Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha nem szerete...

Mit tegyek, hogyha nem szeretem úgy a gyerekemet, ahogy egy anyának kellene szeretni a gyerekét?

Figyelt kérdés

3 hónapos. Még mindig nem alakult ki az a hatalmas nagy kötődés, aminek kellene lennie és amit minden anya érez. Szeretem, de érzem hogy jobban kellene szeretnem.


Ez olyan dolgokban nyilvánul meg, hogy nekem nem hiányzik akkor, amikor nincs velem. Pl.: mentem gyantáztatni, vagy amikor mentem 6 hét után a dokihoz, akkor nem éreztem hogy hiányzik és olyan jó volt, hogy nem volt ott. Más meg majd megveszik, hogyha 2 percet van a gyereke más karjában.

Meg nem igazán van sikerélményem, nem tudom miért sír. Próbálkozom mindig, sose hagyom magára, de van, hogy csak üvölt a karomban, én meg sírok vele együtt. A férjemmel is sokat veszekszünk, mióta megszületett a gyerekünk. Valahogy senkinek nem jó semmi, se a gyereknek, se a férjemnek se nekem. Néha úgy érzem, hogy beleőrülök ebbe.


2022. okt. 30. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Természetes amit érzel. Egyelőre csak egy kis csomag, aki eszik, alszik, sír és fenekestül felforgatta a ti kettőtök megszokott rendszerét. Tanulni kell a gyerekes létet, azt, hogy már hárman vagytok és hárman kell működnötök, nem 2+1ként meg nem 2ként. Ez nehéz és legtöbbször nem megy egyik napról a másikra. Ahogy a kötődés kialakítása sem mindig. Ebben segít, hogy olyan gyorsan változik, fejlődik...1 év alatt eljut oda, hogy megy, szalad, dumál. Valamint gyakorlattal jön az hogy egyre többet rájössz, hogy miért sír. (3 hónaposan tud egyébként kezdődni a hasfájás és arra kb nincs megnyugvás).

Férjed mennyit segít? Plusz segítséged mennyi van?


Egy szó mint száz, minden rendben van veled és az érzéseiddel. A férjeddel meg beszélgessetek sokat, álljatok tudatosan ehhez az egész előttetek álló időhöz.

2022. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha ez megnyugtat, én is élvezem, ha néha nincs velem a 2 hónapos babám, akkor úgy érzem, hogy egy picit levegőhöz jutok. De attól ugyan úgy szeretem, és Te is szereted, csak kimerült és nyúzott vagy.
2022. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Én annyit tennék hozzá, hogy nem kell elhinni a műsort, amit masok rendeznek azzal kapcsolatban, hogy mennyire odavannak a gyerekeikért. Sokan csak kompenzálják kifele aut, hogy belül amúgy rohadtul elegük van már. Szerintem kb minden ilyen ömlengést el kell osztani minimum kettővel. Én arra tippelek, hogy tök normális, amit érzel, csak a környezetedben mindenki nyomatja a mártíranya hisztérikus műsort, es azt hiszed, az a normális. Pedig nem. Néha el kell szakadni a gyerek mwllől, hogy megőrizzük az ép eszünket. Ráadásul a tied még csak 3 hónapos, még nem is ismeritek egymást rendesen. Majd ha nagyobb leaz és lesz igazi felismerhető személyisége, akkor egész más lesz, majd meglátod. De egy kicsit külön lenni tőle akkor is jól fog esni, és ez egy kicsit sem baj. Sőt.
2022. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha üvölt a karodban és te sírsz vele együtt, akkor szereted. Különben ledobnád és feltennéd a fülhallgatódat. Egyébként mosolyogtam, mert én is ezt csináltam, de nálunk 3 hónapos korában ez abbamaradt (az anyós az első hetekben megjósolta). Olyankor valószínűleg a hasa fáj, de azt mi nem érezzük, így nem tudhatjuk. Puffadás elleni gyerektea segített. Teljesen normális, hogy felszabadulsz, mikor elszabadulsz otthonról és felnőtt életet élsz, ez kifejezetten fontos a saját egészséged szempontjából. Ne másnak akarj megfelelni. A férjeddel való kapcsolatotokon, az ő bevonódásán viszont dolgoznotok kell, akár párterápián is, és vádaskodás helyett őszintén beszéljetek az érzéseitekről és kívánságaitokról.
2022. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

"Más meg majd megveszik, hogyha 2 percet van a gyereke más karjában."


Nos, q probléma vele van, nem veled.

2022. okt. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen átlagos anya vagy, nincs veled semmi baj. Egy friss szülő sem tudja MINDIG mindenkor, hogy miért sír az újszülött babája, mert a picik mindent csak így tudnak jelezni és mindig van valami új helyzet. Szóval ez egy tanulási folyamat és igen, mindenkivel előfordul, hogy nem jön rá elsőre, hogy mi a baj. Ezért ne szidd magadat.

