevesebben szokták ennyire elengedni magukat.
2022. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás kapcsán talán tegnap volt itt egy kérdező, aki úgy tette fel a kérdését a témában, hogy az mindenkiből az empátiát váltotta ki. Senki sem bántotta azért, amiért nem tud szoptatni, pedig mindent megpróbált.


Szerintem legtöbbször azon múlik, ki hogy vázolja fel a problémáját. Aki sebezhetően mesél magáról, a félelmeiről, a kimerültségről, az támogató válaszokat kap.


Amire láttam még példát az utóbbi időben: mindkét anyukánál az volt a fő probléma, hogy teljesen kimerültek az anyaságban. Az egyik úgy fogalmazta meg a kérdését, hogy arról sütött a kétségbeesés, az önvád, hogy emiatr sz*ranyának érzi magát. Ő együttérzést és támogatást kapott.

A másik a gyerekére élezte ki az egészet, hogy őt mennyire idegesíti ez és az a dolog. Ő megkapta a magáét.

Pedig nyilván ő is hasonló helyzetben van, csak ő a saját maga hibáztatása helyett a helyzetet és a gyereket támadta. (Persze saját magát okolni sem helyes, nem így értem!) Ami a kommentelőknek, érthető okokból, nem indította be az empátiáját.

2022. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a csaholó kutyák szellemisegét látom megnyílvánulni.

Egymást hergelik, ész nélkül, érzelemvezérelve a válaszolók és amikor valaki józanul megvilágítja a helyzetet, szintén leugatják, hajtogatva ugyan azt újra és újra.

Rémes lények. :D

2022. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak ebben a témakörben, de ez a GYIK.

Volt pl. egy ilyen kérdés, hogy milyen mellszívót ajánlotok. Én leírtam, hogy a kézi elég lassú, macerás, vegyél inkább gépit, igaz, drága, de nekem nagyon bejött. 0 %. Csak néztem, hogy mégis mi rosszat írtam? 2-vel lejjebb hasonló válasz 100 %.

De ha én teszek fel kérdést, hasonló. Pl, hogyan hízlaljam fel a gyereket, krónikusan sovány. Első válasz, kár, hogy már szellemi fogyatékosok is vállalhatnak gyereket. Meg a klasszikus, a gyerek eszik, ha éhes lesz. Aha, hát nem eszik, pont azért kérdezem! A gyerek nem úgy működik, mint egy felnőtt, ha fáradt, alszik, ha éhes eszik. De nem ám!

Volt egy ilyen kérdésem, hogy a gyerekem 4,75-tel pszichológia szakra akar jelentkezni, mik a követelmények. Na, a vége ott is az lett, hogy a gyerekem egy idióta, mert oda csak kitűnő tanulókat vesznek fel, és ne erőltessem az én vágyaimat a gyerekre.

Hasonló kérdés egy hét múlva, érdekes, ott már születtek normális válaszok.

Én már inkább nem is kérdezek.

2022. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
2-essel vagyok. Én is folyton itt lógtam, amíg itthon voltam. Mondjuk engem nem érdekel, ki mit csinál, így nem nagyon hoz indulatba, ki mit etet a gyerekkel, de mióta visszamentem dolgozni és amúgy valós problémáim vannak, konkrétan le se sz.om ki mit csinál a gyerekével, örülök, ha a sajatomat nem hagyom otthon reggel.
2022. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért kommentelsz? Amúgy én nem hagyom otthon az enyémet, de attól még nem eszik. Na, pont erről beszéltem.
2022. okt. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

2! 12 órában dolgozok,folyamatos műszakban. Pl most is,éjszaka.


Mégis írogatok. Tehát nem otthon ülök.


És még hasznos is vagyok, mert voltam már első is a kategóriában.

2022. okt. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

9 vagyok. Jelenleg a 6. vagyok,az sem olyan rossz. :)


Az itt a lényeg, hogy nem kell általánosítani.

2022. okt. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!