Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagcsaládok, szoktatok...

Átlagcsaládok, szoktatok izgulni amiatt, hogy fogtok megélni a gyerekeitekkel a jövőben?

Figyelt kérdés

Az én szememben "átlagcsaládnak" számít mondjuk egy ápolónő anyuka-multi pénzügyes apuka 2 gyerekkel és kevés hiteles ingatlannal. Vagy ilyesmi, értitek, nem a 6 gyerekes segélyre szülőkre gondolom, de nem is a budapesti milliót kereső informatikus házaspárra, hanem tényleg átlagemberekre, átlagos jövedelemmel.


Tanárok, gyári munkások, multi ügyfélszolgálatosok, eladók, hivatalnokok, stb.


Szóval, ti hogy látjátok most a helyzeteteket ebben a gazdasági helyzetben, mikor brutál módon nő mindennek az ára? Nem izgultok, hogy előbb-utóbb már a normális étkezés, autó ( ha kell pl. munkába ingázás miatt), iskolai programok fizetése is probléma lesz, pláne, ha van még 10-20 év hiteletek?



2023. jan. 7. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Izgulni nem izgulok, de persze rosszabb napokon eszembe jut. Amiatt szoktam izgulni, hogy a gyerekem, hogy fog majd megélni.
2023. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiatt izgulok csak, hogy nem tudunk majd nagyobb lakásba menni mire a gyerekek igényelnék a külön szobát.

Tavalyelőtt fizettük ki a hitelt a mostanira. Úgy terveztük, hogy onnantól 5 éven belül meglesz a nagyobbra a pénz, de a mostani trenddel ez elképzelhetetlen.

2023. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Sosem voltam az a fajta, aki ennyire a jövőbe mereng, aki 20 év múlvára kész listával tervez, vagy izgul..
2023. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A hitelünk nekünk fix törlesztős végig igy itt igazából még jó is hogy értéktelenedik a forint. Nem mondom, hogy néha nem panaszkodok az árak láttán. De inkább csak azért zavar mert ugy terveztem, hogy a második gyerek előtt nem megyek vissza dolgozni…de azért jól jönne a magasabb csed gyed.
2023. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha körbenézel, láthatod, hogy a többséget nem érdekli és nem gondol bele, amikor a következő gyereket bevállalja
2023. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Nekem "csak" 5 gyerekem van, de nem izgulok,egyelőre.

Igaz hitelünk nincs, de dolgozunk mindketten 8 órában.

Az adókedvezmények miatt nem keresünk rosszul(diplomások vagyunk, nem minimálbért kapunk)

Tudtunk félretenni is vész esetére, de szerencsére olyan a melóhelyünk, ami nem zár be válság, covid miatt sem.

Nem tudhatjuk mi jön még...

2023. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
mi már elkezdtünk felszámolni mindent, húzunk innen a fenébe. :(
2023. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
S mit csináljanak a gyerekeikkel adják örökbe? Mit lehet tenni be kell húzni a féket ahogy az már a történelem folyamán megesett egy párszor. H bab és krumpli jutott az asztalra. Én már nem vok mai gyerek de emlékszem h mi jutott az asztalra s a szuleim jó beosztasba voltak. Apukám gyárba osztalyvezeto anyukam ugyanott titkárnő volt. Volt egy 2 szobas lakasunk zugloba de 56 után vagy 12 évig olyan korszak volt h az sose jojjon el. Nyomorogtak elég sokan meg emellé sok minden más is. Nem válogathattunk amit kaptunk annak kellett orulni. S itt vok mai napig is, s ennek ellenére szépen emlékszem vissza a gyermekéveimre. Felnottkent meghazasodtam s lett 2 gyermekem akinek próbaltunk mindent megadni a társammal. S még mindig azt mondom h kozel sem olyan rossz a helyzet mint anno amikor kisgyerek voltam. A szuleimtol rengeteg szeretetet kaptam s ez volt akkoriban a legfontosabb. A lényeg h felnőttem így is.
2023. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Nem izgultam soha. Gyárban dolgozom vezetői pozícióban, feleségem munkanélküli. A gyermekem boldog. Egy fizetésből élünk, nem könnyű, de inkább foglalkozva van a gyermekünkkel, minthogy mind a ketten 12 órás műszakokat hagynánk hátunk mögött több pénzért, és ne legyen időnk fiúnkra!


Ne az anyagi legyen a mérvadó gyerekvállalásnál. Ezt úgy gondolom, hogy ezt a fontos kérdést szívetek ügye eldönteni.

2023. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!