Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Üdv! Ùjszülött kislányom...

Üdv! Ùjszülött kislányom èdesanyja - akivel nem èlünk együtt - szeretne kizàròlagos szülői felügyeleti jogot. Èn imádom a gyereket ès igenis szeretnék igazi apakènt jelen lenni az èletèben. Ön lemondana a felügyeleti jogàròl?

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 07:36
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
95%

A kizárólagos felügyeleti jog mellett is együtt kell működnötök a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben. Ezek a Ptk. szerint: "a gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása."



HA valóban nem éltek együtt és TÉNYLEG annyira szereted a kicsit, akkor nem célszerű szivatni őket (nem az anyját, ezzel együtt a gyereket IS!), hogy minden nyamvadt "félhivatalos" (ovis, iskolás papírok, védőoltások, táborok, stb) irat csak a te aláírásoddal együtt legyen intézhető.


Ha tartod velük a kapcsolatot, normálisan együttműködsz, az anya is bízhat benned és számíthat rád, akkor hidd el, hogy visszafelé is támogató hozzáállást kapsz majd.


Különéléskor azok ragaszkodnak a közös felügyelethez, akik ezzel VISSZAélni szeretnek, mert praktikus előnye egész egyszerűen NINCS.

2022. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy a 21-es írta. Semmi értelme nem lenne ha feszt nyaggatnának valamiért hogy alá kell írnod. Ha meg nem érsz rá akkor csak húzódik halasztódik. Így egyedül is el tudja intézni ezeket a dolgokat hamar. De egyébként attól még senki nem mondta hogy ne látogasd a gyerekedet.
2022. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
58%

Csak én gondolom, hogy ez troll kérdés?

Fél 8-kor föltette a kérdést.

Azóta eltelt két és fél óra, jött válasz bőségesen, sőt jött sok fontos kérdés is. Pl. az, hogy miért nincsenek együtt.

Ő meg semmire nem reagált, eltűnt, mint szürke szamár a ködben.

2022. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
82%
Miért volna troll? Sokan nem neteznek útközben vagy munkaidőben. Reggel indulás előtt kiírta, lehet, hogy napközben, ha szünetet tart vagy ebédel, majd benéz - vagy délután, ha hazaért. Aki akart, válaszolt. Szerintem totál lényegtelen, miért nincsenek együtt és hogy akarna-e még bárki valamit a másiktól. A gyerek szempontjából lényeges, hogy tudjanak kulturáltan viselkedni egymással, ügyeljenek rá, hogy ne mérgesedjen el a viszony, folyamatos legyen a kommunikáció a gyerek dolgait illetően, és hogy jó előre tisztázzák a kapcsolattartás kereteit és körülményeit, mert csak úgy lesz tervezhető az élet és minimális a konfliktusok száma. (Úgyis lesz benne ezer és egy újratervezés pld. betegség vagy bármi egyéb miatt, de legalább legyen egy hozzávetőleges minta/rendszer, ami a gyereknek is stabilitást ad.)
2022. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
69%
Jaja,és aki annyira nem tervez előre,hogy 9 hónappal ezelőtt akkora volt a szerelem,hogy gyereket csináltak,most meg valamiért találkozni se akarnak,annak van annyi inteligenciája,hogy meg tudjanak mindent beszélni.A gyereknek az lenne a stabilitás,ha a szülei együtt nevelnék.Ez már nem jött össze.Az nem lesz stabilitás,hogy minden hónapban másik mostohaanyukája lesz.Komolyan nem értem hogy lehet így gyereket vállalni.Anyuka is jó nagy hülye volt,mert valószínűleg lehetett ezt előre sejteni,hogy gondok lesznek,de ő vállalta egyedül is,és biztos vagyok benne hogy okkal nem akarja az életükbe a kérdezőt.Csak ezt az okot nem fogjuk megtudni,mert magát nem fogja rossznak beállítani.Senki nem akar önszántából egyedülálló anya lenni.
2022. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Az se biztos, hogy valaha egy napot is éltek együtt. Legalábbis akkor én úgy fogalmaztam volna, hogy "akivel MÁR nem èlünk együtt".

Simán lehet, hogy egy buli utáni alkalmi szexből lett a gyerek vagy nős férfinak a szeretőjétől.

Na, ezért lenne jó tudni, miért nem élnek együtt, mik a körülmények.

2022. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
88%

Marhára nem az ítélkezésedre kíváncsi a kérdező.

Feltett egy kérdést, arra kellene válaszolni ahelyett, hogy azokat baszogatod, akik úgy vállaltak gyereket (tartották meg ha már "besikerült", tudod: szívhangtörvény, és gyilkosozása annak, aki abortuszra menne) , hogy már tönkrement a kapcsolat a gyerek születésének idejére.

Ez egy adott helyzet, a kutya nem kíváncsi rá, mit gondolsz az egyedülálló szülőkről. Tudod, a legtöbb esetben csak egymással nem akarnak együtt lenni a szülők, a gyereket attól még szerethetik. Legfeljebb nem elnek olyan képmutató élethazugságban és látszatcsaládban, amiben sokak szerint "illene" méghozzá "a gyerek érdekében".


Elnézést az off miatt, fentebb válaszoltam arra is, amit a kérdező kérdezett, ha ez a hsz kuka, akkor kuka. (#21 és 24 voltam)

2022. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
29%
Illene gyereket tartós,komoly kapcsolatba vállalni,és nem "megtartani ha már becsúszott".Ezzel a gyerek életét keserítik meg.Egy kapcsolat se egyik napról a másikra megy tönkre.Ha szar,oda nem kell gyerek.
2022. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

#28


Ezzel egyet tudok érteni, de a helyzet adott: ez a gyerek már "meg van születve", és akár örülnek neki, akár nem: nincs időgépük, hogy visszamenjenek a fogantatása előtti időbe, hogy dönthessenek másképp is.

Véleményed lehet, de a helyzet és a probléma adott, azzal kell valamit kezdenie a feleknek.

2022. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
96%
25, nekem van egy ilyen ismerősöm, ahol a terhesség alatt mentek szét. Addig ugye orvost nem láttak, ott derült ki, a pasi mekkora barom. A nő szüljön otthon, védőnőt meg akarta tiltani, gyerek ne kapjon oltást, stb. Ott teljesen megértem a nőt, hogy kizárólagos felügyeletet akart.
2022. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!