Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem (csak) a saját gyereket...

Nem (csak) a saját gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Van itt valaki, aki neveli más gyerekét? Tapasztaljátok azt, hogy a környezetetek "kétségbe vonja", hogy lehet-e annyira szeretni a gyereket, mint a sajátotokat?

Vagy ismertek olyat, aki nem a vérszerinti gyerekét neveli? Mit gondoltok róla? Ti hogyan látjátok a helyzetet? El tudjátok képzelni, hogy ugyanúgy tudja szeretni egy anya a nem vérszerinti gyerekét?


2022. okt. 21. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

"El tudjátok képzelni, hogy ugyanúgy tudja szeretni egy anya a nem vérszerinti gyerekét?"


Igen.

Alapvetően a kötődés számít.

2022. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Én örökbe fogadó szülő vagyok, így nekem az a kérdés, hogy tudom-e "más" gyerekét szeretni: a válasz igen... de tudom, hogy nem erre irányul a kérdésed.. lassan 50 éves leszek (ezt csak azért írom, hogy volt lehetőségem megélni dolgokat... nem 20 éves vagyok :) ) Volt olyan kapcsolatom 20 éve, ahol a férfinak volt az előző kapcsolatából gyermeke. Bármilyen hihetetlen, a fiával a mai napig írunk egymásnak... beszélünk egymással.. nagyon-nagyon szeretem :) Nem fontos a vérvonal.. a család is szerette, és mivel örökbe fogadó szülő vagyok: a fiamat is mindenki elfogadja, szereti a családban.. nincs különbség... most se.. és 20 évvel ezelőtt sem volt.. t is ugyanúgy elfogadták-szerették, mint most az öf fiamat.
2022. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, hogy egyes emberek szemrebbenés nélkül kidobják a gyereküket otthonról, ha meleg pl, én mindig is úgy gondoltam, hogy a vérkötelék önmagában nem jelent semmit. Hány szülő hagyja magára a vér szerinti gyerekét új kapcsolat miatt pl? Nem is kell ehhez messzire menni, mindenki ismer ilyet szerintem a saját környezetében is.

Úgyhogy szerintem aki úgy fogad örökbe, hogy komolyan gondolja, az költői kifejezéssel élve a szívével is örökbe fogadja a gyermeket, és az a kapcsolat szerintem nem lesz kevésbé szoros.

Nekem nem vérszerinti az apukám, de nem gondoltam sose így rá, hogy ő nem az igazi apukám. Van féltestvérem is, nem vagyunk másképp kezelve.

2022. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Én nem tudom elképzelni. A saját más. Ettől függetlenül pártolom az örökbefogadást, meg ilyesmi, de azért tényleg más. Bár, ha nem ismeri az ember, milyen a sajátot szeretni, akkor gondolhatja azt, hogy az örökbefogadottat is ugyanolyan.


Szerintem amiből látszik, hogy nem megy, hogy az örökbefogadott(vagy csak nevelt) gyerekről általában egy pár óra után felhozzák, leginkább problémáknál, hogy hogyan került hozzájuk. Egyszerűen rosszul vagyok ettől, az örökbefogadott gyerekre ők is úgy gondolnak, mint örökbefogadott gyerekre, nem úgy, mint a sajátjukra. Persze gyereket nevelnek, sosem fogják azt mondani, hogy "nem az igazi a szeretet", de akkor is, érzeni abból, ahogy megnyilvánulnak. A szeretetet nem vonom kétségbe, az biztosan megvan, de nem ugyanolyan.

2022. okt. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!