Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 15 hónapos gyerek tud már...

Egy 15 hónapos gyerek tud már direkt idegesíteni?

Figyelt kérdés
Vagy minek mondjam ezt? Egész nap üvölt, mindenért, ha nem kap meg valamit amit lát, vagy ami épp a kezemben van. Vagy valami nem sikerül neki. vagy ha öltözni kell, vagy pelenkát cserélni. De amikor már nem bírom, órák óta és kiborulok, leülök pl a konyhában és így tudjátok kifújom hangosan a levegőt egy halk "fuuubammeg" kíséretében akkor meg abbahagyja és röhög. Mintha ez lenne a cél. De nem kicsi még ehhez? Mi lesz később?
2022. dec. 19. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Egy ekkora gyerek még nem tud rosszindulatú lenni!

Sőt, szerintem óvoda végéig, vagy kisiskolás korig nem tud egy gyerek rossz lenni. Csak dackorszakos, próbálgatja a határait, nyűgös, fáradt, figyelemhiányos, szeretethiányos stb.

Másokat direkt idegesíteni - ez tipikusan felnőtt viselkedés. Akármennyire is nehéz ezzel felnőttként szembesülnünk. :-)

2022. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ezt csak belelátod. Rettentő kicsi még ehhez. Szerintem azért nevet, mert szeretné, ha anya is jókedvű lenne. Szegény kicsike biztosan nem érti, mi a baj, hiszen ezekből igazából semmi nem baj. Teljesen érthető, hogy az kell neki, ami nálad van. Az is, ha nem szereti az öltözést, peluscserét. Meg az is, hogy szeretne egyedül próbálkozni. Én a helyedben inkább magamnak tenném fel a kérdést, hogy ha ennyi így idegesít, mi lesz később? Amikor majd dackorszakba lép, ovis lesz és szemtelenkedni kezd stb.
2022. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ez normális, 14 hónapos a fiam, átérzem. Ez nem bosszantás, több dolog keveréke. Egyrészt bejön az akarat a képbe. Akar valamit vagy nem akar valamit, és ha nem történik meg azonnal, akkor jön a felháborodás, mert nincs még képességük az időbeli késleltetéshez, nem érti mit jelent várni, vagy azt, hogyha ő meg akarja nyalni a buszkereket, akkor mit jelent a veszélyes és nem. És most jön rá arra is, hogy van az ő és a te akaratod és ez nem feltétlenül azonos.

Másrészt azt se érti, hogyha pl megfoghat ezt azt a lakásban, akkor a tiltott tárgyat miért nem? Ha a játékos dobozt ki lehet borítani, akkor a tányér müzlit miért nem? Ha a labdát lehet dobni, akkor a banánt miért nem? Neki ennek így még nincs jelentősége, ezért kell tanítani, minél több dologba bevonni, hogy lássa mi mire való, mivel mit csinálunk.

Az, hogy fújtatsz az asztalnál egy érdekes és vicces reakció, de nem tudja, hogy azért csinálod, mert felbosszantott. Azért nevet, mert mókás neki, hogy szuszogsz. Tudom, hogy nehéz elhinni, de tényleg nincs még azon a szellemi szinten, hogy szándékosan bosszantani tudjon, mert ahhoz értenie kéne az ok okozati összefüggéseket egy mélyebb dimenzióban, és az csak később jön.

2022. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Üdv a dackorszak kezdetén..

Jól kapaszkodj, mert ez most egy ilyen korszak lesz, ami elfog tartani pár évig.


Nem tudja másképp kifejezni magát. Majd ha elkezd rendesen beszélni könnyebb lesz egy kis fokkal.

Követlezetesség, rengeteg szeretet, terelés és minél több beszéd.

2022. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
14hónapos a lányom. Kezetfoghatnának.
2022. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Így vezeti le q feszültségét, így mutatja ki ha boldog,szomorú, mérges,türelmetlen stb ez egy ilyen korszak. Az én lányom is röhög ha fajok,ezt szimplán csak viccesnek látják nem direkt nevet ki,ne légy nevetséges.

Amúgy megfigyeltem ha fölhúzom magam és puffogok hogy pl. Aludhatnál már mint minden rendes gyerek,akkor sokkal nyűgösebb,de ha nyugodt vagyok akkor ő is kezelhető. Azóta nem húzom fel magam,mert nem vagyok a magam ellensége. A járással kezdődik a dac korszak,kitartást.

2022. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tetszik neki, hogy "vicces" hangot adsz ki. 15 hónaposan egyáltalán nem látja az összefüggést a viselkedése, meg a fújásod között, ne szórakozz már.
2022. dec. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!