Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van ideális helyzet a gyermekv...

Van ideális helyzet a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
A párommal mindketten szeretnénk fiatal szülők lenni. Természetesen a lehető legjobb és legfelelősségteljesebb szülők. Ő 28, én 24 éves vagyok. Kb 2 éven belül szeretnénk, ha érkezne hozzánk a baba. Mindketten jól keresünk, viszont jelenleg egy 2 szobás panelban élünk. Tervezünk menni kertes házba, viszont ilyen ingatlanárak mellett ez még kicsit odébb lesz. Úgy érezzük, hogy lelkileg és anyagilag is készen állunk szülővé válni és a kapcsolatunk is a lehető legstabilabb. Engem egyedül a lakhatás aggaszt, mivel nem szeretnék panelban gyereket nevelni. Természetesen ha hamarabb jön a pici, mint a ház vétel, azon leszünk, hogy minél hamarabb költözni tudjunk majd. Szerintetek felelőtlensèg panelba szülni és utána (ki tudja,mikor…) házat venni? A lakásunk a sajàtunk, de ha ide baba jön, akkor elég sok mindent újítani kell majd rajta, hogy “élhető” és otthonos legyen. Meg hát az a 2 szoba nem is túl nagy tér, kettőnknek is kezd szűkös lenni.

2022. aug. 29. 14:22
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy azért dilemmázom, mert tudom, hogy nincsen 100%-ban ideális helyzet a babavállalásra. És lehet, hogy ha először a ház vásárlásra megyünk rá, az annyi évet elvesz, hogy kifutunk az időből. És tudom, hogy fiatalok vagyunk még, de nagy csalàdot szeretnénk..
2022. aug. 29. 14:24
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Képzeld, lehet, hogy nagyon durvát mondok, de naaaaagyon sok gyerek nő fel panelban. És mégis ember lesz belőlük. Sőt, még durvábbat mondok: van aki nem is vágyik kertes házra, családi házra. Van aki jobban érzi magát lakásban.


Egyébként biztos van ideális pillanat a gyerekvállalásra, de az vagy eljön belátható időn belül vagy vársz és csak repülnek az évek. Ezt nem lehet előre tudni. Az elmúlt 2 év a covid alatt ideális volt? A jelenleg összeomló gazdaság, a háború, az energia válság vajon ideális? Mikor lesz ideális? 2 év múlva? 4 év? Több? Lehet, most azt gondolod, 2 év múlva lesz egy fasza családi házatok, de olyan válság jön, hogy örülni fogsz a 2 szobás panelnak is.

2022. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel egyetértek! Ritka az a helyzet, amikor ideális.
2022. aug. 29. 14:31
 4/28 A kérdező kommentje:
Bár én biztosan nem szeretnék lakásban gyereket nevelni, tehát mindenképp játszik a költözés, de lehet valóban nem éri meg várni a “tökéletes” helyzetre..
2022. aug. 29. 14:40
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Egyidős vagyok veled és nálunk most jön a baba, ugyanúgy 2 szobás panelba, amit most vettünk. Pont azért, mert most jól keresünk mindketten, és 1 gyerekkel elég nagy a lakás, viszont fogalmam sincs mi lesz például 5 év múlva. Én ezért csak olyan hiteltörlesztőt mertem bevállalni, amit mindketten tudnánk egyedül is fizetni, bármi is történne. Később, ha úgy látjuk, valamint a gazdasági helyzet is úgy alakul, majd veszünk nagyobb lakást (bár mi nem szeretnénk kertes házat, szóval ez nem cél). Tehát ebből kiindulva, meg abból, amit írtál, a mi helyzetünk nem éppen ideális, mert a baba 2 szobás panelba érkezik, viszont két jó fizetésre (plusz jó CSED és max. GYED), stabil kapcsolatba, a jelenlegi helyzethez képest jó életszínvonalra. Nekem fontosabb, hogy tudjak félretenni a gyerek későbbi életére, mint, hogy 120 nm-es házban lakjunk. De azt is megértem, ha valakinek a ház a fontosabb. Mindenki maga tudja eldönteni igazán, hogy mi az ideális helyzet. Szerintem ideális a jó bevétel, mellette megtakarítás és biztos lakhatás (még ha valamennyi hitellel is).
2022. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egy gyerekkel 2 szoba még tartható. Az egyik az ő szobája, a másikban egy kényelmes kinyitható kanapéval este a ti hálótok, nappal nappaliként funkcionálhat. Mi amúgy panelban lakunk, és amióta a gyerek jár, azóta lenne jó a kert, látom, hogy a nagyinál mennyire szereti. Így amikor csak tehetjük, lent vagyunk, megyünk, a panel előnye, hogy a sétatávra van legalább 1 játszótér, de nálunk kapásból 4 is. Nem vagyunk restek lejárni, a múltkor kb. otthoni cuccban lementünk a ház elé rajzolni a járdára, mert ehhez támadt kedvünk, nálam egy kulcs volt csak. A játszótéren meg már vannak jó ismerősök, a lépcsőházban összebarátkoztam egy anyukával, a lányaink is jól kijönnek. Sosincs itthon óriási rumli, mert ahhoz, hogy egy játékot elővegyünk, el kell pakolni a másikat, különben nem férünk el... Úgyhogy előnye is van a panelnak :)
2022. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!:)
2022. aug. 29. 14:48
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ideàlis helyzet van, tökèletes nincs. Mi albèrletben laktunk, amikor született a lànyunk, pedig viszonylag jòl kerestünk, tehàt tökèletes nem volt, de ideàlis igen.
2022. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A panel teljesen vállalható, ne viccelj. Persze, nem ideális, amennyiben a kertes ház az ideális, de nagyon messze van attól, ami már problémás lenne :D
2022. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nézd, akkor vállalj most gyereket a további spórolás helyett, ha el tudod fogadni, hogy esetleg sosem lesz kertes házad.


Nekünk fontos volt, külföldre is kellett menni dolgozni hozzá, így, végül "csak" 29 évesen született meg az első gyerekünk. De a végeredmény az, hogy most 30 évesen itt iszom a kávém a saját teraszomon.


Te el tudod fogadni azt, hogy 30 évesen talán még mindig csak lakásban fogtok élni, és nem lesz házatok?


Ha nem, akkor spóroljatok még

2022. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!