Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fennmaradt családi adókedvez...

A fennmaradt családi adókedvezményt automatikusan fogják utalni az SZJA- visszatérítéskor, ha csak fél évig igényeltük, fél évig nem?

Figyelt kérdés

A férjem igényelte az alkalmazotti fizetéséből a havi 10 ezer forint adókedvezményt az első félévben.


Ezt követően váltott katás vállalkozásra, amiből már ugye nem tudta igényelni. A munkáltatójánál ugye így megszűnt a kifizetés, én pedig nem igényeltem a Gyedből, úgy voltam vele, majd a maradék hat havit visszakapjuk egyben adóbevalláskor.


De most, hogy az SZJA-mat alapból vissza fogom kapni, nem tudom, ezt hogy látja a rendszer.



2022. febr. 8. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan soha nem utalják vissza a családi adókedvezményt. Most visszakapjátok a befizetett szja-t 809 ezerig, és ha azon felül marad, akkor az adóbevallásban kérhetitek a maradék 60 ezret.
2022. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, de úgy értem, ezesetben látja azt a NAV, hogy van fennmaradva még meg nem igényelt adókedvezmény, amit igénybe vehettünk volna?


Kinek utalja ezt vissza?


Nekem, mert csak én tudtam volna igénybe venni?


Tehát nekem alapból járna vissza 400 ezer (munka, csed) és ezenkívül nekem vissza fogják akkor most utalni azt a maradék 60 ezret, amit egyikünk sem vett igénybe?

2022. febr. 8. 11:32
 3/6 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mennyi adót fizettél be összesen tavaly?

Ha összesen 400ezert ,akkor azt mind visszakapod,nincs több visszakapni valód.Az a "maradék", már ebbe benne van.

Ha tavaly igénybe vettétek volna, akkor most nem 400ezert kapnál csak 340et.

2022. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam, nem utalja a NAV
2022. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint írtam, nem utalja a NAV automatikusan senkinek. Nem nézik, hogy jogosult voltál-e bármilyen adókedvezményre, amit nem vettél igénybe. Ha az adóbevallásban kéred, akkor utalják, oda, ahova kéred. De ha tavaly összesen 400 ezer szja-t fizettél be, akkor ezt most mind visszakapod és nem marad az adókedvezményre. Ha a párod többet fizetett be, mint amennyit most visszautalnak, akkor ő igényelheti, mivel ő is ugyanúgy jogosult volt, mint te. Adóbevallásnál az egész éves szja-t nézik, akkor is igényelheti egész évre, ha csak egy hetet dolgozott (ha ezalatt fizetett elég szja-t).
2022. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, most átgondolva én variáltam túl a dolgot, köszi :)
2022. febr. 8. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!