Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mostanában ennyi...

Miért van mostanában ennyi "paramami kérdés"?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge ne vegye magára...

Szóval mostanában egyre több olyan kérdést olvasok itt amitől elképedek néha. Pl.Terhesen lehet parfümöt használni, terhesen lehet fafülgombát enni, terhesen baj ha megemeltem pár kilós cuccot, terhesen lehet, ettem sajtot ártottam a babának, jégkockval hűtöttem a hasamat lehet baja a babának tőle, hidegtől?.. stb stb...Mostanában kitört ilyen új hullám vagy mi amitől egyre több terhes nő elveszti az eszét vagy mi van itt? Én néhányra úgy tudtam a választ hogy nem vagyok terhes de ami itt folyik az sokszor elképsztő. Mit gondoltok ezekről a kérdésekről?



2022. okt. 12. 00:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Azt, hogy mindenki azt kérdez, amit akar, semmi közöd hozzá.


Felnőtt, civilizált ember, ha nem tudja rá a választ, vagy nem tud kulturáltan megnyilvánulni, mintha lett volna gyerekszobája, akkor csendben marad, és nem itt elégül ki mások lealacsonyításával és megalázásával. De sajnos pont, hogy sokan ide járnak kielégülni, ha már otthon apucival nem megy...

2022. okt. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, Magyarországon eleve betegsegkent van kezelve a terhesség, nem allapotkent. A vilagon sehol nincs ennyi vizsgálat a terhesség alatt. Hollandiában pl nőgyógyász nem is lát egy sima terhesség alatt, hiszen nincs semmilyen nőgyógyászati gondod, csak terhes vagy, arra meg ott a szülésznő, szülni is annál fogsz.

Miután konkrétan betegkent van a kismama kezelve az első pillanattól, plusz ratesz egy lapáttal a minden veszélyes manapság ami nem öko bio vegán akármi, így az a csoda, hogy nem tesz fel minden terhes nő hasonló kérdéseket

2022. okt. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert valaki rájött, hogy ezekre záporoznak a válaszok, több kattintás több reklámbevétel,így záporoznak a kamuk.
2022. okt. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészről nagyon sokan vannak tanulatlan, őszintén buta emberek.

Másrészről viszont egyetértek a 3-mas válaszolóval. Itthon valahogy nagyon félremegy a terhesgondozás. Mikor elmentem orvoshoz, hogy megállapítsa a várandóságot közölte, hogy ne használjak vegyszereket, ne sportoljak, ne menjek külföldre. Mondom ok, fogorvos vagyok, vegyszerekkel dolgozom. Őőő, nem lehet elkerülni? Mondom mit, a fertőtlenítést? Na, itt megállt a tudomány. Aktívan sportolok, máról holnapra hagyjam abba? Ja hát... Hát tulajdonképpen nem kell. Ne menjek külföldre? Az nem zavarja, ha a legsötétebb covid időkben fogorvosként praktizálok, de ha egy hétig az üres tengerparton pihenek, na az igen? Szóval, maradjunk annyiban, hogy sokszor maguk a szakemberek sem tudják, hogy mit is kellene ilyenkor. Értem a defenzív medicina fogalmát, de az, hogy már már egy egészséges terhesség is ágynyugalomra van ítélve, azt csodálkozunk, ha csóri legyengült anyuka nem tudja kinyomni magából a gyereket…

2022. okt. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Régen is voltak ilyen kérdések itt, csak nem volt rá 25 esetben 23-ból putristílusban megfogalmazott válasz. A kérdés inkább az, hogy miért lett idegbeteg az itt fórumozók nagy része időközben?
2022. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Igen, sokan sajnos alapból nem a legélesebb kések a fiókban. A terhesség meg pláne egy olyan állapot, hogy minden és mindenki szereti paráztatni a kismamát.

Nagyon sokan pl a Preghello appot használják, ott akkora lista van a nem ajánlott és tiltott ételekről, hogy ember nincs szerintem aki azt megjegyezze. De a védőnők is tudnak paráztatni, az enyém alapvetően rendes meg normális, de ő is mondott olyanokat, hogy ne egyek szalámit meg ne igyak zöldteát. Persze soha nem kívántam még úgy a jó téli szalámit mint terhesen, úgyhogy pár hét meg egy kis netes utána olvasás után úgy döntöttem, hogy ezt a tiltást hanyagolom.

