Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ignorálni?

Hogyan tudnám ignorálni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hány “friss” anyuka van itt, de remélem van és megéri, hogy miről beszélek.


Egyszerűen ki nem állhatom a mindent tudom, szakorvos, okoskodó anyákat, néha még a férfiak/apák is be csatlakoznak.


Jön a egyik anya és elkezdi kritizálni a gyerekemet és főleg engem is, hogy a gyerek mingyart 2 éves és az anya, apa, bibi, nana kívül nem mond semmit…

(amúgy mond több szót is, de azt az ő sajátos nyelvén teszi)


Aztán, a gyereked nem szoba tiszta?!

Az enyém már 1 éves korban elhagyta és mondta, hogy pisi, kaka( tipikus anyósom)


Anyósom az a személy aki azt mondja beszélj többet, hozzá, a fiam( a férjem) már 1 éves 4 hónapos volt és szavakat kötött össze. Nem pelusoztam miután betöltötte az 1 évet.


Ő mondja ezt aki, alig volt otthon, dolgozni járt és az anyjára hagyta a fiát.


Aztán jön a másik- pontos beteg, vidd orvoshoz, nagyon sovány (14 kg nem igazán sovány) tekintve, én is sovány típus vagyok 25 éves vagyok es 45 kg, a férjem magas 176-7 és 85 kg de nem kövér!


Meg sok más is van amivel majdnem mindennap piszkálják az agyamat. Főleg az anyósom!


Nos anyukák, hogyan ignorálható ez az egész?

Egyszerűen idegesít.

Az idegesít a legjobban, hogy azt mondják adjak enni a gyereknek, hogy hízzon.

Eskü a fejem fáj, nem tömhetem szegény gyerekbe a kaját ha éhes ha nem.



#beszéd #hízás #ennivaló #Einstein a gyerek
ápr. 30. 20:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Amúgy ki maradt, a gyerekem egész okos!

Néha én is meglepődök rajta :)

ápr. 30. 21:00
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ignorálni úgy lehet, hogy nem beszélsz velük egyáltalán.
ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit lehet mondani? Ne ignoráld hanem állj ki a gyerekért. Ha mondja hogy 1 évesen már bili kéne (ami abszurd), akkor mond neki hogy majd ha készen áll akkor lesz bili, addig pedig nem szeretnél hallani többet erről.

A súlyát firtatják? Mond hogy tökéletes súlyban van, egészséges.

Tudja hogy mennyit egyen, nem éhezik. Nem liba amit (sajnos) tömni kelljen. Lehet ezt kulturáltan is, de ne hagyd magad.

Tőlem már lassan mindenki azt kérdezi, hogy egy évesen elindult e már. Én meg mondom hogy még nem, de ráér. Itt abba is marad a téma.

ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozottság, külön élet, nem kell mindent a mama, meg senki orrára kötni. Sajnos van, és lesz is ilyen ember. Ha valamit beszól, akkor vagy keményen a sarkadra állsz, vagy peeeeersze, és ráhagyod, témát váltasz.

Engem mikor apósom csesztetett a szobatisztasággal, megmondtam, hogy oké, leveszem róla most, aztán jöjjön hozzánk, és takarítson ő utána! (Megvártam, míg megért rá, egyik napról a másikra, baleset nélkül szobatisztult, akkor ment a csodálkozás. És kiderült az is, hogy ők úgy csinálták anno, hogy a bilihez kötözték a gyereket...)

Vagy mondott valamit anyósom, mondtam neki határozottan, hogy szerintem meg nem. És lezártam.

Persze ehhez nem árt egy támogató férj is.

ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Ez a pár szó tényleg nagyon kevés 2 évesen. Hallását nézték? A sajátos nyelv nem számít.
máj. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Úgy lehet ignorálni, hogy rendbeteszed az önbecsülésed és határhúzol, hogy ez oké, erről meg szakadjunk már le.
máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
ja kérdező, okos gyerek csak egy 15 hós szintjén kommunikál. Én tényleg megnézetném.
máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Attól hogy még kevés szót mond lehet okos. Másrészt pedig ha majd 3 évesen gyönyörűen elkezd beszélni a magadfajták csak néznek mint borjú az új kapura
máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj a kérdező gyerekével, mert 2 évesen nem beszél.

2.5 éves volt a kisfiam, mikor megtanult beszélni. Addig csak pár szava, szókezdeményei voltak. Egyik napról a másikra elkezdett folyékonyan beszélni, azóta be sem áll a szája. Mindig mondta a védőnő, hogy semmi baj nincs vele, nincs elkésve semmivel, teljesen jó, ahol tart és majd beindul, utána le se lehet lőni és igaza is lett.

Ha 3 éves koráig nem indul be a beszéd, akkor küldik tovább vizsgálatokra.

máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!