Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan inspirálódtok a babás...

Honnan inspirálódtok a babás témákat illetően?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Tavaszra várjuk az első babánkat, januárban szeretnék már végleges állapotában látni a babaszobát, elkezdeni beszerezni a ruhákon kívül a többi holmit is. Emiatt szeretnék érdeklődni, ki honnan gyűjtött ötleteket, inspokat? Utána pedig, milyen babákkal kapcsolatos oldalakat követtek figyelemmel, esetleg van-e kifejezetten olyan oldal, vlog/tiktok csatorna, influencer, amit/akit kimondottan kedveltek és babás tartalmakkal kapcsolatos?



#baba #inspo
2022. nov. 18. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

A babaszoba az teljesen az én agyszüleményem volt, max.egy kis Pinterestet néztem hozzá.

Az én kisfiam 8 hónapos, én Instagramon követem a @hozzataplalas_kreativan, @anyatej és a @haddszoljonanyukam oldalakat.

2022. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Semmi ilyet nem nézegetek. Nem fogok idióta celebejet majmolni.


Mi elmentünk az ikeába, ott saját elképzelés alapján válogattunk bútorokat/kiegészítőket. Mi magunk álmodtuk meg a szobáját.


A babával kapcsolatos kérdésekben, épp amire kíváncsi voltam, arra ott volt anyukám, vagy a barátom google és ennyi

2022. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves első válaszoló! :) Ránézek majd ezekre Instagramon. Pinterest az nálam is megy ezerrel, csak ott nagyon ritkán jutok el odáig, hogy az adott képnek a forrását is megnézzem tüzetesebben.


2-es, ez szép és jó, csak az a gond, hogy inspirálódni nem csak celebektől lehet. A legtöbb maximum Pampers reklámot vállal, arra pont nem vagyok kíváncsi. Senki híresség élete nem érdekel, mint írtam, azért ennél nagyobb a választék már szerencsére.

Édesanyám 24 éve szült engem, azóta azért elég sokat változott a világ, fejlődött a tudomány. Lehet, hogy ami náluk népszerű és elfogadott volt, azt ma már teljesen máshogy javasolják az anyukáknak.

2022. nov. 18. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

En is pinteresten szoktam pl szobakat nezegetni, most vagyok 20 hetes, igazabol meg semmi otletem nincs.

Annyi megvan fejben, hogy en nem vagyok a halmozas hive, nem akarok sok felesleges kacatot venni.

De igazabol a legnagyobb fejtorest eddig a babakocsi es a babaszoba okozza. Mindketto foleg azert,mert 150 centi vagyok es se a kisagyba nem tudom normalisan betenni majd a babat, mert nem erek bele, se a babakocsira nincs otletem, mert a legtobb rohadt nagy hozzam kepest, ami mondjuk ujszulottnek is jo.

Szoval lehet a gyerek majd matracon alszik a foldon es hordozo kendoben viszem, babakocsi helyett, haha 😂


Egyelore en inkabb facebook-os csoportokba leptem be, egy szoptatosba, egy mosi pelusosba, mert terveim szerint adnek neki egy eselyt, illetve blw-s csoportba. Es kb ennyi.

2022. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez olyan téma, hogy választhatsz abból kettőt, hogy szép, hasznos és megfizethető.


Ráadásul a most trendi pasztell színes, instapozitív gyerekdolgokkal az anyukák egymással versenyeznek csak, a gyerek amint felfog valamit a külvilágból, leginkább a harsány, extra színes, hangos, csiricsáré ízléstelen baromságok felé kezd el húzni, vagy előszeretettel játszik majd a sütővel a játékkonyha helyett.


Úgyhogy szerintem ne vidd túlzásba, rendezd be minimálisan a gyerekszobát, a gyerek élete első évét úgyse fogja még aktívan ott tölteni. Vagy max ha te is ott alszol vele.

