Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem szeretne gyereket mi...

Aki nem szeretne gyereket mi az oka?

Figyelt kérdés

Én saját gyerekre több okból sem vágyom, nem baj ha nem lesz.

Szeretem a gyerekeket és ők is engem, de szeretem a független szabad életet is.

Sok olyan visszajelzést látok és hallok aki ha újra dönthetne róla nem vállalt volna gyereket.

Nem azért mert nem szereti, és nem önzősegből.



2022. nov. 22. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem azt mondom, hogy soha nem szeretnék, de jelen pillanatban nem. Ennek nos, igenis önző oka van: karrier. Most kaptam egy szuper lehetőséget, amit nem szeretnék kihagyni, nagyon régóta vártam rá. 1-2 évig tehát még biztosan nem lesz téma nálunk a gyerek. Az új pozícióm nyilván jobb anyagi lehetőséget is jelent, ami a mai gazdasági helyzetben szerintem igenis fontos tényező. A másik meg, hogy igen, szeretem a jelenlegi életem így, gyerek nélkül. Szeretem hogy nem szalad a ház, nincs rumli, mindig minden ott van ahova pakoltam, pakoltuk. Szeretek időt tölteni a férjemmel, szeretünk hétvégén lustálkodni, heverészni. Gyerekkel nyilván ezek a dolgok kiicsit átalakulnának és erre még nem vagyunk készen.
2022. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A barátnőim szerint amint gyerek lesz minden megváltozik, nem jó értelemben.

Sok helyen bajt okozott, meg azt mondják teljesen megszűnt az én. Nem önzőnek tartom, mert egy embernek fontos hogy saját magára is legyen ideje

2022. nov. 22. 13:23
 3/13 A kérdező kommentje:

1#érthető az is hogy a karrier miatt később vagy nem lesz.

Szerintem nemcsak egy gyerekkel lesz boldog egy kapcsolat vagy egy ember

2022. nov. 22. 13:24
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyedul nem tudnám eltartani es belekalkulálom ezt is. Ezért csak.
2022. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Folyt

Es nem is akarnék egyedul gyereket.

Nagyon szerelmesnek kellene ahhoz lennem hogy vkinek azt mondjam akkor is vállalom Tőle a gyereke ha majdan elhagy.


Ez még nem jött el hogy én ilyet mondjak.

2022. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

- mert nem vágyom rá

- számunkra csak nyűg lenne

- szeretünk utazgatni, csavarogni (ez gyerekkel nem lenne akkora buli)

- soha nem volt bennem anyai ösztön

- sokszor azt kívánom, bárcsak meddő lehetnék, akkor nem kellene azon izgulnom, hogy nehogy teherbe essek (egyik védekezési módszer sem biztosít 100% védelmet, ráadásul gyógyszert alapból nem szedhetek)

- gyerek nélkül teljes az életünk

- eszem ágában sincs feladni a kényelmes életünket egy gyerekért

- 3 műszakban dolgozunk a párommal, ráadásul 1 szobás garzonban élünk, nem is lenne hely

- boldogok vagyunk ketten, a gyerek csak tönkretenne mindent


27/N

2022. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Hat valoban sok kotottseg, lemondas. Allandoan szalad a haz, nyolc fele kell fozni, egy vagyonba vannak, foleg ruha, tapszer, pelenka es jatek. Folyamatosan a szonyegen ultem evekig ,jatszani kell veluk, vagy kivinni levegozni. Nem alszol ejszaka, koran kelnek hetvegen. Kirandulas nuku, amig alszik delben, meg a strandrol is hazarohanunk delben :/ allandoan betegek megfertoznek minket is,neha havonta 2-3 x is. Azt nem is emlitve mennyi súlyt szedtem fel es a hasam mar nem lapos. Kihagytam valamit? 😀 Imadom oket, de nagyon nehez. Most mar hogy vannak azt mondom lehet gyerek nelkul elni. De amig nem volt es evekig nem sikerült, bele voltam betegedve. Amugy 6-7 eves kor utan konnyebb, a naggyal mar nagyon jo minden,barhova lehet vinni es mindenről lehet vele beszelni. A 1,5-3 eves korszak kegyetlen.
2022. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan van gyerekem és mióta az eszemet tudom akartam minél hamarabb, de többen is vannak a baráti körünkben és a rokonságban is, akik nem akarnak gyereket. Én úgy látom, hogy vagy logisztikai okai vannak ( lakás, pénz stb) vagy egyszerűen nem éreznék jól magukat ebben a szerepben, nem vágynak időt tölteni a gyerekkel. Ez nem önzés, egyszerűen más teszi boldoggá, mint ahogy valaki szeret futni míg a másik moziba járni szeret. Szerintem ez tök jó, hogy ezt ma már így ki lehet mondani, mert utálom amikor egy nő szül ha kell ha nem, nem is vágyik rá csak ez az elvárás.
2022. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem vágyom rá, pedig szerintem csak akkor szabad, ha tényleg szívből jön a vágy. Csokért, kedvezményes hitelért, társadalmi vagy családi elvárások miatt nem szabadna gyereket vállalnia senkinek, meg azért sem, mert úgy szokás.

Kisebb loromban is teljesen leszívta az energiámat, ha az unokatestvéreimre kellett vigyáznom, pedig annyira nem voltak rossz gyerekek és jellemzően nyári szünetben volt ilyen. Munka mellett nem igazán vágyok rá, hogy még egy gyereket is nevelnem kelljen. Nagyon sok a hisztis, nehezen nevelhető gyerek+ha rossz társaságba keveredik, akkor a legjobb nevelés is konnyen

2022. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen rossz útra tér. Nem szeretném az egész életemet arra áldozni fel, hogy felneveljek valakit. Szép dolog, ha valaki ezt teszi, de nem kötelező ezt az utat választania senkinek. Én szabadon szeretnék élni, utazgatni, saját magamra költeni azt a kevés pénzt, amit megkeresek. Rengeteg hobbim van, sosem éreztem rosszul magam egyedül és nem zavar, ha idős koromban egy otthonban látnak majd el a pénzemért. Jobb, mint akiknek a gyerekeik rájuk sem néznek és alig várják, hogy meghaljon, hogy örökölhessenek utána.
2022. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!