2022. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem igazán lesznek olyan átfogó kutatások, amik egyértelműen bizonyítják, hogy ez vagy az káros-e a magzat számára. Ezért alapból két tábor alakul ki: aki inkább lecsökkenti a kockázatokat a lehető legminimálisabb szintre, és az olyanok, akik egyszerűen nem akarnak tudomást venni a veszélyekről, vagy mert nem engedhetik meg maguknak, hogy ezektől távol legyenek (pl. fogorvos, körúton lakó, mindenáron strandolni vágyó), vagy csak szimplán nem akarnak kellemetlenséget maguknak. A második tábor paramaminak, butának, ostobának, műveletlennek stb. tartja az elsőt és nem magukat kényszerhelyzetben élőknek vagy igényteleneknek.
2022. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es! Azért ez elég kisarkított. Engem is, mint fogorvost írtál példának: ha nagyon arrogáns akarnék lenni, azt mondanám, hogy én tanultam élettant, kórélettant, de egyébként szülészetet és gyerekgyógyászatot is, és ez a tudás bőven elegendő ahhoz, hogy számos ilyen “ezt meg azt nem szabad” mítoszt cáfoljak. És, mint orvos, utaltam is arra, hogy az egésznek az alapja a defenzív medicina. Egy vetélés, halva születés, vagy egyéb komplikáció a 21. században nem a természet velejárója, mindenképpen kell keresni bűnöst. Ha az orvos nem tilt el inkább mindentől, még úgy is, hogy a józan ész is azt mondja, hogy nonszensz (tipikus példa a “ne egyen halakat”, csak mi van azokkal az emberekkel, akik tengerparti országban élnek), akkor könnyen elővehetik és rákenhetik a balhét, habár soha nem lesz kézzel fogható bizonyíték arra, hogy azért lett értelmi sérült a gyerek, mert anyuka bevágott egy tintahal karikát, vagy felmosott otthon. Mi is pontosan jól tudjuk, hogy az a kis röntgen, amit nap mit nap használunk nagyjából egy banánnal egyenértékű sugárterhelést jelent a betegnek, és több káros sugár éri az embert, ha áprilisban délben fél órát sétál, pluszban ott az ólomkötény is, mégsem használjuk kismamáknál, mert mi vagyunk az elsők, akikre rá fogják verni a balhét, ha lesz valami gond, ami persze nem is hozható összefüggésbe a kezeléssel, de sajnos a medicina nem egzakt tudomány. Ha van egy előírás, tök mindegy, hogy mennyi értelme van, azt kell követnünk.

Egyébként sokszor érdemes tisztázni, hogy ki mit ért az alatt, hogy nem szabad, nálam a “kevés halat” mögött valójában annyi volt, hogy a konzerv tonhalból heti maximum 2x. Mintha bárki is többet fogyasztana ennyinél…

Abban meg van igazság, hogy kicsit túlzás lassan attól is rettegni, hogy egy liter tejet felvigyen valaki az első emeltre. És ha még karon ülő lesz az első, mikor a másodikkal lesz terhes? Őszintén szólva ez sokszor csak és kizárólag józan paraszti ész kérdése, nem kell orvosi egyetemet végezni ahhoz, hogy eszembe jusson, ha tényleg ennyi is elég lenne mondjuk egy vetéléshez, vagy sérült gyerekhez, nem lenne itt az emberiség.

2022. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" Őszintén szólva ez sokszor csak és kizárólag józan paraszti ész kérdése, nem kell orvosi egyetemet végezni ahhoz, hogy eszembe jusson, ha tényleg ennyi is elég lenne mondjuk egy vetéléshez, vagy sérült gyerekhez, nem lenne itt az emberiség."


De, a józan paraszti ész pont azt diktálja, hogy ha valami csak x%-ban okoz vetélést, attól még az emberiség fenn fog maradni. Csak ez azokat a kismamákat nem fogja megvigasztalni, akik beleestek az x%-ba.

2022. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
9-es, ezzel a felfogással élni sem lehet! Mert akkor MINDENTŐL tarthatsz, mert bizonyos százalékban bármiből lehet baj.
2022. okt. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!