2022. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, es utolsó válaszolóhoz kapcsolódnék ezzel, hogy az én tapasztalatom is az, hogy a babaszobánál altalában anyuka éli ki a finom, nőies, paaztellszínes ízlését, de ez nagyon hamar nem elég, nem annyira kelti fel a gyerek érdeklődését. A gyerekeknek igenis jók az élénk érdekes színek. Pl itt van ez a Little Dutch márka, az anyukák el vannak tőle ájulva. Tudod, ki van tőle kevésbé elájulva? A gyerek. Nekünk is van pár csodás, finom színvilágú ilyen jatékunk, es nem nyúl érte a gyerek, nem erdekli, nem azzal akar játszani. Így nincs értelme. A mai eszemmel ha "inspiralódok" is pinterestről meg instáról meg ilyen helyekről, azt úgy tenném, hogy próbálok egy vilagot épp csak észlelő baba fejébe helyezkedni. Neki mi tetszene? És lehetnek finom színek is, de el kell fogadni, hogy a gyerekek a kontrasztot, az élénk dolgokat fogják szívesen nézni. Tipikus a Zara Home gyerekrészlege, azt nézegetted már? Na, az 100%-ban felnőtteknek készül, felnőttek kedvére, nem a gyerekekére. Nem erdemes ott nézelődni, ha a gyereknek tényleg tetsző dolgokat vennenk. Montessori jellegű oldalakon érdemes inkább.
2022. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Facebookon beléptem kismama csoportba és onnan, plusz rokonoktól, plusz azért nekem rengeteg reklámot meg cikket feldobott az algoritmus ami babákkal kapcsolatos. Meg családból.
2022. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én instán követem a pöttömpalotát, itt mondókák vannak, dettidu-t, ő logopédus, szerintem neked ez később lehet inkább érdekes, de olvasgatni jó, a montessorijuniort, nem mindenben értek egyet, de nagyon jó alap szemléletet ad maga a montessori irány, a babatoznázdát és nebaldalexandra_tornanénit követem még, ezek mozgásfejlesztéssel kapcsolatos oldalak. Youtube-on egy időben sokat néztem a Hapa familyt, ők is montessori család, rengeteg játékötletet gyűjtöttem, illetve sokat segített bizonyos szituációk sikeres megoldásában. Emma Hubbardot is sokat néztem, neki is sok mozgásfejlődéssel/fejlesztéssel sok videója van, most már az én lányom nagyobb így kevésbé releváns, de tudom ajánlani. Embers & Ash videóit is szoktam nézni, követem az első gyereke születése óta, neki most született a második gyereke, és mindig őszintén beszélt a gondokról, stb., vele könnyen tudtam azonosulni, szeretem a tartalmait.
2022. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A babakocsit már kinéztem, típusra és színre/vázra is, csak megvenni azért nem szeretném még, hogy ne álljon itt tavaszig a garázsban. Más babaholmikból is van márka, amikről sok jót hallottam és listások fixen (pl. az Adamo márka hintából, a Stokke és 4moms termékei). De pontosan még nem tudom, miből milyet szeretnénk, vagy mi illene az otthonunkhoz.


Stílusban hozzám is leginkább a visszafogott, letisztult színvilág áll közel. Nem azért, mert most ez a divat, már 14-15 éves koromban is inkább így öltözködtem, rendeztem be a szobámat... A nude-pasztell-fekete-fehér vonalon érzem magam jól. Télen megbolondítva egy kis bordóval, sötétzölddel.

Pl. babaszobákból olyasmik tetszenek, mint a már említette Zara Home babarészlegéhez hasonlók. Visszafogott, letisztult, szép. Ez nem zárja ki, hogy ne lehetne a gyereknek tele színes játékkal a játéktartója, de azért szeretném, ha a babaszoba is illene az otthonunkba. Úgy vagyok vele, hogy az első 2-3 évben kiélvezem azt, hogy én döntök, utána pedig úgyis a pici akarata fog érvényesülni, legyen szó játékokról, ruhákról. Bár remélem, egy kis jó ízlés azért ragad rá tőlünk, de gyanítom, nem fogunk megmenekülni mi sem a Disney, Barbie, Baby Born őrülettől.


Köszönöm a sok hasznos választ, felírogattam mindent, amiket javasoltatok! :)

2022. nov. 18. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!