Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nem féltetek, hogy...

Anyukák, nem féltetek, hogy ha közösségbe kerül, csúfolni fogják a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

A kisfiam 1 éves, a tervek szerint 2 évesen fog bölcsibe menni. Kedves, mosolygós, barátságos kisfiú, nem is miatta aggódom, hanem a saját emlékeimet vetítem ki rá szerintem, mert engem sokat bántottak óvodában és általános iskolában is. Nem fizikailag, csak csúfoltak, kiközösítettek. Igyekszem nem izgulni előre ezen, de akaratlanul is eszembe szokott jutni ez a gondolat.

Nektek nem volt hasonló félelmetek?


2022. dec. 28. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Nem volt ilyen félelmem. Aztán elment oviba, és nem is kell aggódnom ezen.


Ha most így 1évvel elötte ezen stresszelsz, attól mi lesz jobb?

2022. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem volt/van hasonló félelmem. Valószínűleg azért, mert engem nagyon durván kiközösítettek az iskolában. De olyan ügyes, okos és talpraesett, hogy nem kell aggódnom ezen. A sa
2022. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

*bocs elküldtem

Szóval a saját problémáimat kezeltetem és nem vetítem ki rá.

2022. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Januárban megy a fiam bölcsibe, ez eszembe se jutott, pedig engem nagyon sokat bántottak. Igaz főleg inkább suliban.


Bölcsiben szerintem még nem megy ez az abúzálás, remélem nem tévedek. A legtöbb amit tehetsz hogy figyelsz a gyerekedre és nem veszed félvállról ha rosszul érzi magát egy közösségben, de ha ennyire izgulsz ezen, figyelj arra is hogy nehogy elültess benne alaptalan félelmeket.

2022. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát én anno gyereknek a fura gyerek voltam és felnőttnek is az maradtam,az a kapcsolat is fura (mások szemében) amibe született úgyhogy én előre felkészítem arra, hogy fogják bántani és hogy ezt hogy kezelje.Mondjuk azt gondolom ez már inkább a iskolás korosztályt érinti, oviban meg nem számít kb semmi nekik.
2022. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Nekem nincs gyerekem, de az unokatesómnál pl. bennem volt ez az aggodalom, hogy mi lesz, ha őt is úgy kiközösítik majd mindenhol, mint engem. De megnyugodtam, amikor láttam, hogy vannak barátai és nem ilyen nyominger, mint én.
2022. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Apa vagyok és igen, különösen az első gyerekünknél volt bennem ilyen félelem, mert engem általánosban végig kiközösítettek és gúnyoltak, bántottak.

Annál jobban örültem, amikor kiderült, hogy a fiamnál semmi ilyesmi nem fordult elő. Oviban sem, pedig ott volt olyan gyerek, aki egyes fiúkat vert, de a fiamat nem bántotta. Most iskolás, itt meg egy kifejezetten jó csapat jött össze és a tanító néni is ügyel arra, hogy ne legyen kiközösítés, gúnyolás, pláne fizikai bántalmazás.

2022. dec. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem, inkább attól, hogy elveszett és magányos lesz. Elvileg vannak kis barátai bent, meg látom, hogy köszönnek neki nagy örömmel szóval ezen már nem aggódok.


Tusom, hogy az aggódást nem lehet kikapcsolni gombnyomásra, de ne mutasd neki, ne aggódjon ő is.

2022. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben ilyen még nincs, ne izgulj. Sulis korban kezdődik, és felső tagozatra durvul be.

Én aggódtam, mert sajnos engem is sokat bántottak, de egyelőre úgy tűnik, megússzuk. A fiammal legalábbis biztos, hatodikos, és az osztály legmenőbb gyereke. Ez persze hoz magával elég sok gondot, de legalább nem bántja senki, sőt.

A lányom ötödikes, nála nem ilyen egyértelmű, mert néha mennek az osztályban a lányok közti szurkálódások, de nincs kiközösitve meg semmi. Az egyik fiú provokálta egy kicsit év elején, de nagyon hamar és ügyesen helyre rakta.

Remélem, így marad.

2022. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Sok anyuka átéli azt a félelmet, hogy gyermekeiket bántani fogják mások, és ez teljesen természetes és érthető. Nagyon fontos, hogy megadjuk a gyerekeinknek a szükséges támogatást és védelmet, ha ilyen helyzetbe kerülnek, de az is fontos, hogy segítsük őket abban, hogy megtanulják kezelni az ilyen helyzeteket, és fejlesztjük önbizalmukat.


Ha félsz, hogy a gyermeked csúfolni fogják, akkor érdemes átgondolnod, hogy miért érzed így magad, és megpróbálni megérteni, hogyan befolyásolhatod a helyzetet. Lehet, hogy segíthet, ha beszélsz másokkal, akik hasonló tapasztalatokkal rendelkeznek, vagy ha szakemberhez fordulsz, aki segíthet megérteni és kezelni az érzéseidet.


Mindig fontos emlékeznünk arra, hogy a gyerekeink egyedi személyiségek, és bármi is történik velük, az nem feltétlenül tükrözi az összes gyereket. Ne feledd, hogy az anyai óvószeretetben is van erő, és mindig támogathatod és védelmezheted a gyerekedet, ha szükség van rá.


Üdvözlettel: J.Krisztián

2022. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!