Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adrienne vagy Adrienn? És...

Adrienne vagy Adrienn? És szükséges a második keresztnév?

Figyelt kérdés

Melyik illik hozzá. Beatrix,Ariana,Liliana,Viktória,Szofia.


Mindegyki tetszik.



2022. okt. 8. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha itthon éltek vagy itt tervezitek a jövőtöket, az Adrienne szerintem mindig kicsit problémás lesz hivatalos helyeken (“adrienn e-vel” “hogy micsoda?”), ezért én Adriennt választanék, de semmi nem tiltja amolyan művésznévként e-vel írni a mindennapokban. Inkább kétszótagos második nevet választanék a fentiek helyett, pl Adrienn Lili az Adrienn Liliána helyett. Vagy akár az Adrienn rövidebb verzióit használni a hosszabb második nevekhez.. mondjuk Ada Liliána pl. szintén dallamos, persze a vezetéknévtől sok függ. Szóval, kerülném hogy mindkét név 3 szótag legyen.
2022. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nekem inkább az Adrienn verzió tetszik. A másik olyan giccses.


Szerintem önmagában is elég, főleg ha legalább kozepesen hosszú a vezetéknév. Második névnek ha nagyon muszáj akkor a Szófiat mondanam. Rövid, egyszerű. A többi már túlzás lenne.

2022. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én igaz nem Adrienn vagyok, hanem Henriette. Henriett e-vel kiegészítve. Kb mindenhol csak Henriett-ként szereplek, mert ritka E végződéssel a nevem. Az Adrienne szerintem totál ez a kategória


2.keresztnevet semmi pénzért nem adnék. Főleg lánynak. Nekem abból is jutott.

Férjezett nevem (a Vezetéknevek nem eredetiek az anonimitás miatt)

Varga-Kovács Henriette Vivien


Mondanom sem kell, hogy leírni is és kimondani is hosszú.

(Férjem nevét mindenképp fel akartam venni, ha már férjhez mentem. Apa nevét pedig mindenképp megakartam tartani a tiszteletére és mert velem hal ki ez a vezetéknév a családban.

2022. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Az Adrienn sokkal jobban hangzik,amugyis teljesen felesleges a végére az az e betű, kicsit ilyen sznobos,mintha nagyon ki akarna tűnni vele az illető. Ha pedig mindenáron akartok második nevét is akkor a Beatrix.
2022. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És 3-as ejted az e-t a Henriette végén? Vagy néma hangzó? Csak kíváncsi vagyos.
2022. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Adrienn, e nélkül a végén. Ha ott van az -e, csak bonyodalmat okoz, kb. mindenhol Adrienn-nek írnák, külön szólni kellene minden hivatalos okiratnál, hogy Adrienne. Egyébként úgy tudom, hivatalosan az Adrienne nem anyakönyvezhető, csak az Adrienn, meg az Adrienna.

A másik kérdésre a válasz: szerintem emellé nem kell második név, az Adrienn szép magában is.

2022. okt. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Adrienn vagyok.

Ne irasd - e vel. Ezt is kb 90%-ban egy n-el írjak le... Mindig mondani kell, hogy 2 n az e-t tuti mindig lehagynák.

2022. okt. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

5!


Igen, ejtem. Henriette. Így, ahogy írjuk.

Egyébként van A-val is, Henrietta. Na ha így hívnak, ettől a falra mászok. Meg ugye van a sima Henriett.


3#

2022. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
E nélkül, Adrienn. Eszembe sem jutna a másik változatot adni idehaza. A Beatrix vagy Viktória illik hozzá szerintem, a leginkább a Beatrix. De csak ha nagyon muszáj második keresztnév.
2022. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Adrienn Viktória.

Bár nekem az Adrienn név nem tetszik, túl kemény és férfias.

A felsorolt nevek közül én inkább a Liliana Viktóriát, vagy a Liliana Szofiát választanám

2022. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!