Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Banya vagyok, hogy nem engedem...

Banya vagyok, hogy nem engedem a 9 éves fiamat regisztrálni a Facebookra?

Figyelt kérdés
A 14 éves korhatárt, tudom, senki nem tartja be, és szinte minden osztálytársa fönt van már. De nem is szeretem őket visszajelölni, mert sok olyan téma van, ami nem tartozik rájuk.
2012. okt. 28. 00:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy. Ám félő, hogy az egyik osztálytársánál esetleg akkor is regisztrál, ha Te otthon nem engeded. Inkább próbáld meg valahogy elmagyarázni neki, hogy mi az amire nagyon vigyázzon miközben facebook-on kattintgat, vagy csak úgy egyáltalán a neten.
2012. okt. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
24%

Én is banya voltam, 13 évesen engedtem csak. :-) És figyelem a gépet, a FB-ot, beszélgetünk róla. Tudja, hogy néha belekukkantok a gépébe, nem zavarja, mert tudja, hogy nem kutakodok, csak féltem kicsit. Pedig már 16 éves, de kicsit parás vagyok. Szokott is viccelődni rajta, hogy fosós vagyok, de ez van, próbálom magam visszafogni.


9 évesen szerintem még nagyon korai. Ha belegondolok, néha milyen posztokat látok a FB-on, hát engem is elfog a hányinger, nem hogy egy 9 éves gyereket...

2012. okt. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
83%

Én azt se tudtam mi a facebook 13 éves koromig. Most is csak leckefüzetként használom... gyorsabb mint mailezni, meg hívni másokat, mert minden hülye ezt nyomja egész nap.


Egyébként még szép, hogy nem engeded. Mondd neki, hogy várjon egy picit még, legalább 1-2 évet, mondd el neki, hogy nem neki való stb... Látni fogod, hogy tényleg megérti, vagy (már bocs, de) lesz*rja. Ha utóbbi, akkor kénytelen leszel engedni neki, de legyen az ismerősöd, lásd, hogy mitcsinál. (Tudom ki lehet cselezni, de akkor meg úgy engedd, hogy nézheted miket nézett facen... Na jó üzeneteit talán ne annyira... vagyis hát nemtudom. Nem emlékszem 9 évesen mik voltak a fejemben, mindenesetre felügyeld, mert elég rossz sülhet ki belőle.)


14/F

2012. okt. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim válasza:
59%
Uuuh.. 9 éves nem 5.. Szerintem simán megengedheted.. Ha tiltod csak rosszabb lesz, mert akkor titokban fogja csinálni, azt meg nem ellenőrizheted.. De ha nem jelöl be akárkit, csak pl az oszt. Társait akkor nem is láthat semmi olyat..
2012. okt. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
92%
Nagyobb segítség volna ha beállítgatnád rendesen az adatvédelmi beállításokat, az adatelrejtéseket.
2012. okt. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
10%

Széép..Gratulálok.! :)

Regizzetek csak face-ra.

FBI-al megfigyelt közösségi oldal...

1-2 hülye képet feltesztek és már börtönben is vagytok!

HBO-n is volt egy dokumentum film..adatokat gyűjtenek mindenkiről... :)

2012. okt. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim válasza:
79%

Huh 9 évesen? Már az osztálytársainak is van?

Én 9 évesen se a számítógép se az internet fogalmával nem voltam tisztában. Sőt...nem is ismertem ilyet. Pedig koránt sem vagyok öregnek mondható.


Nehéz kérdés, mert ha nem engeded, akkor is van rá esély, hogy beregisztrál az oldalra a tudomásod nélkül. Akár havernál vagy míg nincs otthon senki.

Mellesleg amíg osztálytársai és 1-2 rokon az ismerőse addig nem lehet nagy gond. Felügyelni is tudjátok, hogy miket ír és tölt fel.

Azért ne engedd, hogy nagyon sokat facebookozzon. Inkább játsszon a barátaival élőben.


Azért engem elszomorít, hogy már ilyen fiatalon facebook előtt ülnek a gyerekek. Amikor a 11-12 éveseket látom facebookozni, azt se tolerálom.

2012. okt. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
52%
Az én gyerekem 8 éves. Én regisztraltam a Facebookra-meglátta, amikor Simset játszottam ott es megtetszett neki. Beállítottam az oldalát titkosra, senki nem tudja név szerint keresni, a képeit csak a barátok láthatják, a jelszavát csak én tudom, ő nem. Időről időre belépnek az oldalára es ellenőrzom, kik a barátai, ha esetleg nem megfelelőt látnék, azt törölnem. Az uzeneteirol emailt kapok. Kicsi meg, nem teljesen érti, milyen veszélyei vannak az internetnek, igy muszáj ellenoriznem. Mivel nemrég kulfoldre költöztünk, a régi barátaival is tudja igy tartani a kapcsolatot. De azokat is megértem, akik szerint okkal van a korhatár es nem engedik regisztrálni a gyereküket.
2012. okt. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nem vagy banya.Egy 9 éves gyereknek nincs helye Facebookon.

12 éves koromban regisztráltam,azóta 2 naponta megyek fel 5 percre.Bár néha csak ott tudok elérni valakit,meg megnézem az eseményeket,de nekem nem poén,hogy a barátnőimmel egymás sorait bámuljuk.Százszor inkább felhívom.

14/L

2012. okt. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim válasza:
32%
Egyáltalán nem majd minimum 1-2 év múlva
2012. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!