Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek után járó adókedvezmé...

A gyerek után járó adókedvezmény meglátszik a fizetésen?

Figyelt kérdés
Most mentem vissza dolgozni és mikor mentem az irodára intézni valamit, jött be valaki, hogy nem kapott gyerekkedvezményt. Azt mondták, hogy de kapott, de az nem látszik meg a fizetésen, csak kevesebb adót vonnak le. Ez valóban így van? Nem mintha számítana az a 10.000 Ft, de érdekel.

2022. okt. 21. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Melyik fizetésén?


A bruttón nem látszik, de nettóban azzal a nem levont összeggel többet kell kapnia.

2022. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

A bruttó béren valóban nem látszik, hanem az adózott, nettó jövedelmen, amit kézhez kapsz, de az a lényeg. Az 10 ezer forinttal több.

Az meg, hogy kinek mennyit jelent az a havi 10 ezer forint, nagyban függ attól, mennyi a bevétel és a kiadás. Mennyire necces a költségvetés. Biztos van, aki megérzi.

Mi nem érezzük meg, nem is kértük, egy összegben igényeljük majd vissza jövőre (jelenleg várandós vagyok).

2022. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, szerintem a nettón, mert fizetés után ment reklamálni. Érdekel, hogy mire számítsak következő fizetésnél, mert még fél hónapom se volt, nemrég dolgozom. Akkor ezek szerint látszani kellene
2022. okt. 21. 13:42
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha kb. ugyanannyi a fizetésed (nem befolyásolja műszakpótlék, ami változhat), akkor azt fogod látni, hogy nettó 10 ezer forinttal több a fizetésed.

A tételes bérjegyzékben gondolom jelzi az összeget, ezt nem tudom, hogy néz ki, mert én nem igényeltem. Viszont pl. egy kolléganőm az igénylés után pár hónapig még nem kapta meg, mert a munkahely késve dolgozta fel, így ő azokra a hónapokra következő évben igényelte vissza.

2022. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha a kollégád nem látta, akkor azért vigyáznék vele, lehet, hogy te sem fogod látni.


Ki mondta azt, hogy a cégnél marad a 10.000 forint?

2022. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Figyelek majd akkor. Az egyik adminisztrátor mondta neki, hogy hát az nem látszik a fizetésen, csak kevesebb adót vonnak le, ő is azt hitte az elején, hogy nem kapta meg, mert neki is van gyereke, de nyugodjon meg, mert megkapta, csak az nem látszik meg a fizetésen. 🤷
2022. okt. 21. 14:00
 7/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Hülyeséget mondtak, 10ezerrel több nettó bért kell kapnia.
2022. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

10.000 Ft a csaladi adokedvezmeny egy honapra, amit lehet ervenyesiteni ha kitoltod a nyilatkozatot es leadod a munkahelyeden. A kovetlezo honaptol jar.

Van egy brutto bered 500.000 Ft

Es egy netto, amit a szamladra kapsz 332,500 Ft

Na már most ha igenybeveszed a csaladi adokedvezmenyt es kered havonta akkor 342,500 utalast kapsz

(Aztan lehet még elsőházasok kedvezményét is igénybe venni, ez 2 even keresztul 5000 Ft plusz ha most hazasodtatok.)


Ezeket nem lehet nem észrevenni ha tudja korábban mennyi volt a bére

2022. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2022. okt. 21. 14:23
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyben kérem következő évben, nah az meglátszik.
2022. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!