Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válás esetén ítélhetik az...

Válás esetén ítélhetik az apának a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A férjemmel válunk, se éjszakám, se nappalom, teljesen ki vagyok. Egy 3,5 és egy 1 éves kislányunk van. Gyakorlatilag hazajött majdnem két hete és közölte, hogy szerelmes lett, pár hét múlva elköltözik. Sajnálja, blabla, de így lesz a legjobb, itt hagy nekünk mindent, nem akar anyagiakon vitatkozni, gyerektartásban, láthatásban megegyezünk, stb. Na most nem telt el 2 hét és már ott tartunk, hogy nem tudna a gyerekek nélkül élni és viszi őket is. Komolyan már csak pofán röhögni volt erőm... Tudom, hogy már megkeresett egy ügyvédet ezügyben. Gyeden vagyok a kicsivel, így momentán fogalmam sincs hogyan tovább, próbálok valami tervet kidolgozni. Lehet félnivalóm? Ígyis ripityára tört a világom, ha a gyerekeimet is elveszi én beledöglök a fájdalomba...
2023. jan. 15. 23:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%

Van stabil munkahelyed? Elég jövedelmed, hogy eltartsd gyerekeid? Ha igen. Valószínűbb, hogy neked ítelik őket, vagy váltottan ( 2 hét nálad, 2 hét nála) kapjátok.

A világot ettől ne törjön darabokra, teljesen természetes, hogy az ember szerelmes lesz, ez van, nem monogámiára teremtett faj a miénk. Majd találsz te is valakit

2023. jan. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Az egy évest egészen biztosan nem fogják az apának ítélni, ha nem áll fent speciális helyzet (nem veszélyezteted). Sőt, ilyen picinél még a láthatást is felügyelettel szokták megítélni, azaz nem viheti el egész hétvégére, hanem vagy nálatok látogatja, vagy te viszed őt hozzá (attól függően, hogy a lakhatásban hogy állapodtok meg a vagyonmegosztásnál).

A 3,5 évesnél már lehetne esélye, de testvéreket nemigen szakítanak el egymástól, plusz a magyar jogrendben mindig is elsőbbséget élvez az anya.

Ha van fix munkahelyed, ahová visszamehetsz gyed után, ha meg tudod oldani a lakhatást akkor is, ha a közös otthonnal mégsem olyan nagyvonalú (vagy az övé esetleg), ha van családi segítséged, kicsi az esély rá, hogy elvegyék őket.

2023. jan. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyedet kapsz, akkor munkahelyed biztos volt gyerekvállaláskor. Ház közös, amiben éltek jelenleg? Ha csak a férjed nevén van a ház, akkor van hova menned a gyerekekkel? Ritka, hogy az apa kapja a gyerekeket, főleg hogy nagyon picik még. Amúgy ilyenkor sok férfinak nagy az arca és utána rájönnek, hogy nekik teher a gyereknevelés.
2023. jan. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Esze ágában sincs vinni a gyerekeket. Szerelmes, az új nővel akarja tölteni az idejét. Ez csak üres fenyegetés. De valószínűleg nem fog mindent otthagyni neked, ha elszállt a lila köd.
2023. jan. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Viszi a gyerekeket, persze persze, az új nôje meg tapsol hozzá. El ne hidd! Nem fog kapálózni utánuk, biztos, hogy veled maradnak.
2023. jan. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kicsiket csak nagyon nyomós indokkal vesznek el az anyától, ettől nem félnék. Egyetértek a többiekkel, ha új nő van, akkor amúgy is csak útban lennének.


És abban is egyetértek, hogy közel sem fog mindent otthagyni.


Kitartást, sajnálatos hogy a férfiak egy része megkattan...

2023. jan. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Van fix munkahelyem, kettő is, a jövedelmem is elég jó volt, ha dolgoznék, eltudnám őket tartani gond nélkül. A férjem segítsége nélkül viszont a részmunkaidős állásomat biztosan fel kell mondanom majd.

