Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem regisztrál...

Sok szülő miért nem regisztrál Facebook profilt, illetve miért csak muszájból használja? Mi szól ellene?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem közvetlenül gyerekvállalás/gyereknevelés kategória, de a dolog összetettsége, illetve a kérdés célcsoportja miatt tettem ide.


A kérdést részben az ihlette, hogy van itt egy leendő anyuka az oldalon, aki már sokadjára teszi fel a kérdést, hogy a gyöngyösi kórházban szült-e valaki császárral, és mi a tapasztalata? Nyilván, amellett, hogy ez az oldal évről-évre lefelé tendál, fontos megemlíteni azt is, hogy jóval kisebb a forgalom, mint egy erre specializálódott FB csoportban, ezáltal kisebb az esélye, hogy egy ilyen kérdésre értékelhető választ fog kapni. Ennek kapcsán jótanácsként beírtam ide, hogy FB-on kérdezze meg pl. gyöngyösi baba-mama vagy Gyöngyösön hallottam, stb. csoportokban, ott jó esély van rá, hogy erre specializálódottak vannak, de minimum közelebb vannak a tűzhöz az emberek általánosságban, ismeretek szempoontjából.

Mire írta a kérdező, hogy nincs Facebookja, írtam, hogy akkor regisztrálja magát, mire ő, hogy nem szeretné. Hát akkor hogy várja el a segítséget?!


Aztán szintén itt a gyerekvállalás kategóriában van néha 1-1 komment, hogy csak azért van fent valaki a Facebookon, mert az óvodás/iskolás gyerekének egy facebook csoportba teszi fel az óvónő/tanítónő a házi feladatot, a szülői értekezlet/fogadóórák időpontját, egyéb ilyen-olyan tudnivalókat.


Ezek kapcsán merült fel a kérdés, hogy ezeket az embereket mi tántorítja el a Facebook normális, rendszeres haszálatától? Milyen hátrányt, hátulütőt láthatnak vajon, hogy még egy alap profilt sem hoznak létre, vagy aki létre is hoz, az is nagyon csak muszájból teszi?


Összességében a kérdés: aki nincs fent Facebookon, miért nincs?



2022. dec. 28. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem érdekli őket, több ilyen ismerős is van baráti/családi körben.

Én bár nem túl aktívan, de használom. Ettől függetlenül sosem fogom megérteni, hogy miért kell házit facebook csoportokban osztogatni. Van ennek hivatalos platformja, vagy ha nincs, még mindig ott az e-mail. Nekem ez komolytalan. Bár értem, hogy a tanárnak ez kényelmes, de ha én mondjuk egy-két este nem facebookozgatok, akkor nem is tudom, hogy a gyereknek házija van? Ne már...

2022. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egy ilyen ismerosom van,nah meg a 70 eves apukam.:) Ovodas,bolcsis kortol muszaj, mert az ovonok,dajkak mindenki közös fb csoportba oszt meg infokat, kepeket. Messengeren kommunikalunk mar,nem emailen.
2022. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert megteheti, önálló ember lévén, hogy azt csinál amit akar, külső kontrollálás nélkül.
2022. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Szia!Én vagyok aki kiirja a kérdést!Szivesen válaszolok neked :)

A facebook nem egy személyi igazolvány ami kötelező lenne ellenben elég sok mindenki azt hiszi.

Én azért nem csinálok mert iszonyat sok veszekedést produkál,sok az átverés,én felháborítónak tartom hogy itt küldik a leckèt a gyereknek az ovodai teendőket stb

A sok jellemtelrln p*csa itt keresi párját vagy itt csinál pl feszültséget családokközött.

Egyébként ezt az oldalt is használják sokan ,ne kelljrn már engedélyt kérni hogy ki mit ír ki..

Ha zavar ne használd :)

Rengeteg ismerősöm van akinek nem a facebook az élete,vagy ha van is nem használja...Ez nem.elavultság ez egy döntés.Smit mindenki maga hoz meg.

