Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül álló szülők ti, hogy...

Egyedül álló szülők ti, hogy oldjátok meg ovis mellett a munkát ha épp beteg?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiam, apukával nemrég szétmentünk. Szépségiparban dolgozok mint körmös, most lett meg a papírom viszont már 6-7 vendégem már lesz ha belekezdek. Van itthon kialakítva egy kis szalonom,most intézem a papírokat,hogy eltudjak kezdeni legálisan dolgozni itthonról. VISZONT ami nagx problémám, apuka külföldön dolgozik, más segítségem semmi nincs (semmi rokon,barát) így ha beteg (van,hogy 2 hétig is) nemtudom,hogy oldhatnám meg. Beteg gyereket nyilvám nem viszek le magammal a szalonba,ez ugyanaz,hogy a vendégek se jöjjenek betegen. Viszont lemondani se akarom utolsó pillanatban őket illetve az 1-2 hét rengeteg kiesés lenne. Olyan munkahely sincs ahol ezt toleráljak (múltkor azért küldték haza az oviból,mert nem tudott nagy wc-z ni hiába itthon volt reggel). Szóval ti hogyan tudjátok megoldani? Bébiszitter sem játszik,olyan kisvárosban élek itt nincs olyan. Minden tippet,tanácsot szívesen fogadok. Köszi! :)

2023. jan. 19. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos eléggé kizártad a lehetőségeket... A bébiszittert akartam mondani.

De, ha az sem opció, akkor nem igazán maradt más. :( Lemondod a vendégeket, megvárod, amíg meggyógyul a fiad, és reméled, hogy nem veszíted el őket.

2023. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Mi is most válunk. Nálunk is 4 évesek a fiaink. Sajnos én is az első valaszoloval értek egyet, sok lehetőséged nincs. Nálunk itt marad a városban a férjem elosztjuk a dolgokat. Nálad hogy viseli a fiad?
2023. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Először is ne engedd, hogy csipp-csupp dolgokkal hazaküldjék a gyereket, nem tehetik meg. Ha felhívnak, hogy vidd haza olyanért, hogy nem tudott nagywc-zni (ez annyira abszurd) akkor közlöd hogy ne haragudjon de dolgozol, a gyereknek semmi baja, munkaidő után ahogy szoktál mész érte. Igen, lesz pofahúzás, de ne érdekeljen. Sajnos vannak olyan óvónők akik ezt eljátszák mindenkivel aki engedi.

A valós betegségekre és egyéb helyeztekre pedig muszáj segítséget keresni. Feladsz apróhirdetést, kiírod fb-ra, ovi faliújságra, stb., biztosan lesz jelentkező.

2023. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2 hete történt, még annyira nem fogta fel. Próbáljuk szem előtt tartani a gyerkőcöt így ,,barátságban" váltunk el, tartjuk a kapcsolatot.
2023. jan. 19. 11:36
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem kérsz ilyen esetre tőle hozzájárulást a valami fizetett segítség végett? Ha már fizikailag nem vesz részt a gyerek életében a távolléte miatt, legalább a gyerektartáson felül segítsen be és állja a felét ilyenkor a fizett segítségnek.
2023. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Sokmindent nem értek.

Bébiszitter bárki lehet, iskoláslányok szokták elvállalni és nyugdíjasok. Nincs egy kisvárosnyi ember közt egy kislány vagy egy nagymama, aki elvállalna egy gyereket pénzért?...

Pláne ha óvoda van, még óvodapedagógusok is élnek ezek szerint abban a városban.

2 hete váltatok el, ennyi idő alatt elment külföldre az apuka?...Hm.

Valahogy nem életszerűek a leírt körülményeid.

És az óvoda is elég diszfunkcionális...

2023. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egy 65 éves néni volt a bébiszitterem amikor ovis volt a lányom. Méh főzött is neki amit épp kívánt...nem kell fiatal kislánynak lennie mint a filmekben.

Sőt mivel egyedül élt így napi 2000 forintot kért mert boldog volt hogy kicsit úgy érezte hogy újra unokázhat.

2023. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy valamit félreértek, de ha otthon van a szalonod, akkor mi a gond? Két vendég között ránézel, vagy közben felállsz és akkor nézel rá. Nyilván pisilni is el tudsz menni.

Ha ragaszkodsz, hogy csak majd a papírjaid megléte után dolgozol, akkor ha beteg a gyerek, ha nem, teljesen mindegy, egyébként sem dolgozol.

Ha viszont eddig is fogadtál vendégeket, akkor ezentúl is fogadsz, ott vagy helyben.

Felveszel egy maszkot, a kezeidet lefertőtleníted és végzed a dolgod!

Láthatóan beteg vendéget meg megkérsz, hogy más időpontban jöjjön, bár nem jellemző, hogy valakinek 40 fokos lázzal, haldokolva körmösön járna az esze, a lappangó betegségeket meg nem tudod kiszűrni, azt boltban vagy bárhol elkaphatod.

Egyébként nem kell ahhoz egyedülállónak lenni, hogy a másik szülő akadályoztatva legyen, egy kamionsofőrt sem rendezhetsz haza külföldről, ha Pistike nem kakált az oviban, különösen, hogy te a lakásban vagy a szalonodban.

2023. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Én se értem mi a baj, ha otthon van a szalon. És 4 évest már nem kell folyamatosan szemmel tartani, elvan a szovájában, főleg ha beteg. Játszik, rajzol, alszik, mesét néz. Esetleg egy-két vendéget lemondhatsz, ha főzni kell vagy orvoshoz menni.
2023. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok egyedülálló, de a férjem munkája miatt sokszor nekem kell megoldani az ilyen helyzeteket. Kisvárosban élek én is, biztos vagyok benne, hogy ha kiírod facebook-on, hogy keresel valakit, aki alkalmanként a beteg ovis mellett marad, míg dolgozol, akad majd fiatal és néni is, aki amúgy nem hirdeti magát. Simán lehet utcabeli egyedül élő néni, aki nem akar unatkozni vagy a játszótéren az anyukákat kikérdezve is kaphatsz választ. Nálunk több nyugdíjas óvónő is vállal ilyet, illetve egy nagymamával is találkoztam, akinek a saját unokái messze élnek, de ő még fitt egy elvállalta egy több gyerekes család segítését oda-vissza alapon. Ne vesd el rögtön, csak érdeklődj a megfelelő fórumokon.
2023. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!