Ahhoz, hogy dolgozni tudjak, kéne bölcsi, de helyben borzasztó a várólista, egy magánbölcsit pedig egyedül nem tehetek meg. ~220 ezer forintból (gyed, csp) hárman nem valószínű, hogy megtudunk normálisan élni a jelenlegi ingatlanunkban és életformánkban, szóval egy kicsit patt helyzetnek érzem és nagyon el vagyok keseredve, hogy ő pont egy ilyen helyzetben (gyed alatt) teszi ezt velem/velünk.

A házunk és minden vagyonunk közös. Nem vagyok naiv, sok pénzről van szó, sejtem hogy a nagyvonalúság kb. eddig tartott. Ha felezünk, némi hitellel tudok venni egy kisebb házat, vagy egy lakást, amiben elvagyunk hárman, de ez is pofán csapott, hiszen nem rég cseréltük le a lakásunkat és költöztünk be a saját házunkba... Most két gyerekkel megint ingatlant keresni, költözni, ovit, orvost, védőnőt váltani, áhh.

Attól félek, hogy éppen a jelenlegi, alacsony bevételem miatt van esélye a férjemnek a gyermekelhelyezésnél, hiszen ha logikusan gondolkozom ő nyilván most is gond nélkül eltartaná őket, dolgozik. Nekem meg meg kell oldanom az életem valahogyan.

2023. jan. 16. 08:17
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon jó apa, nagyon sokat segített körülöttük, így azért nagyjából képben van, hogy mivel járnak. Már a nagyobb lányom születése után is megbeszéltük, hogy nem tudjuk akik elválnak hogyan bírják a gyerekük nélkül... Tudom, hogy ő is nehezen bírná, imádja őket. Szóval nem gondolom sajnos, hogy blöfföl. :(
2023. jan. 16. 08:20
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos nem mondanám ilyenre, hogy nagyon jó apa. Egy igazán jó apa tudja, hogy a gyereknek az anyjára nagyon nagy szüksége van. Ezt úgyis be fogja látni, más lehetősége nincs. Amúgy meg, ha annyira szerelmes, menjen a nőhöz, te meg maradj szépen a házban a gyerekekkel. Ja, és fizessen tartásdíjat.
2023. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nyilván ilyen értelemben igazad van.

Nem tudom a házat egyedül fenntartani több szempontból sem. Bár modern, jelenleg a gyed-emhez képest magas a rezsije és van még rá valamennyi hitel is. Ha visszatudnék menni dolgozni, akkor ez nem gond, de ezt az ingatlant nem úgy terveztük, hogy egy fizetésből fogunk itt élni. Sem helyileg, sem sehogy.

A másik szempont a hatalmas telek (3000 nm+), domboldal, lejtős. Ezt egyedül (törékeny) nőként két ilyen pici gyerekkel max fizetett segítséggel lehet karbantartani. A férjem álma volt, már amikor megvettük is többször átbeszéltük, hogyha én itt valamilyen okból egyedül maradok a gyerekekkel, nem lesz maradásom. Kifizetni nem tudom a részét, ő sem engem, vagyis logikusabb az eladás. Közelebb költöznénk a munkahelyemhez így a gyerekekkel és akkor legalább az üzemanyagon tudunk kicsit spórolni, meg a fenntartáson is.

Annyira könnyűnek tűnik fejben a következő lépés, de egyrészt iszonyatosan el vagyok keseredve, másrészt semmi nem egyszerű. Most ingatlant eladni, venni, ovit váltani, bölcsit keresni és beadni egy ilyen picikét... istenem. És akkor még a sebeimet nem is nyalogattam mekkorát csalódtam a férjemben. :(

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok, hogy nehéz dolga van, ha elakarja venni őket tőlem. Ha ők sem maradnak meg nekem, akkor nem is tudom mi értelme van végig küzdenem a következő időszakot.

2023. jan. 16. 11:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!