Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek elfogadható ha a...

Szerintetek elfogadható ha a szülők egy 12 éves gyereket gyakran hordanak kisebb utazásra vagy otthon tartanak olyan összejövetelt, ahol szinte mindenki lerészegedik?

Figyelt kérdés
Eljárnak rendszeresen egy nyaralóba, illetve gyakran tartanak összejöveteleket, ami úgy néz ki, hogy rengeteg alkohol, a gyerek mindig ott van illetve viszik, ő most 12 éves. Az anya kivétel mindenki iszik rendesen ilyenkor. Mit gondoltok erről, sérti szerintetek a gyerek jogait?

2016. júl. 18. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Rossz példát lát, ennyi. Sajnos elfogadóbb lesz az ivászattal szemben, normálisnak fogja érezni, hogy valaki rendszeresen így mulat. Amúgy, gondolom, anyukája vigyáz rá ilyenkor, nehogy valaki részegen poénból megdobja őt a grisstütőből kiszedett tüzes parázzsal például.
2016. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a szuleim majdnem non-stop ittak. Mit mondjak, rendkivul jellemerosito hatasu volt...viszont talan ennek koszonhetem, hogy MINDIG csak mertekkel vagyok hajlando inni es azt is csak ritkan. Szerintem itt ket eset van:

1. A gyerek felnottkorara alkesz lesz, soha nem tud berugas nelkul inni

2. Mertekkel vagy sehogyan sem iszik

2016. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogi értelemben nem sérti a törvényt, hogy lát részeg embereket, ha őt magát nem éri atrocitás. KÉrdés persze hogy mondjuk ilyenkor hogy viselkedik az apja, meg a többi felnőtt de ilyenkor gondolom főleg az anyjával van aki ahogy írod nem iszik. Gondolom ő azért lefekszik időben és nem nézi egész éjjel a sok részeget...

Nyilván nem ideális ezt látni egy gyereknek és nem való részegek közé, arról nem is beszélve hogy mi lesz ha nagyobb lesz, elkezd kamaszodni, akkor neki is adnak a piából? SImán követheti a látott példát.

2016. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
2-es: ez minden emberrel így van amit írtál: felnőtt korára vagy alkesz lesz, vagy mértékkel vagy semennyit sem iszik :-D
2016. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
#4 es mi van azokkal, akik "csak" bulikon isznak, akkor viszont a sarga foldig es elviselhetetlenek lesznek? A kerdesben is ez a szituacio, ha jol ertelmeztem. Szerintem az ilyen alkalmi alkeszek sem jobbak sokkal.
2016. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó: ha így vesszük akkor én egyetem alatt alkalmi részeg voltam mert bulikon szoktunk inni havonta párszor.

Felnőtt korban viszont ez már nem normális, főleg ha gyereke is van az illetőnek. Én most már sohasem iszom (nem is bulizom), van két kislányom.

AKi még felnőtt korában is heti rendszerességgel berúg, vagy akár hetente többször azt simán lehet alkesznak nevezni.

2016. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz jót neki.
2016. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Carragher_x ***** válasza:
Sokkal inkább az sérti a gyerek jogait, ha a szülei képtelenek a szórakozásra.:) Természetesen normális.
2016. júl. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!