Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tetszik az Eliza név?

Hogy tetszik az Eliza név?

Figyelt kérdés
Nagymamám Erzsébet, igazából ezt a nevet adnám neki, de mivel túl régies, inkább az Elizabeth, Eliza, Liza nevek között gondolkodom.
2022. dec. 24. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Elizabeth
Eliza
Liza
30 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy Elizabeth lesz hivatalosan és becézni Elizának akarom.
2022. dec. 24. 15:43
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon maximum Elizabet lehet, tehát h nélkül. Én már csak ezért is inkább az Elizát adnám simán. A második gyerekem nekem is Eliza lett volna, de fiú lett.
2022. dec. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Az Eliza tetszik a legjobban. Ha fiú lenne, akkor Levente, neked hogy hívják?
2022. dec. 24. 16:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az Eliza anyakönyvezhető, miért nem azt adod?

Az Erzsébet tényleg öreges, külföldi nevet meg csak magyar kiejtéssel való helyesírással (Dzsesszika, Dzsennifer, stb) lehet adni. De az Eliza nagyon szép, magában is.

2022. dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Eliza rendben, illetve maga az a név, hogy Elizabeth is rendben van, de Magyarországon csak ugye a "h" nélkül lehetne adni, ami nem nagy különbség, viszont nekem a szememet az nagyon zavarja. De amúgy szerintem az ilyen Eliza, Elizabeth meg az ilyesmi nevek mind rendben vannak. Meg maga az Erzsébet is normális név, de tény, hogy az már régiesebb név, vagyis nekem az összes Erzsébet nevű rokonomom, ismerősöm 70-80 éves, és na, én rögtön rájuk asszociálok erről a névről, de nyilván ha valaki ezt a nevet akarja a gyerekének, nincs vele probéma.. Amúgy szerintem inkább Eliza, mintsem Liza, meg aztán Lizának még mindig lehet becézni az Elizát.
2022. dec. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eliza lesz az igazi :)

2022. dec. 24. 16:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Eliza
2022. dec. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon. Egy időben azt terveztem, Eliza Babett lesz a lányom, ha lesz,
2022. dec. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is Elizaként tetszik,az sokszor fura,ahogy át vannak írva magyarra a külföldi nevek.A családban van Eliza nálunk,szerintem szép név 😊.
2022. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Babett 😂😂 👌
2022. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!