Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kövér sok gyerek kis...

Miért kövér sok gyerek kis korában utána meg nem?

Figyelt kérdés
Elnövik elvileg

2022. dec. 26. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kis korában, attól is függ. A csecsemők azért dundibbak, mert még nem mozogják le a megevett kalóriákat, de ahogy nőnek és elkezdenek járni, futni, ugrálni, stb, a legtöbben sokkal arányosabbak lesznek.

Idősebb gyerekeknél elsősorban a mozgáshiány és egészségtelen étkezés okozza a kövérséget, nem élettani; és persze vannak hormonális (pajzsmirigy-) problémák is, amik okozhatják.

2022. dec. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit az egyes írt. Plusz a kisgyerekeknek mások a testarányai is. Ovis korra már elkezdenek nyúlni és az arányaik változni (egy kisbabának pl arányaiban nagyobb a feje, mint egy ovisnak), emiatt is látszanak tömzsibbnek, mert mások a testarányok, az izomfelépítés stb.
2022. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindegy a kor.

Egy kövér óvodás már nem fogja csak úgy "elnőni" a kövérségét, mert abban a korban mozognak a legtöbbet, iskolával csak csökken a mozgás mennyisége. Ilyen idősen ha kövér egy gyerek, ott 99 %-ban az egészségtelen életmód teszi.

2022. dec. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
Normal esetben minden kis tunderke pufi. Olyanok mint a mini pankratorok csak sokkal aranyosabbak. Altalaban 12 eves korban lehet leadni a koversegbol annak aki erre hajlamos mindenfele erofeszites nelkul altalaban ugy hogy eszre sem veszi.
2022. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Én kövér óvodás voltam, kb 3. osztályban kezdtem megnyúlni, azóta is vékony vagyok, nem lettem kövér. Pedig előtte mindenki csúfolt, hogy milyen dagadt vagyok.

3 gyerek mellett is vékony maradtam. Szerintem a kisgyerek kor ilyen átmeneti állapot.

Én sok olyanról is tudok, aki csont vékony volt kicsiként, aztán mikor elkezdett kamaszodni, akkor vette fel a "végleges" alakját és dundi lett.

2022. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
A csecsemôknél és kisgyerekeknél hôszigetelô szerepe is van a bôr alatti zsírnak. Mivel kicsi a testtömegük, ôk még könnyen kihûlhetnének. Késôbb, ahogy nô a hôtermelô izomszövet mennyisége, meg az egész testtömeg, erre már nem lesz szükségük.
2022. dec. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyerekek testtömege és testsúlya számos tényezőtől függ, beleértve az étkezési szokásokat, a mozgást, az öröklött géneket, és még sok más tényezőt. Néhány oka lehet annak, hogy sok gyerek kis korában túlsúlyos, de később nem:


Étkezési szokások: A gyerekek étkezési szokásai nagymértékben befolyásolhatják testtömegüket és testsúlyukat. Ha a gyerekek túl sok kalóriát fogyasztanak, és nem mozognak elég, akkor elhízhatnak. Ha a gyerekek később megváltoztatják az étkezési szokásaikat, és többet mozognak, akkor veszíthetnek a túlsúlyukból.


Mozgás: A mozgás fontos szerepet játszik a testtömeg és a testsúly szabályozásában. Ha a gyerekek kevesebbet mozognak, akkor több kalóriát fogyaszthatnak el, anélkül, hogy elégetnék őket, és így elhízhatnak. Ha a gyerekek később többet mozognak, akkor elégethetik az eltárolt zsírt, és így veszíthetnek a túlsúlyukból.


Öröklött gének: A testtömeg és a testsúly öröklődhet a szülőktől a gyerekekre. Ha a szülők túlsúlyosak, akkor a gyerekek is hajlamosabbak lehetnek az elhízásra. De ha a gyerekek megváltoztatják az étkezési szokásaikat és mozgási szokásaikat, akkor még így is veszíthetnek a túlsúlyukból.


Mindig fontos megjegyezni, hogy a testtömeg és a testsúly sok tényezőtől függ, és nem mindenki esik abba a kategóriába, hogy "elnövik". Ha aggódsz a gyermeked testtömege és testsúlya miatt, akkor érdemes orvoshoz fordulni.


Üdvözlettel: J.Krisztián

2022. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!