Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hanna Petra vagy Petra Hanna?

Hanna Petra vagy Petra Hanna?

Figyelt kérdés

Melyik sorrend hangzik jobban?

(Véleményeket a nevekről nem szeretnék, csak adott válaszokat a kérdésre.)



2022. okt. 11. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnétek, hogy valaha Hápének szólítsák, akkor Petra Hanna. Bár jobban csengene a Hanna Petra.
2022. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az első véleményét.
2022. okt. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Petra Hanna (mégpedig azért,mert a Petra gyakoribb név,s hangzása is erősebb.A Hanna név pedig sokkal jobban hangzik utána.)
2022. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hanna Petra
2022. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a vezetéknévtől függ. A H betűs keresztnevek nem minden vezetéknév után hangzanak jól.
2022. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is főleg vezetéknévtől függ. De önmagában nekem a Petra Hanna jobban tetszik. Pont mert a Hanna a leggyakoribb név 2011 óta (statisztika alapján), és akkor a ritkábbikat használnák úgyis mondjuk suliban. Meg így olyan otthonos dallamra, mint a dupla nevek, pl. Marianna vagy Johanna... stb. De hogy most "Harry Potter" vagy "PH érték" lesz a monogramja vagy bármi mást lát bele talán valaki, az szerintem tökmindegy. De fordítva is teljesen oké. Talán fő szempontként az legyen elől szerintem, amin hívni fogjátok.
2022. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az legyen az első amin hívjátok majd. Tök mindegy hogy hangzik, mert csak azt fogja mondani bemutatkozáskor amit használ. Pl egy Kiss Janka Flóra, ha a Jankát használja, akkor Kiss Jankaként fog bemutatkozni, de ha a Flórát, akkor Kiss Flóraként. Ha a Flórát használja, akkor viszont mindenkit ki kel majd javítani az iskolában, aki Jankának szólítja lévén az az első neve.
2022. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Petra Hanna
2022. okt. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A vezetéknévtől függ, én nem tudnék így natúrban választani, hogy melyik sorrend a jobb.
2022. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Petra Hanna az úgy hangzik, mint pl: pet angolul háziállat, és minthogyha egy háziállat rohanna;

De, most, ahogy így kimondom, a Hanna Petra meg kicsit úhy hangzik, mintha ,,harapna"


Vezetéknévtől is függhet, hogy melyiket adja ki az összhangzás kevésbé feltűnőnek.

Mert lehet, hogy vezetéknévvel egyik sem feltűnő/zavaró.

2022. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!