Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem kéne...

Csak szerintem nem kéne kérdezni ezeket az iskolákban/óvodákban?

Figyelt kérdés

Hol nyaraltál?

Mit kaptál karácsonyra?


Szerintem ez a gyerekeket belülről értéktelenné teszi, telhetetlenné, persze van olyan, aki a kicsit is megbecsülni de na


Mert hogy ő nem kap olyat/annyit amit a másik gyerek megkap, meg ő nem ott nyaralt mint a másik


Nekem is volt olyan osztálytársam, aki minden évben januárban a Maldívon nyaralt és nyilván az iskolában is több ember barátkozott vele



2022. dec. 24. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nemrég volt egy ugyanilyen kérdés és a válaszolók többsége velem együtt egyetértett azzal hogy teljesen felesleges kérdés amit a gazdag gyerekek is unnak, a szegények pedig megalázva érzik magukat.
2022. dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2022. dec. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Akkor mégis mi legyen a téma? Mekkora cirkusz volt a családban, vagy anyu meg apu beadta e a válópert?
2022. dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem semmi baj nincs vele. Csak nem konkrétan azt kellene kérdezni, hogy "mit kaptál?" ,

hanem olyat, hogy "mi volt a legjobb,ami történt veled?" pl.


Amúgy meg úgyis tudja minden gyerek,ki a gazdag és ki a szegény. Nem éri őket meglepetés.


Nálunk volt,aki 7.-ben Ausztráliába ment nyaralni,és volt, aki a kisvárosunk határáig se jutott el.

Nem csináltunk belőle problémát. Sőt! Vártuk az ausztráliai képeslapot a koalákkal meg a kengurukkal.

2022. dec. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy volt egy ilyen kérdés nem rég.
2022. dec. 24. 20:11
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem tartoztam az osztály gazdagabb részébe, mégsem éreztem megalázónak gyerekként.
2022. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Annyira felesleges kérdések ezek. Nálunk is általánosban mindig megkérdezték, csak hogy az óra teljen a tanárnak meg ne kelljen tanítania. Eleve kit érdekel mit kapott/hova ment a másik, akik jóban vannak azok megbeszélik egymás között, ha akarják. Én biztos, hogy nem kérdezném meg. Alapból kinézik egymást a gyerekek, nem kell még ezzel is generálni ezt. A tanárt meg ne érdekelje már, foglalkozzon a munkájával.
2022. dec. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
39%
Ártatlan kérdések, semmi baj nincs velük. Beszélgetést is elindíthatnak könnyedén.
2022. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg rossz kérdés. Mikor iskolába jártam mindenki mondta hogy balatonon vagy külföldön nyaralt. Én mindig csak mamánál vagy unokatesóméknál voltam. Balatont csak hírből ismertem, 14 évesen voltam először balatonon akkoris csak osztálykirándulás alkalmával, tehát nekünk a balaton is luxus volt. És mindig szomorúan érintett hogy én nem voltam különlegesebb helyen nyáron.
2022. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!