Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tetszik e a Borostyán név?

Tetszik e a Borostyán név?

Figyelt kérdés
Nekem valamiért tetszik, szokatlan névnek de szép hangzása van és becenevei lehetnek Bori, Borika, Oroska, Boroska...Eredete magyar, jelentése borostány(növény) értelemszerűen, névnapja márc.11-én van. Női név egyébként ha valakinek nem egyértelmű. Mit gondoltok, szívás lenne ilyen név vagy elmegy? Tetszik e nektek?

2022. okt. 16. 23:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%
Szörnyű
2022. okt. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is a 6-os által említett sorozat ugrik be róla, és már kamaszként a sorozatot nézve is mindig arra gondoltam, mennyivel szebb a növény latin illetve olasz neve (Hedera/Edera), mint a magyarra fordított Borostyán.

Ráadásul értelmes szavakból áll össze, "bor ostyán", mint valami istentisztelet elôkészületei. A Boros becenév meg még rá is erôsítene erre.

Én biztos nem adnám ezt a nevet, hiába szeretem amúgy a növényt.

2022. okt. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

Ez,hogy kinek ki jut róla eszébe...

Nekem is van így vagy úgy büdös Réka, Eszter, Nikoletta nevű ismerősöm is. Mégsem gondolom, hogy minden ilyen nevű büdös...

2022. okt. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Edera jut eszembe. A szlovák csatorna így adta le, ahogy kb az egész világ is. Kicsit erőltetett volt a magyar fordítás ennél a sorinál:)
2022. okt. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nagyon!🤦🤣🤣
2022. okt. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nekem max a becézése miatt tetszik (Bori, Boris, Borcsa), de akkor inkább a Borbála jobb.
2022. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nekem ez anyukám vezetékneve. Annak szép, de keresztnevnek nem tetszene.
2022. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

12-es szavait tudnám ismételni. Nem tetszik névként, nem adnám. Akkor már inkább a Boróka, az legalább a hangzásában lányos, a -ka végződés és a hasonló kicsinyítőképzős növénynevek miatt pl. Boglárka, Hajnalka.


A Bori, Borka becézésről nekem kizárólag a Borbála név jut eszembe egyébként. Oroska, Boroska... ez most komoly, hogy ezek szerinted szép becézések?

2022. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rossz szerintem, de picit komor hangzása van. Becézni meg nehezen lehet. Mármint a Boroska meg hasonlóak elég szörnyűek. Tényleg marad a Bori, az aranyos, csak mindenki azt hinné, hogy Borbála a gyerek neve.
2022. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név. Szép a hangzása, magyaros, van jelentése.
2022. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!