Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Honnan inspirálódsz, ha...

Honnan inspirálódsz, ha tetoválásról van szó? Honnan tudod, hogy az adott minta lesz a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Annyi érzés, gondolat kavarog bennem, amit szeretnék a bőrömön viszontlátni, de egyszerűen képtelen vagyok ezeket mintákba foglalni. Nem szeretem a tucat tetkókat, mint a rózsa, madár, angyal szárny, stb. Mi adott nektek ihletet, hogy egy képbe foglaljatok össze egy érzést?
2021. ápr. 23. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a tetoválóddal az ötleteket és kérd meg, hogy ábrázolja.

Nem egy olyan ember van, akinek több képből lett összerajzolva a tetoválása.

2021. ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En Pintereströl inspiralodok, de a tetkomat magam talaltam ki. Tudtam, hogy mit szeretnek vele kifejezni, mit jelkepezzen szamomra es ezek alapjan kerestem ra neten a legjobb mintara.
2021. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Általában kitalálok egy alapötletet (egy virág, vagy tárgy, vagy akármi, hová szeretném, mekkorában, milyen színekkel,/árnyalatokkal stb). Aztán keresek hasonló témában tetoválásokat pl. pinteresten, lementem azt, ami tetszik.

Aztán keresek instagrammon egy olyan tetoválót, akinek tetszik a munkája/stílusa és úgy gondolom, meg tudná csinélni azt, amit szeretnék. Felveszem vele a kapcsolatot, hogy szeretnék mittudmén egy koporsót, három tulipánnal (most csak mondtam valamit), itt van néhány hasonló tetoválás, ami tetszik, vállalod-e, rajzolj nekem valamit ezek alapján.

Aztán megcsinálja, és eldöntöm tetszik-e, vagy módosítsuk vagy hagyjuk a francba.

Olyan is volt, hogy annyira nem tetszett, amit a tetováló elgondolt, hogy végül nem csináltattam meg vele a tetoválást. Nem mindig van lehetőség arra, hogy előre megmutassák a mintát, de szoktak azért írni/kérdezni, hogy na, nagyjából így gondoltam, vagy ezt máshogy én nem tudom megcsinálni, raknék bele ezt-meg azt, és ha azok alapján elfogadom, akkor ennyi. De volt olyan is, hogy mondta a csaj, hogy "én ezt csak 3-szor akkorában tudnám megcsinálni, mint ahogy te elképzelted és csak úgy hogy ez meg az nem úgy lesz", és végül azt mondtam neki, hogy köszönöm, akkor nem kell és kerestem mást.

Nem kell elfogadni, ha nem tetszik.


Amúgy szerintem viszonylag mainstream motivumokat is lehet egyedien, szépen megcsinálni.

2021. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelmű volt, mert van valami, ami egész életemben meghatározó, amit gyerekkorom óta imádok, és volt hozzá kapcsolódó konkrét ábra.

Nézegess mintákat, esetleg rajzolj magad is terveket, és próbáld elképzelni, mi az, ami még évek, évtizedek után is fontos lehet számodra. Ne kapkodd el a tetoválást, mert életre szól! Jobb megvárni azt az érzést, amikor egyértelművé válik, amikor már egyenesen hiányzik rólad egy konkrét tetkó.

2021. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Van már három tetoválásom, ezeknél már abban a pillanatban tudtam, hogy milyen mintát szeretnék, amikor megfogalmazódott bennem egyáltalán az ötlet, hogy felvarrassam. Most viszont csak az érzés van, amit szeretnék kifejezni, de ötletem sincs, hogy ezt milyen mintával tudnám a legjobban megvalósítani. Így pedig nem állhatok oda egy tetováló elé :)
2021. ápr. 23. 12:40
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nézelődj a neten, hátha megfog valami. Nekem is van olyan tetoválásom, ami évekig érlelődött bennem. Olyan is van, ami 10 éve a fejemben motoszkál, de még mindig nem találtam meg a tökéletes kivitelezőt/stílust hozzá.
2021. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évekig keringenek a gondolatok a fejemben mire összeáll a kép egy mintára. Olyan művészekhez megyek, akiknek nagyon szeretem a stílusát és aki az adott tematikához jobban ért amit éppen akarok. Csak azért van instagram fiókom, hogy ott kövessem a kedvenc tetoválóim munkáit, egy csomó kép amit onnan látok csak hozzáad az ötletbankhoz. Konzultációkor beszélgetek a tetoválóval és hagyom, hogy ő rajzolja meg az elképzelést, utólag is átbeszéljük még egyszer, hogy mit változtassunk - bár olyan is volt már, hogy megláttam a rajzot és mondtam, hogy akkor kezdjük is :)
2021. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%
Én eleve rajzolok és festek, szóval megrajzoltam a vázlatot mindig a tetoválónak. De menj el nyugodtan egy konzultációra, hátha a tetoválónak lesz ötlete. Nézegess képeket, rajzolj, nem baj ha nem tökéletes.
2021. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!