Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz szülők lennénk, mert...

Rossz szülők lennénk, mert nem vettünk meg mindent, amit csak kapni lehet egy bababoltban?

Figyelt kérdés

nagyon kezd idegesíteni, hogy már lassacsakán minden úgy néz rám, hogy na az ilyet lelőni, gyereket elvenni tőle, csak mert nem vettem meg mindent, amit kapni lehet baba témában. pl nem vettünk pelenkázóasztalt, mert az ágyon vagy a kanapén is tisztába teszem vagy felöltöztetem. nem vettem kifogót, mert van törülköző. nincs vízhőmérő, érzem a kezemmel is, hogy mikor jó a víz. nincs seterilizáló készülékem, se szoptatós fotelem, se mérlegem(úgyis méri az orvos), nincs hordozókendőnk, pihenőszékünk, pelenka dzsinünk, borotyánláncunk sőt, még légzésfigyelőt sem vettünk a párommal. van kiskád, de nem vettem kádállványt. sőt, most 5 hónapos és mivel jött a hideg megvettem az első cipőjét, 17es keménytalpú Bama babacipő, alig nagyobb a lábánál. minden boltba kocsicipőt akartak rámsózni, de nem veszek meg 4ezerért egy semmire való cipőt, ha vehetek rendeset alig többért, ami sokáig kiszolgálja és mivel bélelt jól melegít is. na meg egyszer nem vettem üveges ételt, minidg magam főztem neki.

számomra ezek felesleges dolgok, ezek nélkül is ugyanolyan jól lehet gyereket nevelni. ebből a pénzből játékokat vettünk ill a szükséges dolgoknál kevésbé kellett az árat figyelnem, mert több elkölthető maradt. de egyszerűen lenéznek ezért vagy nem is tudom. állandóan hallgatom a "csendes" megjegyzéseket...őszintén, az én gondolkodásom nem jó? nem azt mondom, hogy nem lenne rá pénzünk, biztos lenne, ha akarnánk. de ezeket szerintem csak a szülők megfejésére találták ki, ezért nem vagyok hajlandó megvenni. az okés, ha valakinek ez kényelmet jelent, szereti ezeket használni, tegye, azzal nincs gondom. de le kell szólni azért a másikat, mert ő nem veszi meg ezeket?


2010. okt. 2. 16:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
Senki nem néz le. Én sok mindent vettem, megtehettem és nem bántam meg. De semmi közünk ahhoz, hogy a másik mit tart fontosnak.
2010. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

Én nem foglalkoznék ezzel, mindenki azt gondol, amit akar. Ha nem tetszik, hogy nincs, akkor menjenek és vegyék meg. Viszont a cipő szerintem is felesleges. Még kb. 6-7 hónap, mire járni fog, akkor meg már pont nem kell a téli cipő, ráadásul szerintem ki is fogja nőni.

Én sem vettem meg egy csomó dolgot, viszont nekem a légzésfigyelő alap volt...

2010. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Kiváncsi lennék, hogy hány éves vagy?

Terhesvitaminnal nem értek egyet egyébként, bár ki tudja.

2010. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

25 vagyok, pár év munka után jöttem el szülni. légzésfigyelőt nem vettünk, mert eléggé ritka a légzésleállás, plusz nem bírnánk a hamis riasztásokat. meg sok helyen olvastam, hogy a figyelő elektromos tere nem tesz jót a babának, így az olvasottak és más szülők tapasztalatai alapján mi nem vettünk.

a cipőt azért vettem meg, mert bélelt, magas szárú. azok a semmitmondó kocsicipők el nem hiszem, hogy melegítenek, ráadásul lerugdalja őket.

2010. okt. 2. 19:14
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, valaki jól felbosszantott téged, hogy most ezt ilyen hosszan kiírtad magadból! De ne foglalkozz velük, bármennyire is idegesítő, hogy a hátad mögött kibeszélnek.

Nekem sincs pelenkadzsinnem (ami pelenkakuka, ugye? méregdrága cserélhető zacskóval), nincs szoptatós fotelem, se borostyánláncom. Mérlegem sincs, emiatt kaptam hideget-meleget mindenkitől, mintha legalábbis kínzásnak vetném alá a gyereket, mert nem mérem minden etetés után. Mintha mérleg nélkül nem élné túl a csecsemőkort, kábé így álltak hozzá. Egy barátnőm állandóan amiatt szekál, hogy miért én főzök a kislányomra, miért nem adok neki üveges bébiételt. Mert emiatt finnyás lesz, és csak az én főztömet fogja megenni (szerinte). Aztán hogy nem használok popsikrémet, csak nagyritkán, amikor kicsit piros a hátsó fertály. 9 hónap alatt még nem ürült ki egy tubus, de annak a fele is azért ment el, mert rendszeresen összekeverem a fürdetővel. Nem tervezem, hogy vadiúj Siesta vagy Elefanten cipőt veszek neki, ha majd elkezd egyedül járni, és egyesek azért is furán néznek rám, mert nem akarok bébikompot. De a legtöbbet amiatt hallgatok, mert mosható nadrágpelenkát használok. Eleinte még bosszantottak ezek a megjegyzések, de most már nem érdekel, ki mit mond.

