Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye azért vannak ma olyanok,...

Ugye azért vannak ma olyanok, akik albérletbe vállalnak gyerekeket (akár 2-3-at) és tisztességesen tudják őket nevelni úgy, hogy nem igazán van kilátásuk saját házra/lakásra?

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsiságból kérdezem,mert annyira jellemző ma(de lehet hogy csak ezen az oldalon),hogy albérletbe "ciki" gyereket vállalni.

Mi pl albérletben lakunk,igyekszünk mindent megadni 2 kicsi gyerekünknek,nem panaszkodom,de egyenlőre még az sincs kilátásban,hogy legyen kezdőnk(pár milla) egy nagy hitelhez(amibe amúgy nem igazán szeretnénk belemenni).

Légyszi ne szóljatok le,nem ezért írtam ki kérdést,csak kíváncsi vagyok.


2014. aug. 8. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk ugyan saját lakásunk van, de szerintem semmi ciki nincs abban, ha albérletben él egy család.
2014. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
En sosem ertettem, hogy miert ciki az alberlet.
2014. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk is saját lakásunk van, de én sem tartom cikinek, ha valaki albérletbe vállal gyereket. Ha tudjátok fizetni, akkor semmivel sem rosszabb mint a saját lakás.
2014. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Mi is albérletben nevelünk két gyermeket, tervezünk még harmadikat is.

Nem kilátástalan.

Mi nem vehettünk fel hitelt, mert mindketten megörököltünk egy-egy nagy családi házat a férjemmel az édesapánktól, akik 64 és 71 évesen hagytak itt minket.

Nem lakhatunk ott, mert ugye anyós és anyu ott lakik és kibírhatatlanok.

De már mindkettő idős (64 és 69 évesek), úgyhogy sajnos nekünk nem is olyan távoli a jövő, amikor jó házunk lesz, csak fel kell újítani picit és kész.

Szóval azt a max. 10 évet kibírjuk még így albérletben. Ahol most vagyunk maradhatunk is addig és addig takarékoskodunk a felújításra és a bútorcserére.

2014. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem ciki, ha mellette van jó fizetés és csak azért nincs saját lakás mert így jobbnak tartják. Tehát nincs létbizonytalanság.
2014. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem ciki. Csak sajna sok emberben Magyarországon még nagyon megvan ez az "én házam, én váram" tudat. Csak azt érzik biztosnak, amit a két kezükben tartanak. Hiába tudnának a fizetésből egy albérletet kifizetni, inkább saját lakást vesznek hitelből, abban jobban biztonságban érzik magukat.


Ez valószínűleg azért van, mert bár jó pár országban eléggé kiépült rendszere van az albérleteknek és bérlakásoknak, itthon nincs. Jellemző, hogy a főbérlők és az albérlők kölcsönösen "tartanak" egymástól.


A főbérlő attól fél, hogy ha normális szerződést köt, bejelenti az albérlőket, akkor akár fizetés nélkül hónapokig a nyakán maradhatnak, míg a jogi intézkedés folyik.


Az albérlő attól fél, hogy ha nincs normális szerződés, akkor bármit megtehetnek vele, nem javítják a hibákat, kitehetik a lakásból, nem jelentkezhet be lakcímként oda, stb.


Amíg mindenki azt nézi, hogy jár (akár törvénytelenül is) a legjobban, és hogy vajon őt ki, hol fogja átvágni, egy csomó ember nem érzi valódi élettérnek az albérletet, inkább csak egy átmeneti valaminek.


Míg nyugaton az emberek akár egy életet is leélnek egy bérelt lakásban, addig itthon, ha mondjuk már 40 felé jársz és még albérletben laksz, oda vállalsz gyereket, jön a lenézés. Ebben is van hova fejlődnünk.

2014. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Mi még ugyan 4 éve vagyunk együtt a párommal, albérletben lakunk és most szeretnénk babát, egyáltalán nem érzem cikinek. Lehet, hogy 10 év múlva lesz közös házunk,és nem szeretnék ez miatt 30 akárhányévesen szülni. :)
2014. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Nyugaton nem divat a sajat haz, nem ugy mint itt. Gondolj csak bele, nem vagytok helyhez kotve, nem gond, ha mashol kapsz munkat, konnyu koltozni.
2014. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Jelen.

2 gyerekkel élünk albérletben. Szerintem is csak itt a GYK-n "ciki" ez.

Nekünk ugyan meglenne az a kezdő "pár milla", de mégis félünk teljesen lenullázni magunkat, beleugrani egy nagy hitelbe. Folyamatosan nézzük a házakat, de ahová költözni szeretnénk, ott elég magasak az ingatlan árak, vagyis nagyon bele kell szeretnünk egy házikóba, hogy feladjuk a mostani anyagi biztonságunkat.

2014. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem ciki,de engem zavarna,ha így kellene élnem. A tesómék így élnek,szült egy gyereke,akár mikor kirakhatja őket a tulaj,ha jön egy komoly vevő a házra. Így ébredni,és feküdni nap mint nap,nagyon gáz. Mi nem vittük túlzásba,egy kisebb házat vettünk,hitel nélkül. Tényleg nem a legtutibb,van mit rajta csinálni,és nem a legszebb...DE a miénk. Nem a főváros szívében van...még a közelébe sem. De ennyi pénzért nagyvárosban kutyaólat nem kaptunk,nem hogy egy 2 szobás házat. Szóval tény,hogy rengetegen így élnek,és oda szülnek gyerekeket,de én azért meggondolnám,hogy 1-nél többet bevállalnék e. Nekünk 3 gyerek van. Imádom őket,de ha nem tudtunk volna összerakni házra valót,nem szültem volna csak 1 gyereket. Jelzem erről szólt a gyerek korom. A tömérdek hitelről. A szegénységről,a zsíros kenyérről. Én ezt nem akartam. Inkább ne legyen luxus villám,inkább kiköltöztünk egy aprócska faluba,itt is csodás az élet,aki akar dolgozni itt is lehet. De nyugisan fekszem le minden nap.
2014. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!