Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Délutáni keresztelő után...

Délutáni keresztelő után mivel lássam vendégül a meghívottakat (kb.20 fő)?

Figyelt kérdés
Ti készültetek valami extrával a nagy napra?
2010. okt. 3. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi hidegtálakat csináltunk. Majonézes krumplisaláta, franciasaláta, kaszinó tojás, mini rántott husik, minifasírt, mini szendvics és többfajta süti. Anyósoméknál ez nagy ünnep, mi nem akartunk nagy felhajtást, úgyhogy a kettő közötti átmenetet kerestük Nagyon jó volt. :)

Mi is kb. 20-an voltunk. :)

2010. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is délután volt a keresztelő, nemrég tettem fel hasonló kérdést is. Azóta túl vagyunk rajta, mi csak hidegtállal készültünk és süteményekkel, tortákkal. Én sült hússal, rántott hússal, minifasírttal, francia salátával, tésztasalátával, pogácsával, édes aprósüteményekkel és tortával készültem, még kaptunk két tortát, úgyhogy bőven elég volt, pakolni is tudtam a vendégeknek. Mi 14-en voltunk. A húsmennyiségeket tekintve, fasírthoz 1,5 kg, súlt húshoz comb 1,5 kg, 1 kg csirkecomb, 3 kg karaj. De maradt is, fagyasztottam belőlük.
2010. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nagyon jó ötletek csak nem tudom, hogy tudom ezt

mind anyagilag mind időben kivitelezni. mindent egyedül kell csinálnom, a fiam 1,5 éves, én nappali tagozatos egyetemista és pont gyakorlaton leszek, igaz péntek délután végzek. Szerintetek melyik a legolcsóbb és leggyorsabb fogás, menü?

2010. okt. 3. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk gyakran van vendégség, 6-10 fő és szintén egyedül csinálok mindent, takarítást is, úgyhogy nagyon át kell gondolnom hogy mit-hogyan és anyagilag sem tudok havonta többször vagyonokat áldozni rá. Meleg menü általában húsleves, mert ezzel nincs sok macera, elég olcsók a hozzávalók és akár előző este is el lehet készíteni. Másodiknak sült csirke comb, mert ezzel sincs sok munka és elég olcsó, besóz-befűszerez (akár előző este) és betol a sütőbe, kész. Hozzá savanyúság, ha nagyon kiteszek magamért csinálok pl. görög salátát, kapri salátát - ezek mondjuk anyagilag húzósabbak. Köretnek rizs, szintén gyorsan megvan és olcsó. Ez komplett, kiadós menü. Ami még szintén nem túl macerás az a pörkölt, tokány, egyéb szaftos "odeteszem és elvan magában" húsok, ezeket szintén akár előző este meg lehet főzni. Köretnek főtt tészta gyorsan megvan +savanyúság. Sütit úgy szoktuk hogy hoznak a vendégek, ha nem akkor rétest veszünk készen, kb 200 ft/db, mert sütni már sosincs időm. Pl. almás rétes vaníliafagyival és tejszínhabbal nagyon be szokott jönni a vendégeknek :). De ha ilyenekre nincs idő/pénz, akkor vegyél bagettet és csinálj mindenféle kis szendvicseket, pl. szalámis, sonkás, körözöttes, halas, tojásos, sajtos (lehet mozzarella, camembert, sajtkrém), stb. Mondjuk nem biztos hogy ezzel olcsóbban jössz ki, de talán nincs vele annyi munka.
2010. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 11.53-as vagyok megint. Én is egyedül csináltam mindent, a nagytakarítástól kezdve a sütésig-főzésig. Igaz én már szombaton délelőtt elkezdtem, az egybe sült húst, a franciasalátát, fasírtot meg lehet csinálni előző nap is. Anyagilag mindenképp a főtt étellel jössz ki a legolcsóbban, esetleg csinálhatsz sertéspörköltet burgonyával, savanyúval, a pörköltet előző nap is meg lehet főzni, az jó kiadós. És lehet még mellé rizs és töltött csirkecomb, abból se lehet egynél többet megenni, olyan laktató. A rizst, krumplit, csirkét pedig meg tudod egy délelőtt csinálni. Sütivel sincs sok dolgod, ha mélyhűtött leveles tésztát veszel, ebből pogácsát is és édes (lekváros) sütit is pikk-pakk tudsz sütni. De ne görcsölj, szerintem senki nem várja el a családodból, hogy százféle fogást tálalj nekik.
2010. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, bár a főtt étellel több bajom is van: mert délután szerintem nem akar mindenki húslevest és pörköltet enni, meg nincs is hova leültetnem 20 embert max. hatot de az hogy jön ki, hogy 6-osával esznek, szerintem maradok a hidegtálnál. remélem minden sikerül
2010. okt. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!