Nálunk is szinte minden örökölt, vagyis használt, és én magam is sok használt ruhát és játékot veszek neki.

A kocsicipőt mondjuk nem értem, párszáz forintokért árulják őket, béleltet is. 4000-et én se adtam volna érte. Én télen azt se adtam rá, max egy tutyit az anorák alá.

Amiket felsoroltál, én egyedül a légzésfigyelőt nem merném nélkülözni. Nálunk többször is bejelzett a nyáron, és egyik sem vakriasztás volt. Ki tudja, mi lett volna, ha nincs.

Mondd meg bátran mindenkinek, hogy foglalkozzanak a saját dolgukkal, és egy kicsit sertepetéljenek a saját házuk táján.

2010. okt. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem, miért kell a más dolgával foglalkozni, nincs jobb dolguk?!

Ne is foglalkozz velük én is azt teszem! Ha mindig enném magam rajta, már megőrültem volna!

- Mi a pelenkázó asztal helyett vettünk egy kiságyra rakható pelenkázót!

- Nincs szoptatós fotelünk és párnánk, kengurunk, hordozókendőnk, pihenőszékünk, sterilizáló készülékünk, pelenka dzsinnünk, borostyánláncunk, kádállványunk!

Legtöbb ruhája örökölt, turis, tescos, de nagyon édes ruhák...úgyis hamar kinövi, nem kell még nekik méregdrága ruha!

Kompba se fogom soha rakni a lányomat!

Főzni én szoktam neki, de van itthon bébiétel vésztartaléknak!

Mi is csak a legszükségesebb dolgokat vettük meg!

2010. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Pelenkázólap nálunk a mosógépen.

Kádat kaptunk, állványt is hozzá. Csak a kádnak való, nem pelenkázós, mondjuk én szerettem, mert nem kellett mélyre hajolni.

Kiságyban szivacsmatrac, nekünk kókusz van, de hideg, szellőzik és majd' megfagyunk rajta néha, a védőnő a gyerekeknél is ezt tapasztalta.

Mi sem vettünk meg mindent, ami ma annyira "nélkülözhetetlen", mert ha kicsit végiggondolja az ember rájön, tök felesleges egy csomó holmi.

Meg minek nekem pelenkázószekrény, ha nem fér el? Ráadásul eszemben sem volt a szobában pelenkázni, azért van a fürdőszoba.

Akinek ezek nem tetszenek, azokkal nem foglalkozom, ez az én dolgom, az én döntésem.

Szóval szerintem is csak logikusan gondolkodtál.


A terhesvitaminnal viszont nem értek egyet, mert sajnos az élelmiszereink halottak, a napi vitaminbevitelhez csak káposztából több kilót (!) kellene megenni. Nézz utána, Márai prof kutatásaink a a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen. Egy jó multivitamin (nem az agyonreklámozott, mert azoknál a reklámra megy a pénz nem a termékfejlesztésre), omega3, folsav és ásványianyag pótlás kell, mert kimerül az anya szervezete.

2010. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én élelmezésvezetőként azt tanultam, hogy kiegyensúlyozott táplálkozással és egy kis odafigyeléssel igenis lehet biztosítani a táplálékból is a szükséges vitaminokat. Nagyon sok hírt, kutatást maguk a cégek szponzorálnak, az eredmény sem véletlen. A folsav az egyedüli, amit tényleg pótolni kellene.

Szerintem is sokan rengeteg felesleges dolgot összevásárolnak, ami nem baj (nekem), használják csak, ha nekik így jobb. Az más kérdés, hogy valahogy nekem is nehezebb megtalálni a közös hangot az ilyen szülőkkel.

Ebben a listában pl. nincsenek extra dolgok: [link]

és szerintem ez így van rendjén.

Annyi, hogy én keménytalpú cipőt most még nem vettem volna neki, valószínűleg nyár lesz, mire megtanul járni és azt is jobb puhatalpúban (amit párezer Ft-ért kapsz).

És az őssejtlevételről még nem is beszéltünk...

2010. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az előbb is én írtam: ha teheted, ne konzervkaját adjál neki, nem lesz tőle válogatós - ez hülyeség.

Én vettem egy párezer Ft-os "erszény" fedőnevű hordozókendőt, na ez az egyik legjobb befektetésünk volt - sokkal könnyebb vele közlekedni Budapesten, plusz rögtön megnyugszik benne a fáradt/éhes/nyűgös gyerekem.

2010. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
TELJES MÉRTÉKBE EGYETÉRTEK VELED.NANEHOGYMÁR AZÉRT ÉREZD ROSSZ ANYÁNAK MAGAD MERT NEM KÖLTESZ MILLIÓKAT A BABÁRA.GONDOLOM MINDEN MEGVAN AMIRE SZÜKSÉGETEK VAN.A HASZNÁLT RUHA SEM ROSSZABB SEMMIVEL MINT AZ 5 EZRES RUGI.NE FOGLALKOZZ A ROSSZMÁJÚ MEGJEGYZÉSEKKEL.KÖLTHETSZ MÉG ELÉG PÉNZT A BABÁRA.
2010. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!