Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs valami "alteratív"...

Nincs valami "alteratív" verziótok a Hinta, palintára a folyóba ugrásra buzdító verzió helyett?

Figyelt kérdés
2022. dec. 11. 16:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Én csak úgy énekelem, hogy hinta-palinta, hintázik a Zsuzsika (ide a gyereked neve nyilván), zsupsz.
2022. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Hinta, palinta, hintazik a Jancsika.
2022. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
35%

Off egy kicsit, bocsi. De ez még nem is olyan durva, bár ez is beteg, hogy ugorj a Tiszába.

De pont egyik nap énekelgettem én is neki, és realizáltam, hogy a gólyának véres a lába, mert a török gyerek megvágta, meg a csigát a sós kútba teszik meg kerék alá... Valamint, hogy ez elment vadászni, ez meglőtte... 😅

2022. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

Pont most hallgattam egy gyermekpszichológus előadását a mesékről.

Mivel nem kész képet lát, hanem ő maga képzeli el, ezért a gyerek agya a mesében szelektálja azokat a részeket, amik túl ijesztő neki.

Ha a 7 fejű sárkány fejét levágják, csak annyit képzel el belőle, amit még el tud mentálisan viselni.


Ezért nem lett nekünk se bajunk attól, hogy a farkas felfalja a kecskegidákat vagy az embereket, meg élve kibelezik a farkast.


Így a mondókákat se kell átkölteni.


Bár van egy kerekítő versike, ahol a végén lezuhan a repülő, na az azért nekem is túlzás :D

Meg a mókuska mókuskát is átköltöttem erőszakmentesebb változatra :D


De az ugorj a Dunába/Tiszába sorról szerintem egy gyereknek nem az öngyilkosság jut eszébe, hanem a strandolás.

2022. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

Na megjött a 61%-os lepontozó, aki mindig, mindenhol, minden választ lepontoz.

🤡

2022. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Hinta palinta hintázik a kisbaba (vagy Zsuzsika vagy a gyerek neve). Lökd meg pajtás a hintát megfizetjük az árát.


Hinta palinta szépen szól a pacsirta. Lökd meg pajtás a hintát érjük el a pacsirtát.

2022. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Hinta palinta énekel a pacsirta,

Hajtsd meg Pisti a hintát,

Elkapjuk a pacsirtát.


Hajts fel ángyom, hajts fel a kakasülőre,

Még annál feljebb, torony tetejére,

Még annál is feljebb, a csillagos égre.


Zsipp-zsupp szalmazsup,

Zsipp-zsupp szalmazsup,

Háztetőre felrakjuk,

Ha átázik, ledobjuk. Zsupsz!

2022. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

5#


Ugye????

Én is megfigyeltem, hogy majdnem az összes válaszomnál van egy 61%-os lepontozó.


On: Én átköltök mindent ami nem tetszik. Pl a Mackó Lackónál nem tudom az egészet, emiatt csak annyit éneklek, azt is átköltve, hogy "méhek jöttek, méhek memtek *elfogyott a mézük*, mackó orrát, megcsípkedték, tányértalpán elkergették, hihihi, hahaha csurran cseppen a lépes méz."


Pedig ez a középső verszak és nem elfogyott a mézük a méheknek. Még csak agresszív tartalom se kell hogy átköltsem 😀

2022. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek más vàltozatát, de bennem mèg sosem merült fel, hogy a folyóba ugràssal gond lenne. Lehet én vagyok naiv, de én fürdésre, vagy a kis katona említése miatt lóval àtkelésre gondolok.

A gólya véres làba meg a katica kínzása egyértelműen a török megszállásra utal, mini történelemóra.

2022. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a dalokkal/mondókákkal nincs baj. A gyerek képzelete élettapasztalat híján máshogy működik.
2022. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!