Aki meg egy rövid kozmetikai kezelés erejéig nem képes leszakadni a gyerekéről, na azzal vannak hatalmas problémák. Ezek pattognak, hogy a gyereknek csak az anyja számít igazán, apu csak a pénzt hordja haza, hozzá ne érjen a gyerekhez a felügyeletem, kioktatásom nélkül (más rokonról nem is beszélve, de persze nyávogok, hogy nekem nem segít senki). Aztán egész életében rátelepszik szerencsétlen gyerekre. Főleg kamaszkorban “áldás” az ilyen ember.

2022. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

,,Amit minden anya erez.”

Hol van az a minden anya? Ki mindenki?


Baratnom par hettel elottem szult. Mikor az en gyerekem is megszuletett, kerdezte, hogy ugye milyen csoda? Hogy o egesz elso nap aludni sem tudott, mert csak nezte, nezte, nem tudott betelni vele.


Gyorsan szuletett a gyereke. Az enyem nem, traumatikus volt a szulesem, es lelkileg sem alakult ki mely kotodes meg vagy fel evig. 4 honapos volt, mikor a szulesemrol (amirol azt hittem, hogy tok atlagos volt) el kezdtembeszelgetni szakemberrel. Mikor elmondta, hogy tamogatobb kornyezetben milyen lehetett volna, elkezdtem sirni. Ezutan szep lassan kezdett bennem oldodni a gat, es a gyerekem fel eves korara egyszercsak vegre el kezdtem erezni egy erosebb kotodest. Innentol sokkal jobb lett minden. De meg hosszabb ido volt, mire beleszoktam az egesz anyasag-dologba. Az en gyerekem is sokat sirt, es rengetegszer kelt, igy evekig nagyon faradt is voltam.


A masodik gyerekemmel egesz mas volt a szules, es fele erzem azt az eros kotodest. Vele sem azonnal jott, egy pici idobe nala is beletelt, de csak par hetbe. Viszont sokkal erosebb sajnos, mint az elso gyerekemmel. Mindkettot imadom, de valahogy mas.


Azota sok anyanak elolvastam a tortenetet, azt nem tudom egyertelmuenmondani, hogy a szulesnek van-e biztosan koze hozza, vagy annak, hogy elso gyerek, mert mindkettonel van nehany ellenpelda is, de altalaban az elso gyereknel jellemzobb ez, illetve a traumatikus szulesnel fuggetlenul attol, hogy hanyadik gyerek.


Ajanlom Ruzsa Dora Szules utani tulelokalauz cimu konyvet. A gyerek szuletese utani idoszakrol o irja le, hogy ez nemhogy nemrozsaszin kodfelho, hanem egy KRIZIShelyzet, valsag-idoszak, amiben mindenkinek ujra meg kell talalnia a helyet. Nagyon ajanlom a kinyvet, nemcsak vicces, hanem nagyon igaz az, amiket ir benne, es segit, hogy azokbol az oriasi elvarasokbol, amiket magad fele tamasztasz jelenleg elengedj egy csomot.

2022. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

te nem vagy minden anya ...

olyan vagy amilyen

majd 18 évesen derül ki jó voltál e vagy nem

addig próbálkozz ennyi :D


amugy kedvenc mondásom - nem szuper csúcs anya legyél hanem csak elég jó anya magadnak és a gyereknek.

a gyerek nem életed értelme, csak egy része az életednek! fogod még utálni sőt akár gyűlölni is, fog szét idegelni, fogsz még sírni káromkodni miatta, de ha megölel és azt monda h szeretlek akkor minden kerek lesz :)

addig is éld túl, ad meg neki amire szüksége van és szívből adod, nem akarj több, jobb, szebb, lenni a szemében mint vagy, úgyis látja, és hidd el a gyermeki kritika lézer pontos :D


szóval az őrület pont megfelelő, majd szépen alakul aminek kell. addig éld túl :)

(nyugi lesz jobb meg rosszabb meg szebb és csúnyább, ez a gyereknevelés már csak ilyen :)

2022. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Én most kezdem imádni amióta 1 éves és értelmes. A kezdetben még lehet azért sír mert kólikás és fáj a hasa, ez még olyan hogy fejen állhatsz akkor is kB 5-6 hónapos koráig sír aztán mintha elvágták volna. Hidd el 3 hónaposan nincs kötődés mert nincs mihez, csak szopik,alszik,kakil ennyi, csak annyi anyai szeretet van benned amennyi ahhoz kell hogy ne ugorj ki az ablakon,de hidd el később kialakul a kötődés.
2022. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Nalunk addig sirt, meg ra nem jottem az etelerzekenysegre (tejfeherjere), es hogy az atlagnal kisebb adagokat kelladni neki, de sokkal tobbszor. Rengetegszer kapott is rovid ideig cicit, illetve nagyon sokat hordoztam, mert a fuggoleges pozicio jo volt a pocakjanak, a testkontakt pedig megnyugtatta. Csendes refluxa is volt, a sokszori keves anyatej ezen is segitett.
2022. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!