Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tetszik e valakinek a Zselyke...

Tetszik e valakinek a Zselyke név?

Figyelt kérdés
Tudom ez a név nem éppen nagy kedvenc itt, de mégis néhány embert hívnak így és bevallom nekem nagyon tetszik hiába van ez a -ke kicsinyítő dolog, ettől még felnőttként is helyt állna szerintem ugyanúgy minta Hajnalka, Boglárka is. Persze ízlés kérdése kinek milyen név tetszik de most kifejezetten a Zselyke névről kérdeznék. Még mielőtt lázba kapott volna, az előtt is tetszett nekem és olyan kis egyedinek tűnt. Ismertek e estleg Zselykéket és ők hogy viszonyulnak a nevükhöz? Van e olyan akinek tényleg tetszik ez a név és nem csak leszólni tudja? Hátrány ilyen névvel élni? Egyszerűen nagyon tetszik valamiért, sajnálom hogy itt ennyire nem kedvenc. Hallottam, hogy hasonlít a petrezselyem meg ilyenekhez de nekem valahogy nem ugrik be sose így elsőre, bár tény vannak ennél jobban kifigurázható nevek...Ki mit gondol róla? Akinek tetszik, neki hogy tetszik, így mint Zselyke vagy Zsejke?

2022. okt. 16. 20:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%
Nekem régebben tetszett, de amióta eléggé elterjedt név lett, inkább a hideg ráz tőle. Akkor még különlegesen hangzott, már nem.
2022. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, de még tolerálható nekem, mivel manapság viszonylag elterjedt. Egyébként egy ősmagyar név az eredete: Attila menyét hívták így, meg egy szigetet, és a jelentése "patakocska". Szóval azért vállalható név, ha tetszik, nem fogják kinézni a kislányt miatta. Inkább ly-nal.
2022. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szerintem borzasztó csúnya. Ismerek egy nálam idősebb nőt ilyen névvel, 40+ éves. Már akkor sem értettem, hogy lehetett megszivatni szegényt ilyen brutál ronda névvel. Erre a bűnöző Berki miatt még divatba is jön.
2022. okt. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!