Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát várunk és szeretnénk...

Babát várunk és szeretnénk igénybe venni a családi adókedvezményt. Csak orvosi igazolással adható le munkahelyen az adókedvezmény igénylő papír vagy a kiskönyvvel és a 12 hetes ultrahang eredményével is lehet?

Figyelt kérdés
Ezeken mind van dátum és hogy elmúlt a magzat 91 napos. Március közepén voltunk orvosnál, akkor nem jutott eszembe, a vizsgálatokon járt az eszem. Legközelebb viszont csak április közepén kell mennem orvoshoz, akkor tudok kérni igazolást.
2022. márc. 27. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Papír kell, más nem erdekli őket.
2022. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Csak az orvos által kiadott igazolás jó. Én is elfelejtettem akkor kérni, amikor kellett volna, másnál betelefonaltam, kértem, hogy írjanak egyet, következő nap bementem érte, és ennyi.
2022. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Hivatalosan SEMMIT sem kérhet a munkahelyed igazolásként. Az igazolás nekemld kell. 5 évig meg kell őrizni, adóellenőrzés esetén bemutatni.

Büntetőjogi felelősséged tudatában kell "csak" nyilatkoznof róla

2022. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3nak van igaza, nem kell papír az igényléshez, de bármikor ellenőrizhető. Szerintem telefonon el tudod intézni.
2022. márc. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az is jó akkor, ha telefonon kérek egy igazolást az orvostól, munkahelyen leadom a kedvezmény igénylő lapját, aztán pár nap múlva meg bemegyek az orvoshoz az igazolásért?
2022. márc. 28. 07:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért annyira sürgős? Legfeljebb jövő hónaptól igenyeled, és év végén úgyis visszakapod. Nekem a munkáltató is kérte az igazolás fenymásolatát, hogy levédje magát. Kérdezd meg a munkahelyed.
2022. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!