KezdƑoldal » GyerekvĂĄllalĂĄs, nevelĂ©s » EgyĂ©b kĂ©rdĂ©sek » 👋Hogyha a gyermek Ă©desapja...

👋Hogyha a gyermek Ă©desapja nevet vĂĄltoztatott Ilyenkor mi a helyzet ? Én semmi kĂ©pen nem szeretnĂ©m az Ășj vezetĂ©knevĂ©t a gyermekĂŒnknek,mert az egy idegen VnĂ©v. Így olyan mintha mĂĄr nem is lenne a nĂ©ven a gyermek? (ElvĂĄlt szĂŒlƑk,mĂĄsfĂ©l Ă©ves kisfiĂș)

Figyelt kérdés
2022. nov. 10. 23:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Akkor apuka neve az Ășj nĂ©v, a gyerek neve meg marad ami eddig is volt. Az hogy a volt fĂ©rjed nevet vĂĄltoztatott, az semmit sem befolyĂĄsol.
2022. nov. 10. 23:03
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 2/22 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Ha elvĂĄltatok, mit szĂĄmĂ­t?
2022. nov. 10. 23:03
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 3/22 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Mivel mi a helyzet ? Mi koze a kettonek egymashoz ?
2022. nov. 10. 23:04
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 4/22 anonim ***** vĂĄlasza:
85%
ÉvikĂ©nk az hiszi, hogyha az elvĂĄlt apa vezetĂ©knevet vĂĄltoztatott, akkor az azt a kötelezettsĂ©get vonja maga utĂĄn, hogy a közös gyerek vezetĂ©knevĂ©nek is ugyanannak kell lennie.
2022. nov. 10. 23:17
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 5/22 A kĂ©rdezƑ kommentje:

Annyi a köze ,hogy az anyakönyvi kivonatĂĄn a gyereknek az apa rĂ©gi neve szerepel . És nem tudom hogy ezzel akĂĄr bĂĄrmikor lenne -e gond.

Vagy esetleg,ha olyan dolgot intĂ©ztek ahovĂĄ apa is kell pl: egy szemĂ©lyi igazolvĂĄny. Mert, hogy munkatĂĄrsnƑm nem rĂ©gen mesĂ©lte nem tudod csinĂĄltatni a gyereknek igazolvĂĄnyt mĂ­g az apuka nem Ă­rt ĂĄla. Naa csak ennyi köze van a kettƑnek egymĂĄshoz.

Ezek miatt voltam kĂ­vĂĄncsi.

2022. nov. 10. 23:18
 6/22 A kĂ©rdezƑ kommentje:

4/.

Igen ezt gondoltam 😊.

2022. nov. 10. 23:22
 7/22 A kĂ©rdezƑ kommentje:
SzĂłval ,ha egyszer el vĂĄllalta az apassĂĄgot hiĂĄba is vĂĄltoztatott nevet.torvenyesen Ƒ az apa . Node ha ,mert Ă©n Ă­gy tudom a rĂ©gi neve mindenhol, mindenhonnan törölve van nem lĂ©tezik. AzĂ©rt valahol csak utĂĄna nĂ©znek,ha szĂŒksĂ©ges.
2022. nov. 10. 23:31
 8/22 anonim ***** vĂĄlasza:
100%

„A szĂŒlƑ nĂ©vvĂĄltoztatĂĄsĂĄnak a hatĂĄlya – erre irĂĄnyulĂł kĂ©relem esetĂ©n - kiterjedhet a szĂŒlƑ csalĂĄdi nevĂ©t viselƑ kiskorĂș gyermekek csalĂĄdi nevĂ©re. (...) A szĂŒlƑ csalĂĄdi nevĂ©nek megvĂĄltozĂĄsĂĄt a kiskorĂș gyermek szĂŒletĂ©si anyakönyvi bejegyzĂ©sĂ©be akkor is be kell jegyezni, ha a szĂŒlƑ nem kĂ©rte a nĂ©vvĂĄltoztatĂĄs hatĂĄlyĂĄnak a kiskorĂș gyermekre törtĂ©nƑ kiterjesztĂ©sĂ©t vagy a gyermek nem a nĂ©vvĂĄltoztatĂĄssal Ă©rintett szĂŒlƑ szĂŒletĂ©si csalĂĄdi nevĂ©t viseli. EzĂ©rt a kĂ©relemben a kĂ©relmezƑnek a kiskorĂș gyermekei adatairĂłl nyilatkoznia szĂŒksĂ©ges.”

JogszabĂĄly, [link]


Eddig Ă©n is azt hittem, hogy automatikusan vĂĄltozik a gyerekĂ© is, de ezek szerint nem. Ugyanakkor nem vilĂĄgos, hogy azt kell kĂ©rni, ha akarja a szĂŒlƑ a vĂĄltozĂĄst, vagy azt, ha nem (mindenhol mĂĄst Ă­rnak pl. önkormĂĄnyzatok honlapjain), Ă©s a mĂĄsik szĂŒlƑnek van-e vĂ©tĂłjoga, szĂłval egy jogĂĄszt Ă©rdemes lenne megkĂ©rdezni.

2022. nov. 10. 23:57
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 9/22 A kĂ©rdezƑ kommentje:
8/ köszönöm szépen
2022. nov. 11. 01:06
 10/22 anonim ***** vĂĄlasza:
89%
A gyerek nevét természetesen nem kell megvåltoztatni, viszont az anyakönyvi kivonatban meg kell våltoztatni az apja nevét, hiszen våltozott a neve.
2022. nov. 11. 06:37
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!