Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom valaha fog tudni a...

A lányom valaha fog tudni a kortársaihoz mérten viselkedni?

Figyelt kérdés

28. Hétre születtek az ikreim, ami hatalmas törés az életemben.

Vegyes páros, a fiammal minden rendben, a lányom mindig le van maradva, 2 és fél évesek, szeptemberben kezdik az ovit.

Mindig az utolsó pillanatokban tanul mindent, pl.: a járás ha még nem tanult meg járni, az 18 hónapig még nem baj, na ő 17 hónaposan, majdnem 18 hónaposan tanult meg járni.

A beszéd is ugyanez, 2 éves korig nem baj, ha nem szólal meg, ő a második szülinapjuk előtt pár nappal mondta ki, hogy "aba" (apa).


Mindenki szerint rendben van, de ég és föld a kettő gyerek, az egyik már folyékonyan beszél, a lányom meg szavakat mond. És sokszor bambul, meg egyszer érti, amit mondok, egyszer nem érti ugyanazt. Látom rajta, hogy fura. Lassabban is mozog, a fiam húzza mindig magával.


2023. jan. 4. 18:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk fejlesztésre kéne hordani, nem már kétévesen blame-elni emiatt.


Örülj neki, hogy életben vannak, de egy rhadt sorscsapásnak fogd fel a dolgot (szerencsétlen törés).


A gyerekek a szerencsétlenek, amiért ilyen "kedves" anyukájuk van.

2023. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
de - NE
2023. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek és a fejlődésük nem egyforma, vannak akik későn érő tipusok, szerintem ameddig "határidőn" belül van, addig nincs baj vele, de ha aggódsz érte az nem baj, ha gondolod elviheted kivigzsgálni így ha van valami baja megtudjátok minnél előbb, ha meg nincs semmi baja akkor megnyugszol! de én szerintem ameddig a korához képest viszonylag jól fejlődik "időben" addig nincs baj!
2023. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyszerűen más a habitusuk, nincs annyira lemaradva, mint amennyire ijesztgeted magad. :) Csak összehasonlításként, a kisfiam a betöltött 41. héten született, de mindig az az óvatos fajta volt, nagyon nem mert elindulni, már majdnem 16 hónapos volt, mire rávette magát. Beszélni ő mondjuk rengeteget beszél, de egy ovis társa anyukája meg arra panaszkodik, hogy az ő fia alig szólal meg, pedig most már ő is 3 éves és időre született, elég visszahúzódó kisfiú.
2023. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

4-es, nekem is pont ez jutott amúgy eszembe.


1-es voltam, és nem érdekel a lepontozósdi, az sem, hogy kemény vagyok, de ez a stílus, ahogyan egy kisgyerekről beszél, bicskanyitogató (úgyis, hogy nem vagyok oda kimondottan a gyerekekért).

2023. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
2 évesen a folyékonyan beszélés a kiemelkedő, nem az "alig beszél" a fura.
2023. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Majd ha neked születik koraszülött gyereked, és neked kell minden nap heteken keresztül azt nézni, hogy a hónaljig bepelenkázott kis testükből több cső lóg ki, mint ahány naposak, akkor majd beszélhetsz, meg kiműsorozhatsz! Törés, igen! N úgy éltem meg. Ettől még szeretem őket, és ne egy kérdés alapján döntsd már el, hogy milyen anya vagyok.


Lehet ám normálisan is írni.

2023. jan. 4. 18:16
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
A nagyobbik fiam nagyon le volt maradva az unokatesóihoz képest, voltunk egy egyéves intenzív fejlesztésen. Most ötödikes, mindenben túlszárnyalja őket. Minden tanár ágyon dícséri. A kisebbik mindent időre szépen csinál, most első, hát, közelében sincs a nagynak.
2023. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Még kilenc hónaposan sem egyformán fejlődnek.

Az öcsém alig múlt egy éves és már beszélt.

A hugom 2 évesen kezdett el beszéni.

Mindketten elvégezték az egyetemet és jó állásuk van.

2023. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az ikertestvéreim 27. hétre születtek és mindkettő meghalt, 3 es 4 hónaposan. Mit nem adtunk volna, ha barmelyikkel csak annyi a gond, hogy 2 évesen szólal meg. Hát nem egyformák a problémáink, az biztos.

Ha nem tudod feldolgozni, ami történt, kérd szakember segítségét. Ha aggódsz, hogy a lányodnak baja van, vidd orvoshoz.

2023. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!