Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért sírom el magam mindenen...

Miért sírom el magam mindenen mióta Anya vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1 éves lányom és amióta megszületett, azóta minden olyan dolgon, ami gyerekekkel, kislányokkal kapcsolatos, elsírom magam.

Nem a depresszióra gondolok, hogy minden rosszul érint, hanem ha esetleg hallok egy szép dalt, amiről eszembe jut a lányom, vagy filmet, vagy bárki mesél szomorú történetet amiben kisgyerekről van szó, elsírom magam.

Azelőtt soha nem sirtam el magam és szinte nem érintett meg semmilyen szinten az ilyen, de most.... borzasztó.... 😩😄

Fog ez valaha változni, vagy így marad? Tapasztalat valakinek?

Köszönöm szépen


2022. nov. 6. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Én terhesen voltam ilyen, mióta megszületett csitult valamelyest de érzékenyebb vagyok sokkal, mint előtte. Szerintem ez természetes :)
2022. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanilyen lettem én is. Nagyon zavar,de ez van. Tenni nem tudok ellene.
2022. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
99%
A terhesség és szoptatás során az agyban fokozottan termelődik oxitocin hormon, ami erős befolyással van az érzelmekre. Szintje csak lassan esik vissza, de közben a megváltozott agyi strukturák miatt fokozott marad az érzelmi érzékenység.
2022. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 éves múlt és van olyan reklám, vagy kép amire a mai napig bekönnyezek. Az elején egy pelenka reklámon is bőgtem. Szóval lassan csitul.
2022. nov. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Ha változtatsz, akkor lesz változás.
2022. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
0%
Mert más hormonok máshogy hatnak rád.
2022. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Ezzel én is így voltam.

Ráadásul a lányom 5 hetesen elkapott egy náthát, ami nagyon durván alakult nála, sajnos kórházba kerültünk. Az egész hetet végigsírtam.

Fiam meg valami kiütést kapott, vele is beküldtek a kórházba. Ott bőgtem mint egy hülye, holott körbe voltunk véve olyan beteg kisgyerekekkel, hogy rossz volt nézni, de én bőgtem a legjobban. Az összes nővérke engem vigasztalgatott. A koraszülötteknek körülöttem meg sokkal nagyobb baja volt. Utólag annyira szégyelltem magam. Amúgy 1 hétig vizsgálgatták, és a végén kitalálták, hogy csak allergiás a mosóporra.

2022. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Ezen hogy tudnék változtatni? Kérlek oszd meg velem 🤗
2022. nov. 12. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Az 5-ös biztos férfi, ők pedig nagyjából állandóak.

Amelyik ráadásul még buta is, az nem is érti, a nők miért változnak.

Amúgy tényleg lehet változtatni, de elég nehéz. Komoly elhatározás kell hozzá, és még úgy sem egyszerű.

2022. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!