Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy nem érdemeljük...

Félek, hogy nem érdemeljük meg, hogy gyerekünk legyen, vagy ha lesz is, rosszul fogom csinálni. Ti is voltatok már így?

Figyelt kérdés
Most az hozta bennem elő ezeket az érzéseket, hogy tegnap el kellett temetnünk az első kiskutyánkat. Friss házasok vagyunk, pár hónap után örökbefogadtunk egy kutyust, aki még az 1 évet sem élte meg. Minden oltása megvolt de beteg lett, az első tünetektől hordtuk állatorvoshoz, és mégis az lett a vége, hogy nem tudtak rajta segíteni. Ő volt az újonnan 'megalakult' családunk első tagja, nagyon szomorúak vagyunk miatta. Gyermeket is szeretnénk, már elkezdtünk dolgozni rajta, és most úgy érzem, mintha nem érdemelnénk meg hogy családunk legyen, hiszen ezt az 1 kis életet is elvette tőlünk a sors - vagy bárminek is hívjuk. Éreztetek már ti is így? Hogyan tettétek túl magatokat rajta?
2022. okt. 18. 10:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem voltam még így,mert szerintem semmi összefüggés nincs.

Legközelebb meg jobban gondoljátok meg, honnan vesztek kutyát. Lehetőleg ne egy illegális kutyaszaporító beltenyészetéből.

2022. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Írta, hogy örökbefogadtak. Halálos betegséget (pl szívférgességet) meg a legszuperebb helyről származó kutya is elkaphat. Azt nem írta a kérdező, hogy miben pusztult el a kutya...


Szerintem az önértékelési gondokat vet fel, hogy felnőttként tudnod kéne, hogyha mindent megtettetek a kutyáért, akkor ez nem rajtatok múlt, így nincs is semmilyen olyan vonzata, hogy azért halt meg mert nem érdemlitek meg, hogy családotok legyen. Bocsánat, hogy ezt mondom, de a realitás érzékelésével komoly problémák vannak. Ezen dolgozzál mielőtt gyereked lesz!

2022. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Parvos lett a kutyánk. Ami ellen ugye van oltás, meg is kapta a teljes szettet, de olyan mutációt kapott el, ami ellen ez nem védte. Nem beltenyészet és egyebek voltak a hibásak, de köszönöm azért a jóindulatot 11.


A sorsszerű dolgokban hiszek valamelyest, és nem a realitásérzékemmel van probléma. Ezért fogalmazódtak meg bennem a fentiek, hogy talán ez egy jel, hiszen most próbálkozunk a gyermeknemzéssel is. Mint írtam, nálunk családtag volt a kutya. Látjuk napról napra, hogy mások milyen körülmények között tartják az állataikat, mégsincs nagy bajuk. Tőlünk pedig egy szeretett és nagy odafigyelést kapó kutyát is így elvett az élet...


Kaptam azért olyan együttérző válaszokat is, amiket tudok hasznosítani a feldolgozásban és a gondolataim helyretételében, Nektek köszönöm!

2022. okt. 18. 13:05
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Oh anyám... ha ezen múlna... Hány meg hány olyan szülőt látsz és aki nem érdemli meg, hogy gyereke legyen, de van neki 6...és közben meg tömegével vannak, ahol szuper helye lenne és mégse jön. Ez. Nem. Ezen. Múlik.


Nálam is családtag a 3 kutyám, sőt. Tudom milyen kutyával élni. De azt is tudom, hogy a parvot túlélni nagyon kétesélyes. Vagy túléli, vagy nem. Nincs ellenszere. Ha a szervezet le tudja győzni a vírust, mielőtt károsodna egy csomó létfontosságú szerv és nem szárad ki a kutya, akkor felépül. De az esetek több mint felében nem ez történik.

(Megjegyzem: teljes oltási program után megbetegedni és meghalni kutyát még soha nem hallottam, pedig elég sok kutyás között mozgok..)

Szóval ezt összekötni azzal, hogy a sors nem akarja, hogy családunk legyen gondolatmenettel számomra a realitástól elrugaszkodott.

2022. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!