Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A #hoztamevilágra vagy más...

A #hoztamevilágra vagy más hasonló szülésélmény beszélgetések hatással voltak rád bármilyen szempontból?

Figyelt kérdés
Akár megerősítettek abban, hogy szeretnél gyereket vagy éppen ellenkezőleg.
2022. dec. 11. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ez a hoztam e világra meg különösen részrehajló, kórházból csak horrorsztori van, otthonról meg mind álomszülés, érdekes. 2 kórházi álomszülésem volt, ebből 1 teljesen (!) beavatkozásmentesen sérülés nélkül. Első babás kismamaként szívesen hallgattam szüléssztorikat, a másodikkal inkább kerültem ezeket, szerintem inkább károsan paráztat mint segít, főleg ezekkel a válogatott rémtörténetekkel, az ezekben szereplőknek meg néha inkább pszichológus segítsége kellene, nem a nyilvánosság, mert láthatóan tele vannak feldolgozatlan traumákkal.
2022. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem voltak rám semmilyen hatással. Rájöttem hogy engem abszolút hidegen hagy más szülése. Szerintem túl is van misztifikálva az egész. Bementem, megszültem, ott voltam, hazajöttünk. Most két évvel később már a kutyát nem érdekli hogy szültem, én is ritkán gondolok rá. Nem lettem lelki sérült mert nem imádkozott 3 dúla meg két sámán a gátamnál.
2022. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
2. 😂😂 valahogy így gondolom én is
2022. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
2. tökéletesen leírta 😂😂 visitok a nevetéstől azóta is.
2022. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Én szülés után nézegettem pár részt, de nagyon meg is örültem, hogy nem stresszeltem magam más rémmeséjével. Nem vonom amúgy kétségbe, hogy sokaknak tényleg rossz élmény volt a szülés, de jó magam is eü-s vagyok és pontosan jól tudom, hogy az eltúlzott elvárások, az érzékeny lélek és sokszor a fegyelmezetlenség is közre játszik, ha egy kezelés (esetemben fogászati - fogorvos vagyok) végül rossz élmény lesz.
2022. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egy könyv.



Engem sokat formált.


Nem mondom, hogy nagy ügyet csinálok a szülésből, de mondjuk a 2. Az igazi nagybetűs élmény volt.


Az első az olyan, amit a 2. mond.

Ottvoltunk.. történt ez az.. nem éltem meg traumának.. hazajöttünk..

Ennyi


2. Az olyan, hogy minden percére emlékszem..


A 3. Pedig sajnos valószínűleg császár lesz

2022. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

Minden szüléstörténet csak megerősít abban, hogy nem fogok szülni. :)


Ha pozitív, ha negatív, nekem ez nem pálya.

2022. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!