Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagypapa lerészegedett a...

Nagypapa lerészegedett a születésnapon? Jogosan hoztam el a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Hivatalosak voltunk az apósoméknál születésnapra szombaton. A feleségem sógorának volt a bulija. Az apósom egyébként is egészségmegörzés jelleggel legurít este egy pálinkát és pohár bort, de mindig nagyon várja ha “legálisan” van valami alapja az ivászatnak. Esküvö, születésnap, stb. Ö amolyan jókedvü, éneklös részeg egyébként. Falusiak és mivel tisztességesen dolgozik, ezért senki sem szól rá semmit, elnézik neki, meg ritkán iszik sokat. Az 5 és 3 éves gyerekeink is ott voltak természetesen a bulin. Az ivászat miatt sose engedtük öket nélkülünk ottlenni, ottaludni. Nem bízok benne így! Most elvetette a súlykot. Csontrészeg lett estére, elesett, énekelt, hangoskodott, be nem állt a szája. Én akkor fogtam magam, felálltam és mondtam, hogy elég! Most azonnal megyünk haza, itt vannak a gyerekek, nem szégyelli magát? A gyerekek kicsit féltek tőle, nem értették mi van vele. A feleségem családjában egy dolgozó, 3 gyereket felnevelt nagytiszteletű emberre nem lehet semmit mondani. Soha nem is tettem ilyet, a feleségem és az anyja se mert soha az öregnek beszólni. Tabu dolog náluk, mert tisztességesen viszi haza a pénzt. Amikor ezt kimondtam, a feleségem nem állt mellém. Elkezdték mondani, hogy én túlzásba estem, nincs ebben semmi, úgyse tudják a gyerekek mi van és én megcsináltam a hisztériát. Ő nem jött velünk, ottmaradt. Én eljöttem a két gyerekkel.

Ma a feleségem válást helyezett kilátásba mert nekem nem volt ehhez jogom és miattam vége a családnak! Az anyja kiadta, hogy én többet nem tehetem be hozzájuk a lábamat, a két testvére, nagyszülei is szintén így döntöttek. A feleségemnek meg mindene, hogy odajárkál hozzájuk napi szinten. Most én vagyok a szr mert nem kellett volna semmi csinálni, az apjának joga van a saját házában lerészegedni mert keményen dolgozok egész héten.


Mit gondoltok? Tényleg túlzásba estem? Szerintem nem való a gyerekeknek egy röhögcsélő, kúszó mászó nagypapa látványa.


2022. nov. 20. 21:34
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
74%
Jól tedted
2022. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
87%
A feleséged esett túlzásba, ha emiatt válni akar.
2022. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
90%

Kár volt bármit is mondanod, csak ott kellett volna hagynod őket szó nélkül.

Az viszont nevetséges, hogy rád van fogva a család szétesése. Elég komoly problémák lehettek már ott ami most előbújt. Csak nekik sokkal könnyebb téged hibáztatni, mint szembenézni az élethazugságaikkal

2022. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
92%
Az elég, meg nem szégyelli magát, az lehet erős volt. Szólnod kellett volna a feleségednek, hogy induljatok. Azt, hogy emiatt váljon azt butaságnak tartom, teljesen indokolt, hogy nem akarod a gyerekek lássák a mattrészeg nagypapát.
2022. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
78%
A feleséged egy kretén, bár inkább szürreális, ahogyan leírtad a reakciójukat...
2022. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
34%
Mese mese mátka ... De ha mondjuk igaz lenne, akkor semmit se vesztene az illető férj a válással, a leírt eset nem jó házasságra vall. Alkoholista családjába különben se szabad beházasodni.
2022. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
78%
Ha én apám viselkedett volna így (mondjuk életében nem ivott egy kortyot sem, de képzeljük el). Magamtól álltam volna fel és hagytam volna ott a társaságot a gyerekekkel, a férjem előtt meg szégyelltem volna magamat, hogy apám így viselkedett, pláne nem a gyerekek előtt.
2022. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
79%

Azért szerintem kissé te is túlreagálod. Nem lesz azért a gyerekeknek baja ha ezt látják, ezért felesleges balhét rendezni.

Az lenne a legjobb, ha még időben megbeszélnétek közösen az indulatokat. Nyilván a feleséged is nagyon túlreagálja, de ne várj rá, hogy bocsánatot kérjen, mert a hazasságod mehet rá!

2022. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
85%

Te túltoltad a drámai jelenetet, a feleséged meg nyilván csak első indulatában fenyegetőzött válással.

Végül is a nagypapa nem volt agresszív, csak hangosan énekelt, bizonytalanul járt, elesett, meg dumált szakadatlanul. Ezt azért én nem csontrészegségnek hívnám, szerintem te még nem láttál csontrészeg embert.


Nekem több rutinom van az italos emberek kezelésében.

Az anyósnak lehetett volna annyi esze, hogy elrakja az italos üvegeket, amikor a nagypapa kezd elázni, de még nem tart itt. Esetleg elviszi lepihenni a nagypapát. Ha ez nem történik meg, javasoltam volna a feleségemnek, hogy menjünk haza. Minden jelenet nélkül lehetett volna mondani, hogy a kisgyerekek fáradtak, haza kell vinni őket (ami biztosan igaz is, ha egész nap ott voltak). Aztán minden ribillió nélkül távozni lehetett volna, és nem lenne most családi balhé.

Mindenki jobban járt volna, ha több diplomáciai érzékkel kezelted volna a helyzetet.

2022. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
43%

Apám alkesz, anyukám nem. Járnak oda az unokák hozzájuk, nyilván főleg anyukám miatt

Szerinted hány ezer családban van alkesz nagyszülő? Akkor soha ne menjen a gyerek oda?

2022. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!