Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15 honaposotok mit eszik...

15 honaposotok mit eszik tízóraira, uzsonnára?

Figyelt kérdés
Illetve mi a kedvenc étele? Van e valami trükk, hogy egye pl a kenyeret?

2023. jan. 15. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Tízóraira gyümölcsöt, ezekből a kedvencei a mandarin, alma és a banán. Ha nem vagyunk otthon vagy utazunk szoktam tasakos gyümölcspürét is adni, az egyszerűbb ki tudja szívni a csomagolásból.

Uzsonnára vagy valami péksütit 1-2 darabot (fornettis gyorsfagyasztottat szoktam sütni) eszik + natúr joghurtot vagy pudingot.


Szerintem nem kell semmiféle trükk, ha most nem eszi, majd később fogja. Ebben a korban nagyon válogatósak a gyerkőcök, szerintem az erőltetés csak ront a helyzeten.

Nem tudom hogy eszik? Te eteted vagy csak elé rakod darabkásan? Lehet ha egyedül próbálhatja jobban fogja érdekelni, vagy ha más textúrában próbálod. Nálunk sokáig csak akkor melegszendvicsként ette meg a kenyeret.

2023. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kifli és az uborka a kedvence. Eltéríthetetlen. Gyümölcsből a banán és a körte. Ezeket bármikor bármilyen mennyiségben eszi. A kenyér nem tetszik neki, de egyetértek abban, hogy érdemes más textúrában próbálkozni. Megsütni, másmilyet venni, zsömlét, kiflit. Én sokszor sütöm itthon a kenyeret/kiflit. Teljesen ugyanabból a tésztából a kenyér nem kell, a kiflit imádja. :D
2023. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Natúr joghurt zabkásával, mindenféle gyümölccsel, neki mindegy, mindet szereti :D


Néha kifli, kenyér nyomós sajttal és sonkával, a nyers zöldséget nem eszi meg, pedig főve mindet, dehát nem erőltetem neki. Általában én sütöm a pékárut tönkölyliszttel.

2023. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt, túrót, joghurtot, kis sajtot, kefírt, ilyesmiket eszik. Kenyeret szinte sose kér, de nem erőltetem, mert annak amúgy sincs nagy tápértéke. Én sose trükközök kajával, azt kapja, amit mi is eszünk (teljesen ugyanazt) , amit kér belőle, azt megeszi, amit nem, nem. Általában mindent megeszik, eddig csak akkor nem evett, ha beteg volt. 15 hónapos fiú
2023. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöt, tönkölykekszet, néha uzsira tejpépet de annyira nem kéri már, a kedvence a sajtkrémes kenyér/zsemle, de a májkrémes is lecsúszik néha. Zöldséget még mellé sajnos nem eszik (nyersen), tehát ilyen uborka, paprika még felejtős, paradicsom nagy ritkán.


Az aldiban van natúr (cukrozatlan) krémtúró, most ezzel is próbálkozunk, gyümölccsel vagy kis mézzel.

2023. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17 hós, de 12hósan sem kapott már tízórait, mert bármit adtam neki utána nem evett ebédet. Pedig 7:30-8 között reggelizik a mai napig. Uzsonnára krémtúró, joghurt, puding, gyümölcs, kenyér kifli, bármi amihez kedve van. Imádja a között túrót, sokszor csinálok is neki.

A kenyeret meg majd megszerezni, adj neki kiflit, zsemlét, bármilyen formában mindegy.

2023. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Én ugyanazt adom, mint reggelire és vacsorára általában. Valami szénhidrát, kifli, kenyér, de akár maradék főtt tészta vagy krumpli is lehet. Valami fehérjeforrás, húsdarabok, felvágott, sajt, májkrém stb. És valamilyen zöldség, esetleg gyümölcs. Egyik kedvence a párolt sárgarépa, de lehet cukkini, karfiol, savanyú uborka, körteszeletek, narancs...


Eléteszem, és nem foglalkozom vele, hogy mit eszik meg, az már az ő gondja. Amúgy teljesen random, valamikor csak a zöldség vagy csak a kifli fogy, de legtöbbször a húsfélét eszi meg és a többiből csak egy picit.


A kenyérfélét legszívesebben bundáskenyér formájában eszi amúgy. Amit én bő olaj nélkül sütök, a rántottához hasonlóan, olajjal kikent teflon serpenyőben.

2023. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Trukk nem kell, szerintem igy veszitik el A bizalmukat ha trukkozol, nem hulyek... Eszreveszik.


Tasakos gyumolcs puret meg egyebb ilyen borzalmakat nem kap. Tiszta cukor.


Banan, alma, joghurt, rizs pufi,... Annyi dolog van. Azt kap amit enis majszolgatok

2023. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!