Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen financiális háttérrel...

Milyen financiális háttérrel vágtatok bele a gyerekvállalásba? Mi volt a cél ami nélkül nem vállaltatok volna gyereket? Mennyivel esett vissza a jövedelmetek az első két évben?

Figyelt kérdés
2022. nov. 24. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Mivel ez 25 éve volt, így nekem a lakás és hogy az 1 év munka viszony meglegyen. Akkor még nem az volt a lenyeg, hogy már a meg nem született gyereknek is 2 lakása és autója legyen.
2022. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Két saját lakás, egy autó, megtakarítás államkötvényben. Cél nem volt, mikor megismerkedtünk ez már megvolt. A jövedelem nem esett vissza, szinte ugyanannyit kaptam, mint a fizetésem.
2022. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Férjemnek is és nekem is volt saját autónk. Nekem 3 szakmám, 2év munkaviszonyom. Azthittem fix, onnan megyek majd nyugdíjba. Aztán mikor terhes lettem, meghalt a főnököm, megszűnt a cég. Szóval ennyit a biztos munkáról.


Férjemnek is fix munkahelye volt, 5 éve. Amit szintén terhességem alatt ott is hagyott. Szóval ja... erről tenyleg ennyit.


Megtakarításunk nem volt.


Hozzáteszem nekem lett csed/gyedem, férjem azonnal vállalkozó lett.


Nem volt saját házunk. De nem is albérletben éltünk. 1 éves lett pont a fiunk, amikor megvettük.


Mi úgy voltunk vele, hogy annyi mindig lesz, hogy együnk. Olyan hogy ne legyen hol laknunk az is kizárt volt. Így mi nem hezitáltunk nagyon ezen a kérdésen, hogy legyen 5 házunk, meg 8millió a számlán, ahogy itt gyakorin sokan előadják.


Most van egy saját házunk, én gyeden vagyok a naggyal, férjem tovabbra is e.v. a 2 autó megvan, folyamat újítjuk a házat, megtakarítás nincs. Azóta már van mégegy gyerekünk, több nem lesz.

2022. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk saját házat még CSOK előtt, így jó áron jutottunk hozzá. Volt mindkettőnknek munkahelye. Utána már vállaltunk gyereket. A ház miatt az első pár év szerényebben telt, de a gyerekünknek mindene megvolt, amire szüksége volt. Már az anyagi helyzetünk rendben van. Éppen felújítjuk a házat és várjuk a 2. babánkat. Ma is mindent így csinálnánk. Megérte a pár év szegénység, hogy saját otthonunk legyen.
2022. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem cél volt a saját ház még a gyerek előtt. Szüleimnél szűkösen lettünk volna, férjem szülői pedig nem akartam költözni. Mindenképp külön, saját otthont szerettem volna, ahol nem kell alkalmazkodni senkihez.

Szintén még a csok előtt vettünk nagyon jó áron házat, amit utána felújítottunk.

Szintén úgy terveztem, hogy meglegyen minimum 2 év munkaviszonyom szülés előtt, ez is bőven megvolt.

A jövedelmem nem sokat esett vissza, gyerek előtt sem kerestem túl jól. (Állami szféra)

2022. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Volt saját lakásunk, pár millió megtakarítás, autó, nekem 360 fizu, férjemnek 650. Az én jövedelmem 242000 Ft-ra csökkent a CSED után, a férjemé időközben 800ezerre nőtt, úgyhogy nagyjából ugyanott vagyunk. Cél nem volt különösebben, mert mikor eldöntöttük hogy belevágunk, akkor már megvolt minden, amitől úgy éreztük, hogy megvan a szükséges anyagi biztonság.
2022. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Saját ház. Megtakarítás 0. Nem volt 1 év munkaviszonyom. Férjem 300at kapott. 7 hónapos kapcsolat.

Mindene megvolt és meg is van, nekunk sem kell spórolni, csak ésszerű hatarokon belül.

3 elmúlt, minden tökéletes és az is volt mindig.

Ha anyamek meg nagyanyamek a saját házra meg megtakaritasra vartak volna sose leszek, megsem nelkuloztunk soha. Gyerekkel együtt is lehet építeni az életet, nem kell előtte mindent.. Mert akkor öregen szülsz.

2022. nov. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Volt saját lakás, ház, némi megtakarítás, illetve nekem akkor már 5 éve volt munkaviszonyom. A csedem nem sokkal volt rosszabb mint a fizetésem, utána meg max gyedet kaptam.
2022. nov. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem fontos volt hogy legyen stabil munkahelyem és jó fizetésem, saját lakás és legalább annyi megtakarítás hogy otthon tudjak maradni a gyerekkel 3 éves koráig, ne kelljen kényszerből visszamennem dolgozni ha a férjem vállalkozása épp nem hoz bevételt.

Miután megszületett a gyerek nem esett lényegesen vissza az anyagi helyzetünk, kb ugyanazon az életszínvonalon éltünk.

Ahogy terveztem nagyon magas csedet kaptam, amiből félretettem a gyes időszakra, a gyerekvállalás előtti megtakarítás meg jól jött mikor egy évig covid miatt a bevételünk csak a gyed volt.

2022. nov. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Stabil munkahely mindkettőnknek, ahová visszamehetek majd dolgozni (várnak is vissza nagyon), nekem legalább 1,5 év ledolgozott idő (4 lett), hogy kapjak CSED-et és GYED-et is. Fix bevétel (tehát ne egyik hónapban 100 ezer, a másikban meg 600, nekem az a biztos, ha előre tudok számolni minden hónapban). Ezen felül nekem fontos volt egy olyan lakhely, ahonnan nem kell évente költöznünk. Ezen vacilláltunk, hogy keressünk egy fix(nek tűnő), gyerekkel is költözhető albérletet, vagy fizessük a lakáshitelt inkább. Végül lakást vettünk, előtte évekig albérletben éltünk, szerettem, de voltak évek mikor állandóan költöztem, és ezt nem szerettem volna babával. Megtakarítást azért nem írok, mert a megtakarításunk jó nagy része elment a lakásra, mire a gyerek születik, de addigra kb. 2-3 havi vésztartalék lesz még, úgyhogy ezen sem aggódom, jövő év elejére visszapótoljuk. Egyébként gyerek nélkül is minimum 6 havi bevételnek megfelelő megtakarítást tartottunk mindig, így nekem biztonságos volt.
2022. nov. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!