Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz szülők lennénk, mert...

Rossz szülők lennénk, mert nem vettünk meg mindent, amit csak kapni lehet egy bababoltban?

Figyelt kérdés

nagyon kezd idegesíteni, hogy már lassacsakán minden úgy néz rám, hogy na az ilyet lelőni, gyereket elvenni tőle, csak mert nem vettem meg mindent, amit kapni lehet baba témában. pl nem vettünk pelenkázóasztalt, mert az ágyon vagy a kanapén is tisztába teszem vagy felöltöztetem. nem vettem kifogót, mert van törülköző. nincs vízhőmérő, érzem a kezemmel is, hogy mikor jó a víz. nincs seterilizáló készülékem, se szoptatós fotelem, se mérlegem(úgyis méri az orvos), nincs hordozókendőnk, pihenőszékünk, pelenka dzsinünk, borotyánláncunk sőt, még légzésfigyelőt sem vettünk a párommal. van kiskád, de nem vettem kádállványt. sőt, most 5 hónapos és mivel jött a hideg megvettem az első cipőjét, 17es keménytalpú Bama babacipő, alig nagyobb a lábánál. minden boltba kocsicipőt akartak rámsózni, de nem veszek meg 4ezerért egy semmire való cipőt, ha vehetek rendeset alig többért, ami sokáig kiszolgálja és mivel bélelt jól melegít is. na meg egyszer nem vettem üveges ételt, minidg magam főztem neki.

számomra ezek felesleges dolgok, ezek nélkül is ugyanolyan jól lehet gyereket nevelni. ebből a pénzből játékokat vettünk ill a szükséges dolgoknál kevésbé kellett az árat figyelnem, mert több elkölthető maradt. de egyszerűen lenéznek ezért vagy nem is tudom. állandóan hallgatom a "csendes" megjegyzéseket...őszintén, az én gondolkodásom nem jó? nem azt mondom, hogy nem lenne rá pénzünk, biztos lenne, ha akarnánk. de ezeket szerintem csak a szülők megfejésére találták ki, ezért nem vagyok hajlandó megvenni. az okés, ha valakinek ez kényelmet jelent, szereti ezeket használni, tegye, azzal nincs gondom. de le kell szólni azért a másikat, mert ő nem veszi meg ezeket?


2010. okt. 2. 16:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
arról már nem is beszélve, hogy nem szedtem terhesvitamint, hanem megfelelően ettem.
2010. okt. 2. 16:32
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Ki néz le? Honnan tudják mások hogy neked otthon nincs xy dolog? Nem kell neki megmondani aztán kész.
2010. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
akik jönnek látogatóba. meg persze nem feltétlenül nekem mondják, csak visszahallom innen-onnan, hogy jajj milyen sóher és gondatlan vagyok mert nem vettem pl kókuszmatracot és társai
2010. okt. 2. 16:35
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ésszerűen cselekedtél!!!Nem kell olyanra pénzt adni, ami amúgy is felesleges!!A felsoroltak közül talán nekem a keménytalpú cipő fölöslegesnek tűnik, én azt sem vettem volna, nekünk elég a pár 100ft-os kocsicipő, vagy mamusz is, hiszen még úgy sem sétál!!De amúgy tök igazad van!!!
2010. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Totál egyet értek veled.Nálunk sincs meg minden.Én is az ágyon pelusozom,öltöztetem,és amit csak vettünk,majdnem mind használt volt.
2010. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
én is sokmindent kaptam használtam a rokonoktól. már azt is megkaptam, hogy igénytelen vagyok(szintén is sokadik embertől hallottam vissza), mert többnyire olcsóbb rugikat veszek. egy-egy mintásabb, szebb darab több ezer is lehet. feleslegesnek érzek ennyit kiadni, ha egyszer úgyis kinövi nem egész 1 hónap alatt. majd ha már tovább hordja a ruháiz akkor veszek drágábbat, de addig minek.
2010. okt. 2. 16:40
 7/20 A kérdező kommentje:
csak ahhoz ragaszkodok, hogy pamut legyen.
2010. okt. 2. 16:41
 8/20 anonim válasza:
81%
Egyetértek!Teljesen fölösleges mindenféle hülyeséget megvásárolni.50 évvel ezelőtt is születtek gyerekek és a szülők meg tudták oldani a dolgokat ezek nélkül is.Fölösleges pénzkidobás az egész!!!
2010. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

mi sem vettünk fölösleges cuccokat...nekünk sincs kádálványunk, nem vettünk mérleget, légzésfigyelőt.Kifogót csak azért, mert olcsóbb volt mint a törölköző, nagyon sok ruhát kaptunk, mellszívót is, nem vettünk sterilizálót, sőt még cumisüveget és cumit sem.Szoptatni szeretnék, cumi volt a felicitas csomagban, azért egy üveget még lehet veszünk, de bizti nem 10ezer forintosat.

Szoptatós székünk is csak azért van, mert kaptuk apuéktól(költözött az irodájuk és a kényelmes, hátradönthetős széket odaadták:))sőt a babakocsit is tőlük kaptuk.

Nem nézek furán azokra sem, akik több százezret költenek, de teljesen megértelek, hogy nem költöttél fölöslegesen!

2010. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

bocsi az off-ért, de mi az a pelenka dzsinn, vagy mi?

egyébként teljesen igazat adok neked, mindenkinek más a szükséglete.

pl apósoméktól kaptunk menő kis kádat (amiben nem kell fogni a babát), állvánnyal, de nem szereti a babán, 2,5 hónapig használtuk, most meg már csak a tetejét használjuk fürdéskor öltözéshez. tehát van ami van de mégsem jó.

Egyébként én az ilyesmit "p.i.cs.a.r.á.z.á.s"nak tartom, mert csak azt veszem meg amire szükségem van és használni is fogom, nem pedig mindent ami újdonság...

Ne is törődj vele hogy a sok .... miket beszélnek rólad, ha kibeszélnek a hátad mögött akkor szóra sem érdemesek...

2010. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!