Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért tart mindenki hülyének...

Miért tart mindenki hülyének mert fel akarom nevelni a húgom gyerekét? Vagy ennyire gáz emberségesnek lenni a saját véreddel?

Figyelt kérdés
Húgom nagyon fiatal, és terhes lett. Úgy volt abortuszra megy,de meggondolta magát. Így úgy döntöttünk a párommal hogy válalljuk a babát. Legalább is addig amíg ő talpra nem áll, és be nem fejezi a sulit. Most meg mindenki hülyének néz, hogy minek foglalkozom más kölkével, meg mi lesz ha sajátot akarunk majd. Nem értem mi bajuk van az embereknek. (Szerencsére nem sokan tudják, csak néhány barát és a család) A szüleinken kívül senki se ért meg. Mintha az ő dolguk lenne. Nem értem miért ne lehetne pár év múlva saját gyerekem is. Hiszen másoknak is van több gyerekük. Vagy aki örökbe fogad az is ostoba?
2013. máj. 14. 11:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem vagytok hülyék, nagyon szép dolog amit tenni készültök. Viszont azzal a részével nem hiszem, hogy tudnék mit kezdeni, hogy addig amíg talpra nem áll??? Vagy teljesen fogadjátok örökbe, vagy sehogy, nem tudom elképzelni, hogy 2-3 évig vagy tovább nevelem a gyerekem, aztán mivel már a szülőanyja "talpra állt" visszaadom neki, soha ő az én gyermekem, hidd el a kötődés ugyanolyan lesz, mintha te szülted volna.
2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 ivilicious ***** válasza:
87%
ha meggondolta magát,az ő gyereke,az ő dolga. hidd el, nem fog jó kisülni belőle később. mi lesz,ha húgod megbánja,hogy nem ő nevelte? meg áh sok minden lehet. ne. tényleg ne.
2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
80%
tégy úgy, ahogy Ti jónak látjátok. Mindég lesz valaki, aki beszól majd. Le kell carni, nem ők élik a ti életeteket!!! Ha ezzel a lépéssel segítetek rajtuk, hát tegyétek! Ha elvetette volna azért szóltak volna be...minden csoda 3 napig tart, ne is foglalkozz másokkal, söprögessenek a saját házuk táján! Gondolom akkor 16 év körül van húgod, támogassátok, segítsétek, ami tőletek telik. Sok sikert és boldog babavárást és nevelést!!!!
2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%
Mert az a baba titeket fog a szüleinek tekinteni, és rohadt nagy törés lesz neki, ha évek múlva meg más fogja nevelni... Inkább anyagilag segítsétek őket, ne a babát vegyétek magatokhoz.
2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
28%
Senki se ért meg? Nem lehet, hogy azért, mert érthetetlen a dolog? Mit háborogsz? Ha nem mások dolga, akkor ne írd ki a netre! Itt csak jót akartak, de ha fáj az őszinteség akkor el lehet menni!
2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Szerintem senkivel és semmivel ne foglalkozzatok, csak azzal, hogy TI mint CSALÁD hogy döntöttetek!


Mellékesen megjegyzem, nagyon szép dolognak tartom, hogy így kiálltok egymásért és együtt megoldjátok ezt a helyzetet is. Ennek kellene követendő példának lenni, hogy egymást segítsük családon belül és a legjobbra törekedjünk. (persze ésszerű határokon belül)

2013. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel ,ha ti ezt vállaljátok akkor ehhez senkinek semmi köze.
2013. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

addig míg talpra nem áll? hozzátok nő a baba téged fog szinte anyjának tekinteni majd ha kedves húgod gondol egyet akkor vissza adod neki???

ez nem egy rongybaba akit rángatni lehet.

2013. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Szerintem azt teszed amit tenned kell.

Én is felvállalnám a testvérem gyermekét.

Nővéremékkel ha történik valami én vagyok megjelölve a két gyermek gyámjaként (5 és 1 évesek a fiúk).

Ráadásul én felvállaltam a párom gyermekeit is egy 16 éves fiút és egy 10 éves lányt, úgy hogy velünk élnek és az anyjuk még gyerektartást sem fizet.

Pár hét múlva érkezik a közös gyermekünk is... :)

Ja, és mindössze 26 éves vagyok. Teszem hozzá engem is hülyének néznek, de nem érdekel. Mi boldog család vagyunk. :)

2013. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

ez nagyon szép tőletek,d el kell dönteni,hogy vagy ti nevelitek végleg,vagy anyagilag támogatjátok.

Az tényleg nem fog működni,hogy: majd ha talpra állnak,akkor majd ők nevelik.hiszen ki tudja az mikor lesz,és addig titeket fog tekinteni szüleinek.

de ha csak 1 évig is lenne veletek,akkor se lehet megtenni vele,hogy kiszakítják az addig megszokott életéből

2013. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!