Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltelt közel 1 év , és mèg...

Eltelt közel 1 év , és mèg mindig itt tartok? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval tavaly kb ugyanekkor eldöntöttük a férjemmel ,hogy jöhet a kisbaba.

Meg beszéltük akkor ,hogy a nyáron,illetve vége felé már nem védekezünk.

Vissza léptem 😕

Kifogások miért ne, miért jobb így stb. De persze minden nap gondolok rá , hogy jó lenne.☺️

Tényleg nem tudtam elengedni a gondolatot.

De "beadni a derekam " meg nem megy. Ellenben örülnek a pozi tesztnek.

Légyszi , mondjátok ,hogy van más is aki hasonlóan megvolt kicsit őrülve ? Végül bevállaltátok ?


2022. okt. 10. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem mégse akarod annyira azt a babát.

Tudat alatt valami mégis visszatart. A korod/korotok, lakhatás, pénzügyek. Nem ártana ezt mégegyszer átbeszélni. A pátod mit mondd, hogy egy éve halogatjátok? Ő mennyire akarja ezt?

2022. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Én bevállaltam, 10napból kb. 7-ben bánom.
2022. okt. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Családi házban élünk. Anyagi helyzetünk kitűnő , autó van. Harmincas éveinkben vagyunk.

Férjem csalódott. Ő nagyon szeretne. De igazad van ,talán én nem szeretném mégsem annyira.


Kedves második válaszoló , sajnálom ,hogy így éled meg 😕

2022. okt. 11. 09:04
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok.

Tudom mennyire nehéz feladni azt az életet amit éltek. Most oda mentek ahova akartok, akkor amikor akartok. Nincs felelősség, nincsenek korlátok. Ez mind megváltozik egy baba érkezésével.

De hidd el, az, hogy más lesz nem jelenti azt, hogy rosszabb. Lesznek nehéz napok, hetek de mindent megér amikor majd rádmosolyog.

2022. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4. nem mindenkinél lesz így. nem mindenkinek való az anyaság.


persze az én férjem is csalódott volt amíg halogattam. aztán beadtam a derekam, ő szeretgeti 6-8-ig este én meg viszem az egész napot, hetet egyedül.

szeretem én is a gyerekemet, de baromira nem kárpótol mindenért az ha rám mosolyog… aki így gondolja/érzi annak korábban nem volt semmi élete kb.

főleg az első 2 év volt szopás amíg vissza nem mentem dolgozni. utána iskoláig megint nem volt sétagalopp de az megint máshogy volt rossz.

2022. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hátha olvassa mèg valaki ,és hasonlóan érez. ☺️


Ebben a hónapban belevágunk! Mivel eltelt egy év ,és még mindig téma,komoly téma nálunk ,így úgy döntöttünk adunk egy esélyt a dolognak.

Meglátjuk mikorra jön össze. A természetre bízzuk.

2022. nov. 7. 18:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mostani fejjel nem vallalnek, pedig anya akartam lenni nagyon is. Voltak veteleseim, talan intö jel volt nem is tudom. Aztan vegül össze jött a baba, a "rad mosolyog es mindenert karpotol" duma szerintem egyenese röhely.
2022. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor érdemes belevágni, ha valóban, szívvel-lélekkel akarod. Ha így érkezik a baba, akkor is sokszor fogod szívni a fogadat utána, és lesz, hogy egyáltalán nem lesz őszinte a mosolyod. Ha nem akartad előtte szívvel-lélekkel, akkor meg pláne nem. Irtó nehéz az élet egy kicsi gyerekkel, ami kő kemény meló 0-24-ben. De erre csak akkor jövünk rá igazán, amikor már ott van velünk. Igen, egy része öröm és boldogság. A másik része viszont totál szívás és óriási fokú fáradtság. Legalább is az elején biztosan. Én a gyerekem 2 éve alatt soha nem tapasztaltam, hogy egy mosolya mindenért kárpótolna. Aki alig áll a lábán pl. a masszív kialvatlanságtól, és már sír a kimerültségtől, azt egy mosoly már biztosan nem rakja helyre. Nálunk is nagyon kemény volt az első két év. Nem élveztem egyetlen napját sem, csak elvoltam otthon, mert muszáj volt. Nagyon szeretem a gyerekem, és sosem csinálnám vissza. De amikor vállaltam/ belevágtunk (pedig én szívvel-lélekkel akartam) fogalmam sem volt mit veszek ezzel a nyakamba. Én mondjuk ma sem tennék másképpen, ugyanakkor eszembe sem jutna soha az életben még egyet vállalni. Ja, és én egy nyughatatlan, örökmozgó, nyűgös, nagyon akaratos, nagyon rosszul alvó kislány anyukája vagyok. Utoljára olyan 2 év 5 hónappal ezelőtt aludtam ki magam. Amikor be kell menni dolgozni úgy, hogy előtte összesen 5 órát aludtam két részletben, és az éjszaka közepén átvirrasztottam a gyerekkel további kettőt, valahogyan semmi hatással nincs rám a mosolya, sem a teljesítő képességemre és az idegállapotomra. Nem a kedved akarom ezzel elvenni, csak hangsúlyozni, hogy óriási fizikai és lelki munkát vállalsz egy gyerekkel. Csak úgy érdemes, ha kétség nélkül akarod.
2022. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy írtatok!
2022. nov. 8. 12:07
 10/12 NTBS ***** válasza:
Szerintem jól gondold át mit akarsz. Később már nem lehet visszatáncolni.
2022. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!