Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi félretett pénzetek...

Mennyi félretett pénzetek volt, amikor be mertétek vállalni az első babát?

Figyelt kérdés
Férjemmel házasok vagyunk, harminc körüliek. Van saját lakás, saját kocsi, 2 biztos állás, némi hitel. Megtakarításunk viszont nincs, azt érzem, hogy a jelenlegi helyzetben nem is igazán lesz. Ti bevállalnátok így a babát? Volt aki emiatt vette fel a babavárót?

2022. dec. 25. 18:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%
Hat igen is jó letet kell biztosítani a gyereknek. Amilyen jót csak tudsz. Nekem milliók voltak letéve ház 2 kocsi nálunk alap de így is felvettük a babavarot. Sok pénzt elvisz a gyerek csak a pelenka 20-30 ezer stb
2022. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
79%

Semennyi.

Saját ház (hitel, babaváró), 2 autó

Ezek a mai napig megvannak.


Nekem fix munkám volt, ahogy terhes lettem, megszűnt 🤣

Ferjem is terhességem alatt váltott.


Azóta a 2.gyerekünk is megszületett. Nélkülöznünk sosem kellett, illetve amit akartunk eddig minden megvan. Pl folyamat ijítjuk most is fel a házat, pedig még gyeden vagyok, ami elég karcsú.

2022. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
29%
Köszi a lepontozást! Vegyetek akkor hitelből mindent! Úgyis magyar ember máshoz nem ért csak szórni a nem létező penzet!
2022. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
37%
1-es, akkor jó sokat sz*rhat a gyereked, ha csak a pelenkája 20-30 ezer 🤣🤣🤣🤣
2022. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%
Hitel mentes ház, kocsi, stabil munkahely. Megtakarítás is volt, rendesen kaptam ellátásokat is.
2022. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
15%
Babakocsi boruljon rá a rosszindulatú fejedre #4 igen képzeld ez ennyi de nekem nem probléma hamarosan itt körül lesz minden mert minden megy fentebb!!
2022. dec. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, szerintem jó az alap nálatok, de én megtakarítás nélkül nem vàgnék bele. Sőt, igazàból nem értem, ha azt mondod, nem is lesz megtakarításotok, az az én értelmezésemben azt jelenti, hogy jelenleg nem marad meg pénzetek hó végén - de akkor hogy akartok kijönni, amikor a te bevételed még kevesebb lesz és a kiadásotok a baba miatt több?


Mit csinàltok, ha beüt valami váratlan, pár hónap betegség, munkanêlküliség, esetleg valami fejlesztés kell a gyereknek? Elromlik a kocsi, a mosógép és mindkettő egyszerre, közben meg a gyereknek begyullad a füle és drága a gyógyszer?


Érted, én nem mondom, hogy sok millió megtakarítás kell, de valamennyi szerintem elengedhetetlen.


Amúgy, nekünk volt egy kevés hiteles hàzunk, 1 autónk, mindkettőnknek munkahelye, meg kb. 2,5 millió megtakarításunk és úgy is tudunk egy keveset félrerakni, hogy gyeden vagyok.

2022. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
67%
Amikor még csak akartuk, hogy legyen, kb 5000 eurónk volt félretéve. Mire lett is, 30000 volt (4 évet vártunk rá). Külföldön élünk.
2022. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%

Amikor az elsőt vállaltuk nem volt még saját közös lakásunk, de mindkettőnknek volt 1-1 garzonja, másik varosban. Nem volt kocsink, sőt, jogsink se... Viszont megtakaritasunk az volt. Főleg lakástakarék meg arany.


A második gyerek előtt adtuk el az én lakásomat és abból meg a megtakaritásunkból szerettünk volna venni egy nagy(obb) lakást abban a városban, ahol élünk/ dolgozunk. Sajna akkoriban jött be a babaváro és nagyon felmentek az árak. Mi pont rosszkor (korán) adtuk el az enyémet, így nem lett elég a pénzünk, mert a babavaro hitelt mi nem akartunk felvenni.


Maradtunk továbbra is a bérelt lakásban, amit abból fizettünk amit a férjem lakásának kiadásáért kaptunk.


Amikor a második gyerek kb 2 volt, akkor visszamentem dolgozni, plusz akkor eladtuk a férjem lakását is (szerencsére azt már nagyon jó áron) és vettünk az időközben lejárt lakástakarékokból és a két lakás árából egy nagyobbat. Kellett felvenni hozzá sajnos csok hitelt de még igy is olcsóbb lett, mint a bérlés. (nem vállalunk be több gyereket)


Akkor lenullázzuk magunkat de azóta megint tettünk félre kb 1M Ftot.


Ja, valamikor a második gyerek és a lakásvásárlás között vettünk egy saját kocsit is. Nem nagy értékű… használt, de legalább van.


Nekem amúgy 11 éve van meg az állásom, osztályvezető vagyok egy ipari cégnél (42 vagyok) a férjem meg mérnök autoiparban (41 eves). Mi most nem keresünk rosszul, de régebben (20-30 évesen) sokkal - sokkal kevesebbet kerestünk.


Szerintem ha valaki rugalmas akkor simán lehet okosan csinálni a dolgokat gyerekkel is.


Azért az hozzátartozik, hogy amíg a lakára gyűjtöttünk addig nagyon sok dologról le kellett mondani. Pl hogy egy ilyet említsek, az a nyaralás. Mi vagy 7 évig nem voltunk nyaralni, mert minden pénzt félre kellett tenni és nem volt rá pluszba.

2022. dec. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
77%
A pénzügyi szakemberek szerint legjobb, ha mindenkinek van min. 6 hónapra elegendő pénze. Tehát nektek, mivel hárman lennétek a baba érkezte után, 3 személyre számítva a hat hónap tartalék.
2022. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!