Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Hanna hogyhogy ilyen népszer...

A Hanna hogyhogy ilyen népszerű évek óta?

Figyelt kérdés
Kedvenc nevem a Hanna de nem értem, hogy lehet ennyire népszerű évek óta a legnépszerűbb lány nevek körében. Volt időszak amikor nem volt az és kifejezetten ritkának számított. Lesz újra ilyen időszak vagy a Hanna az ilyen örök kedvenc lány név lesz minden 2. lánykának? Mikor én általános iskolás voltam emlékszem egész iskolában szinte csak 1 Hannánk volt, osztálytárs volt, de több Hanna akkor nem volt sőt emiatt ő ilyen különleges is volt, és ez volt olyan 2013-2014 körül. Azóta tényleg elég sok hanna lehet. Ha ezt nem nézzük, szerintem igazán kellemes név és finom nőies. Ki mit gondol róla ha nem nézzük azt, hogy ilyen tucatnév?

2022. okt. 7. 22:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy jóformán minden 2. kislányt Hannának hívnak. Ez miatt nem is tetszik, akkor már inkább Anna legyen.
2022. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen gondolkoztam nemrég. Nálunk is csak egy volt és akkor azt gondoltam, milyen szép név, talán majd egyszer ezt adom a lányomnak. Erre kiderül, hogy mindenki más is pont ezt gondolta..Ráadásul nem csak a suliban, hanem mindenhol 😀 Az Adél név is nagyon népszerű lett, nem csak én kedveltem Adyt a suliban 🤷🏻‍♀️
2022. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ki mit gondol róla ha nem nézzük azt, hogy ilyen tucatnév?"


En az ellenkezo tabort kepviselem, soha nem tetszett pedig 30on tul vagyok. Mindig is tul kislanyosnak talaltam.


De igaz, az elmult 5 evben egy kozeli es tavoli rokonom is ezt a nevet adta a lanyanak. Regen tenyleg nem volt ilyen nepszeru. A szolgalolany meseje is talan ratett egy lapattal de ez csak tipp.

2022. okt. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szép név, kellemesen cseng nőies, akárcsak az Anna, ez a név is évek óta divatos és mondhatni örök név.

Valóban a Hanna pl. az én korosztályomban egyáltalán nem volt sem a környezetemben és nem is találkoztam ilyen nevű személlyel, csak mostanság egyre többször hallom, hogy kislányokat így hívnak. Én 94-ben születtem, de a Hanna névvel csak a Hannah Montana sorozatban találkoztam tiniként kb. 2008-ban ekkor nem gondoltam volna, hogy ennyire elterjedt lesz ez az akkor még egyáltalán nem felkapott név. Összességében szép név, talán az Anna modernebb változatának mondanám, és lehet ezért is ilyen felkapott név mostanság. De én nem adnám a gyerekemnek egyrészt pont a gyakorisága miatt, mert anno én is egy épp akkor felkapott divatnevet kaptam a szüleimről és én nagyon nem szerettem, meg is változtattam.

2022. okt. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szép, egyszerű, érthető név, ezért népszerű.

A tucatnév kérdésről meg mindig leirom: a lányom Anna. A szuletese évében ez volt a leggyakrabban adott női név. Jelenleg 19 éves. Soha egyetlen Anna nevű gyerek nem volt az ő korosztalyaban. Sőt, az egyetlen ilyen nevű noaz ismeretségi körünkben nálam idősebb. Lehet hogy az országban van 1 millió Anna, azért listavezeto, de a saját környezetet kell nézni. Ugyanez érvényes minden egyes névre

2022. okt. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik. Az Anna "H"torokhanggal eltorzított verziója számomra.

De a jelentése nagyon szép.

2022. okt. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik, inkább az Anna, de már az is túl gyakori, évek óta az is a 2-3. helyen van. A 96 éves dédim is Anna, így számomra kedves ez a név, de a gyakorisága miatt nem hiszem hogy adnám.
2022. okt. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

"Ez miatt nem is tetszik, akkor már inkább Anna legyen"


Ez nagyon logikus, tekintve, hogy a Hanna mellett az Anna is évek (de inkább évtizedek) óta Top3-ban van, legtöbbször versenyben a Hannával. Igazából az Anna volt a slágernév, aztán a Hanna felzárkózott mellé, majd be is előzte.

2022. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért ilyen népszerű, mert majdnem olyan, mint az örökzöld Anna, de kicsit különlegesebb. Nekem is tetszik különben. valószínűleg a Johanna becézéséből önállósult. Nem hiszem, hogy egykönnyen ki fog menni a divatból, talán majd akkor, amikor az Anna is.
2022. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szép név, egyszerű, lágy, rövid, viszonylag nemzetközi. Megértem hogy sokaknak tetszik.

Én a gyakorisága miatt nem adnám. A mi lányunk Johanna lesz, kíváncsi vagyok hogy fogják majd becézni, mert lehet belőle is simán Hanna lesz majd pl oviban.

2022. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!