Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesti/újbudai kismamák,...

Whatshername kérdése:

Budapesti/újbudai kismamák, anyukák! Nincs kedvetek barátkozni?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa lehet a kérdésem tekintve, hogy jómagam még nem vagyok kismama sem, de nagyon szívesen beszélgetnék olyannal, aki éppen "benne van" ebben, mert nagyon érdekelnének a tapasztalatai, megélései. Nekem sajnos nincs olyan barátnőm, aki éppen ebben az életszakaszban van, vagy még nagyon nem tervezik, vagy már nagyok (14-16 évesek).


Szóval aki érez magában megosztani valót, akár mert szeret beszélni erről a témáról, vagy mert kicsit magányosnak érzi magát, én szívesen meghallgatnám (priviben, vagy akár majd személyesen is :))

Célom a tapasztalatszerzés, információgyűjtés (minden érdekel, terhesség, szülés, napi rutin kialakulása a babával, nevelési kérdések stb.), hogy majd amikor oda kerül a sor, már rendelkezzek némi rálátással a dolgokra. Most is szoktam olvasgatni a témában, de tudoom, nem lehet felkészülni egy gyerekre 100%-ig :)


Persze már van saját véleményem a dolgokról, pl. valószínűleg nem lennék majd tipikus "ősanya", bár mindent megtennék a gyerekért, az igény szerinti szoptatás is szerintem teljesen oké, meg a válaszkész nevelés, pozitív fegyelmezés, de mondjuk az együtt alvás szerintem nem feltétlenül, szóval ilyen vegyes. Szerintem az anya jóléte is ugyanolyan fontos, hogy néha picit töltekezzen másból is, mert ha kiég az anya az senkinek sem jó, a gyereknek sem...najó, nem akarom a világot megváltani, csak dumálni szeretnék :D


Én egyébként 32 éves vagyok, boldog párkapcsolatban élek, természettudományos egyetemi végzettségem van, Budapesten élek már 10 éve, nem sok barátom van (introvertált személyiséggel megáldott/megvert)...:))



2022. okt. 19. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre inkább facebook csoportok lennének jók vagy a momz app.
2022. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fb csoporttal már próbálkoztam, de elhalt a dolog. A Momz appon meg ha jól tudom kötelező megadni a gyerek születési idejét. Persze most odakamuzhatok valamit, de az talán még furább lenne :D
2022. okt. 19. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
Miért baj ha még kell adni?
2022. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja h még nincs gyerek.


Hát nézeteim nekem is voltak, együtt alvás nem lesz meg ilyenek. Szerintem egy friss anyát idegesít elvekrol csevegni, mert még őt is fruaztralja hogy nem úgy megy neki ahogy eltervezte.


:)


Keress hozzád hasonló érdeklődésű embereket, nem feltétlenül kell h anya legyen

2022. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nekem írhatsz privit. 5 éves lányom van.
2022. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pesti agglomerációban élek, de szívesen dumálnék én is másokkal. Nekem is fix elképzelésem volt, hogy nem alszok majd együtt a gyerekkel, csak aztán megszületett és nem aludt. 😂 Az alváshiány nagyon meggyőző tud lenni.
2022. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik munkatársam mondta, hogy az elvek azért vannak, hogy a gyereknevelés során legyen mit feladni :). Van benne valami... ettől még jó, ha van elképzelésed a dologról, szerencsés esetben tudod is hozzá tartani magad. Ha lenne az ismeretségben gyerek, mondanám, hogy kérd kölcsön és menjetek játszóterezni, ott koncentráltan vannak gyerekes anyukák, de gyerek nélkül lehet, hogy furán néznének rád.
2022. okt. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, igen, ezt tenném, ha lenne rá lehetőségem! Szívesen mennék játszóterezni, csak pont ez a baj, hogy nincs ilyen a környezetemben.

Igen, azért nem fogok a lesben állni az oviknál, hogy kikkel lehetne haverkodni, mint egy cukros-néni :D

2022. okt. 20. 09:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen barátkoznék, csak a 17. kerületben lakom.

3 gyerek van, 12, 8 éves lányok és egy 16 hónapos kisfiú :)

2022. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is írhatsz

Gatdagreten élünk, 3 éves óvodás a fiam.

2022. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!