És itt egy kérdésre nem az a válasz hogy menj facebookra..

2022. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Mert nagyon kevés emberrel szeretnék bármit is megosztani magamról. Velük meg 100 más módon tudom tartani a kapcsolatot. Tudom, erről jön a "nem kell magadról felrakni semmit" szöveg. De a semmi is mutat rólad valamit! Pl., hogy introvertált vagy. Én meg SEMMIT akarok mutatni, nem olyasmit, ami nem is igaz.(Nem vagyok introvertált egyébként, csak offline élem az életem.) Nem akarom, hogy boldog-boldogtalan jelölgessen és félidegeneknek kelljen magyarázkodnom, hogy miért nem jelölöm vissza. Gyűlölném, hogy minden ismerősöm, valami tök más ismerősöm ismerőse.(Tudom, így is, de így nem tudok róla, és ők sem.) Ezért se lakom falun. A munkatársam a munkatársam, a szomszédom, meg a szomszédom, ha máshonnan ismerik egymást, az nem érdekel, de engem ne keverjenek bele.

Azt elismerem, hogy van hátránya is, annak, hogy nincs, pont az ilyen csoportok miatt, de én még mindig inkább megvárom, amíg a többiek is megunják 😉

2022. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Azért micsoda energiabefektetés már azzal foglalkozni, hogy valaki valamit miért nem csinál? És egy kurwa hosszú kérdésben kifejteni.

Saját életedbe teszel ennyit? Pszichés, testi egészség?

2022. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Facebookon nem kérdezek ilyet.


Nèvvel semmit név nèlkül 1000 nap mit kiengedi az admin.


Szóval nem biztos, hogy reg. -hoz van köze.

Amúgy mi sem igazàn hasznàltuk pár éve.. most én jobban, de férjemnek mondjuk az app sincs letöltve.


Kèpet nem osztok meg.. max 5 èvente váltok profilképet.

Nem látom szükségét.

2022. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Jah és teljesen extrovertált vagyok..


7#

2022. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Sok szülőnek lehetnek olyan okai, amiért nem regisztrálnak Facebook profilt, illetve csak muszájból használják azt. Néhány lehetséges okot említhetnék:


Biztonsági okok: A Facebook használata során megoszthatunk személyes adatokat, fotókat és videókat, amelyeket mások is láthatnak. Ha valaki óvatosságból nem szeretne ilyen adatokat megosztani, akkor lehet, hogy nem regisztrál Facebook profilt.


Időhiány: A Facebook használata időigényes lehet, és sok szülőnek nincs elég ideje arra, hogy rendszeresen kövesse az oldalt.


Kényelmetlenség: Ha valaki nem szeret online lenni, vagy nem szeret az interneten megosztani személyes adatait, akkor lehet, hogy nem regisztrál Facebook profilt.


Kulturális okok: Bizonyos kultúrák


Üdvözlettel: J. Krisztián

2022. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Van Facebookom 2009 óta, mára már én is kizárólag a csoportok és a Messenger miatt használom illetve nagyon ritkán a Marketplacet ha keresek valamit. A profilom üres, a régi hat millió posztomat letöröltem, ami maradt az meg nem nyilvános hanem csak én látom, posztolgatni nem szoktam, semmi nincs kint a magánéletemről. Az ott lévő 500 ember nagy része meg nem érdekel annyira (sőt, inkább semennyire) hogy a feedet pörgessem. Meguntam ugyanis, hogy tele van ostoba emberekkel, idősekkel akik mindent megosztanak, mindent lájkolnak, mindenhez kommentelnek, politikai propagandával, a hírpotálok kattintásvadász / életről lehozó reklámjaival és sorolhatnám napestig. Ha felmegyek azt célirányosan teszem, de az időmet nem szereten vesztegetni hülyeségekre.
2022. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!