Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartósan beteg gyerek után...

Tartósan beteg gyerek után járó pótszabadsághoz milyen papírokat kell leadni az apának a munkahelyre?

Figyelt kérdés
Megkaptuk az igazolást, hogy tartósan beteg a fiunk. Ment a férjem a munkahelyére, hogy elintézze a pótszabit ami jár. Kérték a tartósbeteg igazolást, amit le is adott. Most kitalálták, hogy az nem jó mert nem szerepel rajta a férjem neve. Foggalmuk sincs, hogy hogy kell ezt intézni mert még nem volt ilyen a cégnél és most lehet, hogy meg sem adják a szabit.... Annyit megtudtam, hogy máshol az év elején kitöltendő pótszabadságos papírt kell újra leadni és beikszelni, hogy tartósan beteg a gyerek és az emelt csp határozatot csatolni. Csakhogy ezen is az én nevem szerepel (mivel én vagyok az igénylő). Én nem hiszem, hogy az apa nevére bármilyen igazolást is kiallítanak, hogy tartóan beteg a gyereke. Úgy gondolom, hogy el kellene fogadniuk a fentebb említett papírokat, mivel házasok vagyunk, egy háztartásban élünk és ő az apja a gyereknek. Aki volt hasonló helyzetben, hogy intézte? Mit kért a munkahely?

2022. dec. 12. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Tartós beteg igazolás kell amin rajta van a kód is!
2022. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak ezt kérték. Mast nem
2022. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt adta le! Szakorvos kiállította, rajta van a kód, a gyerek adatai, teljesen hivatalos, pecséttel meg minden. Csak az igénylő nevenél az én nevem van nem az apáé és ezen problémáznak...
2022. dec. 12. 14:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Kell egy nyilatkozat a pótszabiról, plusz az igazolás.
2022. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

És miért töltötted ki a te adataiddal?

Nálunk 2 példányt adott a doki, üres fejlécben. Amikor igényeltem a pótszabit, akkor beírtam az adataimat. Van még egy példányunk, üres fejléccel, ha a férjemnek kell valamihez, akkor majd kitölti.

2022. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Csakhogy ezen is az én nevem szerepel (mivel én vagyok az igénylő).


A férjed pótszabis papírján miért te vagy az igénylő???

2022. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csakhogy ezen is az én nevem szerepel (mivel én vagyok az igénylő).


Ezt az emelt csp határozatra írtam.



Én semmit nem töltöttem ki. Nekünk egy tartósbeteg igazolást adott a doki, aminek a fejlécét is ők töltötték ki automatikusan az én nevemre. Nem kaptunk üres fejléccel. Sajnos még nem vagyok ebben rutinos és nem figyeltem, hogy milyen adatok szerepelnek a papíron. Nem tudtam, hogy kellene egy a férjem nevével is. Azt mondta az aszisztens amikor a kezembe nyomta, hogy ezzel menjek igényelni a "dolgokat".

Ezek szerint kellene kérnünk egy igazolást a férjem nevére is?

2022. dec. 12. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg pluszban a születési anyakönyvi kivonat másolata? Azon látszik, hogy ő az apa.
2022. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kellene kérnünk egy igazolást a férjem nevére is?


NEM!!!

Mi nem világos? Nyilatkozat a pótszabihoz, plusz az igazolás.

[link]

2022. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!